19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: 19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Post autor: Andrzej »

Kasa poszła
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

powodzenia wszystkim w nadchodzącym jutro turnieju :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Reasumując na godzinę 21:30:

otrzymalem 17 wpłat na konto + 3 osoby uiściły opłate u naszego dobrodzieja Bartka w sklepie.Mamy zatem komplet 20 osób + ja jako bajowiec.

Przypominam o posiadaniu wszystkich potrzebnych akcesoriów, czytelnej rozpiski I BYĆ NA TA 10:00. PO tym czasie na wasze miejsce wskakują osoby, które przyjda i wyrażą chęć gry, a nie zrobiły przedpłaty.

Jeżeli pogoda pozwoli - zapowiadają ~14*C i słonko, dla chetnych zostą rozłożone stoly na zewnątrz - może nikt nie zamarznie, a Ci co będą chcieli zagrać - zagraja bo liczba miejsc rosnie o 4ry :)

Pozdrawiam i do jutra
Jaśnie Wielmożny Pan Gremlin
xYz

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

ja bede jutro na 100%

jak by cos to ustawiam sie w kolejce!
Warhammer to nie jest sport

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Wow co za frekwencja :)
no no no

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

przedpłaty zrobiły swoje . I fajnie ,aż chce się iść na taki turniej ....szkoda że Legion zrezygnował ze Strychu bo to magiczne miejsce dla każdego batlowca. Jeszcze tam wrócicie ! :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Dzięki za turniej, organizatorom, oraz przeciwnikom, jak zawsze świetna zabawa, chociaż cztery bitwy męcza strasznie!;)
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

No i jak to wszystko się skończyło ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Dibo pisze:No i jak to wszystko się skończyło ?
Niedziel drugi, ja ostatni (22) Nina Love i ktoś jeszcze dostali złote kości Chessexa, 3 pierwsze miejsca bon, i ostatnie też. Fajnie się grało, nawet jak 4 bitwy pod rząd miały wynik 20:0 (w pierwszej dzięki fastom DE koniec w 3 turze, w drugiej Prochu Helcannem trafił 4 razy pod rząd :shock: koniec gry w 4-tej, trzecia z O&G 150 - 1400 coś, koniec 5 tura, ostatnia z Dwarfami Vampira, zdjąłem mu połowę Warriorów i Quarellesów, 1400 coś - 0. Fajny pierwszy turniej :) )
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jutro wrzucę pełne wyniki.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Jakieś wstępna data listopadowego turnieju?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Proponuje mocno przemyśleć ograniczenia bo te były po prostu słabe:
-hasające radośne po stole 2 x trolle i dwa doomdivery i kopa
-Bretaka na dwóch trebuszach
-demony na 3 muchach ,dziale i 5 bestiach do tego pinki i mag
-2 x warlocki w DE które są 2 levelowym magiem
6 czy 7 identycznych wochów - czyli hero na dm ,2 rydwany ,chimera ,crushery i fasty

a z drugiej strony bez sensowne ograniczenia montserów....
Comon! To był tur 1200 z najgorszymi zasadami na jakim byłem . Brak 0-1 rarów wprawia w prawdziwe osłupienie. To na masterze na 1600 udało wami się opracować uczciwy comp a tu taka kicha.
Do tego full ludzi - niby dobrze bo dużo nowych twarzy ale nie ma kompletnie się gdzie ruszyć a żeby usiąść to wymagane było granie na pierwszym stole.
Wszystko to niestety nie pozwala na wysoką ocenę tura. Oczywiście dobrze się bawiłem ale w naprawdę słabych warunkach. To już naprawdę wolał bym open bo tam przynajmniej wiadomo że będą przegięcia...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Dzięki za turniej
Wspaniała frekwencja, dużo przybyszów z daleka
Warunki vanheimowe, dla mnie spoko - choć najlepsze lokale były w Jędrusiu :)
Dzieki przeciwnikom za grę :)
Grałem na klopce i 2x doomie.
Uważam jednak te ograniczenia za bardzo dobre.
Można było się na jedną taktykę vide HE Piotra który robił turbo szybki napór oraz oczywiście WoC który robi zawsze szybki napór.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no to oczywiste że tobie się to podoba - mnie się też podoba jak komu innemu czegoś zabraniają a ja mam bonus... na małe punkty rary muszą być 0-1 a spece 0-2 inaczej to jest absurd. A warunki są gorsze niż były - stoły niby ładniejsze ale nie da się przesuwać figurek ,zimno jak fiks a miejsca jak na lekarstwo...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2832
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

o tak stoły to była poracha musiałem całe treje odrywać heh graty dla zwycięzców i dzięki za fajną atmosferę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

