miejsca na LL - interpretacja regulaminu na sezon 2014

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: miejsca na LL - interpretacja regulaminu na sezon 2014

Post autor: kudłaty »

Przepraszam, że ośmieliliśmy się wygrać DMP. Trzeba było grać lepiej a nie teraz z fochy strzelać.

Tak się składa, że owi krytykowani Gamblersi żeby wejść na tą listę ligową trochę jednak zrobili. Nie jesteśmy tu w wyniku jakiejś dziwnej zmowy tylko realnej pracy na rzecz środowiska. Co więcej spokojnie możemy więcej głosów, ale nie zajmujemy się generowaniem fikcyjnych szabli do śmiesznych wojenek na LL. Np. ja mam dwa miejsca na LL (master i lokale) i gdyby naprawdę chcieć mogę kogoś dopisać. Tylko po co?

Pragnę przypomnieć, że w przypadku masterów chcieliśmy uciec od rozmywania odpowiedzialności za imprezę poprzez nominowanie osób odpowiedzialnych osobowo za mastera. Czy ktoś zaneguje, że to my firmowaliśmy swoją ksywą/imieniem/nazwiskiem te imprezy? Nie. Imprezy odbywały się na konkretne osoby i ludzi głosujących nie interesuje jaki to klub robi. Wiadomo kto personalnie ponosi odpowiedzialność za wszelkie niedociągnięcia i to jest ważne, ważna jest miejscówka, ale barwy klubowe w momencie kiedy znamy personalnie organizatora to margines.

Miejsce na LL jest nagrodą dla organizatorów za wkład pracy włożony w organizację turniejów. My zajmujemy się robieniem imprez a nie wciąganiem do tej samej miejscówki kolejnych ośrodków. Wrocław robi wszystkie lokale w lidze pod jednym szyldem. Poznań pomimo wielu szyldów na lokalnych (próby animacji lokalnej sceny) nie zgłasza dodatkowych osób bo uznaliśmy, że jako miasto i tak jesteśmy wystarczająco reprezentowani. Mastery o których mowa się odbyły, co tu dużo mówić są zdjęcia, które to potwierdzają.

Te 6 głosów to pewnie podobnie co wygeneruje miejscówka na Narbutta. Tylko tutaj stoją za tym 4 mastery i animacja sceny w dwóch sporych miastach. Nie wiem czemu ma to być nadużyciem. Można wstawić figurantów za te miejsca co mamy. Technicznie nic to nie zmieni bo i tak zagłosują wedle naszych wskazań. My po prostu nie lubimy fikcji i nie zamierzamy podstawiać postaci drugoplanowych skoro to nie one na ten moment mają największy wkład w animację tych środowisk.

Mam nadzieję, że zajmiesz się czymś pożytecznym bo te twoje prywatne wycieczki mające uwalić konkretny klub tylko dlatego że raczył bezczelnie wygrać DMP i wziąć należny mu puchar są żenujące.
kudłaty

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Post Kudłatego w jednym zdaniu:
Jesteśmy zbyt uczciwi, żeby przestrzegać regulaminu.

To jak jesteś taki uczciwy i nie lubisz fikcji, to czemu cały czas mimo, że podobno jesteś Gamblersem zgłaszasz do ligi i organizujesz lokale dla Sztabu i dla Cube? Do sprawdzenia na stronie turniejów, jeśli ktoś ma ochotę. Gdzie jest ta Twoja krystaliczna uczciwość, którą tak strasznie szargam? Prawdopodobnie znów uznasz regulamin za sprzeczny z interesami swojego klubu i powiesz, że przecież animujesz środowisko, nic na to nie poradzę, widocznie nauczyłeś się już usprawiedliwiać przed samym sobą.
Nie możesz sobie animować środowiska bez sprzecznych z regulaminem korzyści wypływających z posiadania szabelek na LL, którymi tak niby pogardzasz, a dla których jesteś gotów zrobić tak wiele? Jeśli nie możesz, to zmień z kolegami regulamin, albo faktycznie baw się w fikcję. Nie wiem czemu, ale nie mam wątpliwości, że jeśli wejdą w życie zmiany w regulaminie, które ukrócą wasz proceder, to będziesz robił to, czym niby tak się brzydzisz. :)

Po raz kolejny napiszę, że nikt nie odmawia zasług tym osobom dla swoich środowisk. Jedyne o czym mówię, to że są na LL niezgodnie z regulaminem, zarówno jeśli chodzi o mastery, jak i lokale w jednym przypadku.