-2 x warlocki w DE które są 2 levelowym magiem
Tu się zgodzę, jeśli coś jest do ścięcia, to są z całą pewnością warlocki. Na małe punkty ta jednostka niesamowicie gniecie system. Straszliwie niedoszacowana, wali 2d6 s5 co na te punkty jest kosmosem. Do tego ma jeszcze soulblighta, jest cholernie mocna w hth i ma z dupy warda 4+. Ja na szczęście miałem toporki na slaneshowym fascie i do tego zacząłem, ale naprawdę nie wiem, co mają z tym zrobić inne armie. Ta jednostka praktycznie nie ma słabych stron, a potrafi być gamebreakerem, kosztując śmieszne 125pkt.

-Bretaka na dwóch trebuszach
Nie uważam, żeby było to jakiekolwiek przegięcie.

-demony na 3 muchach ,dziale i 5 bestiach do tego pinki i mag
Dopuszczenie much+działa to mega słaby pomysł. To kombo daje kontre na zbyt dużą ilość rzeczy i jest przy tym śmiesznie tanie. Jak dla mnie powinno być jak na masterze, muchy/działo 0-1

5 bestii dupy nie urywa. Są twarde, długo się je bije, ale da się to zabić.

Pinki są praktycznie bezużyteczne, za 130+pkt mamy oddział który generuje 1PD/1DD na grę i nie robi nic innego. Nowy pocisk to śmiech na sali, trzeba liczyć na wylosowanie lepszego czaru, wtedy faktycznie mogą coś zrobić. A herald jest zwykłym magiem, nie wiem co w nim wygiętego.

-hasające radośne po stole 2 x trolle i dwa doomdivery i klopa
Trolle mają racje bytu tylko z orkiem generałem, co samo w sobie ogranicza tą rozpę, bo do tego musi być bsb i nie ma punktów na magię. Rezygnujesz ze stopy na rzecz dwóch oddziałów z głupotą? Wchodzę w to :D


Co do WoChu, to sam fakt grania B&G straszliwie go ścina. Konieczność wystawienia 2 fastów ze sztandarami każdy po 100 pkt naprawdę boli. Oczywiście można tego nie robić, ale jak widzieliśmy na przykładzie warzywa, kiepsko się to kończy :D
A kowboi z wardem 4+ to już nie to samo, myślę że kolejnym razem zagrałbym na magu. Brak antymagii cholernie mnie bolał, a kowboj nie robił praktycznie nic, poza byciem blokerem i brejkowaniem się o muzyka (pozdro gremlin :D )
Ostatnio zmieniony 19 paź 2013, o 21:06 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Oj tam, ja miałem fajną zbalansowaną rozpę i dała radę. Tak już jest na 1200 że musisz postawić na jedną rzecz, to nie ma punktów na więcej:p. Miejsca jest mało to prawda. Dla mnie Woch był przegiety na maksa, ze wszystkim innym można jakoś grac.


aaaa... Cosmo;) zapomniałem o potion of foolhardiness !! rozszarpałbym Cię ! ;p
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

dlatego proponuje nastepny tur na 1600, na stolach 48x48 mozna spokojnie tym grac i na tym kompie plus ew oczywiste przegiecia
lub dalej na 1200 z compem bodajze furiona chyba, gdzie mozna miec lorda i pare innych fajnych zabawek^^
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

grajmy tak jak we Wrocławiu- oni to mają przećwiczone i jak gadałem z nimi to twierdzą że to bardzo dobrze działa.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

PiotrB pisze:grajmy tak jak we Wrocławiu- oni to mają przećwiczone i jak gadałem z nimi to twierdzą że to bardzo dobrze działa.

tz jak?
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

ODPOWIEDZ