Nie wiem czy czytałeś tę rozmowę, ale to Twoi klubowicze (z jednego albo kilku ze 100 klubów, w których masz klubowiczów) postanowili zamienić ten temat z rozmowy o tym, jak robić, żeby regulamin zmienić, lub co robić aby bardziej go dostosować do naszych potrzeb, na niepotrzebną obronę wszelkimi dostępnymi środkami, w tym ubliżaniem. Jedyna osoba, która chciała rozmawiać to był Maryś, który wypracował wraz z ludźmi z Legionu sensowną propozycje zmian. Można? Można. Tylko zamiast się unosić dumą, trzeba chcieć.

p.s. mam wbite w ten puchar, jeszcze raz gratuluję wygranej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

gdybyśmy tak wzięli pod uwagę ostatnich zwycięzców DMP z przeciągu 5 lat. ciekawe czy wszyscy zwycięzcy co roku mieli po 4 głosy na LL i byli w jednym dużym klubie? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Goboss, rly? Masz przyda się:
Obrazek
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Razem z Shino uznaliśmy, że głosy na LL zostają. Sezon się kończy, za chwilę ustalimy nowe, bardziej odpowiednie zasady. Głosowanie zakładamy po masterze - cieszmy się battlowym świętem, później aż do gwiazdki możemy rzucać w siebie gównem.

Pozdrawiam i do zobaczenia przy stołach
SpinFortepian
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

oj tam, niepotrzebnie się czepiam, na pewno wszystko się jakoś wyjaśni :P

dozo w Krk!
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Też jestem w szoku po tej decyzji, o ile to jest faktycznie decyzja, a nie wymysł Dymitra wyciągnięty z luźnej rozmowy.

Rozumiem i szanuję pogląd, że regulamin jest niedokładny jeśli chodzi o mastery i jego interpretacja może przysparzać kłopotów, potrzeba do tego głosowania, ale miejsce Thomasa jest po prostu z regulaminem sprzeczne. W momencie pojawienia się tej informacji moderatorzy powinni po prostu wcielić regulamin w życie.
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kurde, słabo panowie. :? Mastery OK - dyskusja trwa, ale z lokalami chyba dość jasno jest napisane? jak już regulamin Czyli jak po czasie chycę oszustwo w wynikach, to mogę mocą swą koordynatorską powiedzieć wszystkim, żeby się gonili i ja zaliczam?...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Sprawe ewidentnie bedziemy jeszcze raz musieli przedyskutowac w takim wypadku.

Stay tuned.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Do jakiekogolwiek głosowania raz jeszcze przedyskutujmy temat. Kalesoner, raz jeszcze sugeruje powstrzymanie sie od personalnych oskarżeń. Jak masz jakiś ze mną osobisty problem chętnie przegadam go w Krakowie przy jakimś piwku.

@Krzysiu gdyby nie było takich przesłanek w regulaminie, na pewno nie podjelibysmy takiej wstępnej decyzji
@ Paweł sugerowalismy, abyś sie zgłosił na moda w uzupełniających, łatwiej byłoby podjąć te decyzje. Postanowiłeś nie działać, nie wiem wiec do kogo masz pretensje

Ad. Thomas. Faktycznie on także jest już poza wks gw, jeśli okaże sie ze nie ma już żadnego czynnego i zainteresowanego głosem na LL. członka tego klubu, wydaje mi sie ze głos przepada. Pozwólcie ze to sprawdzę i dam znać na dniach. Dla weszacych spiski da sie sprawdzić kto jest w tej grupie na forum

Pozdrawiam
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dymitr pisze: Ad. Thomas. Faktycznie on także jest już poza wks gw, jeśli okaże sie ze nie ma już żadnego czynnego i zainteresowanego głosem na LL. członka tego klubu, wydaje mi sie ze głos przepada. Pozwólcie ze to sprawdzę i dam znać na dniach. Dla weszacych spiski da sie sprawdzić kto jest w tej grupie na forum

Pozdrawiam
Pozwól, że sprawdzę za Ciebie.
http://ranking.wfb-pol.org/ranking.php
Proszę, zajęło to 10 sekund.
Nie ma w tym roku takiej osoby.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

http://forum.wfb-pol.org/memberlist.php ... oup&g=2685

Odejmij ludzi, którzy przenieśli się do Gamblersów. Zapytaj ich. Nie wiem kto z nich ile lokali zagrał, ale nie ma jeszcze obowiązku podania klubu na rankingu
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Starbuck
Janiszek
Burgund
Smh
JarekK
Shadar


Tych osób trzeba zapytać, tak według mnie
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W sensie, że jest ktoś z WKSGW, kto zagrał na jednym z turniejów na 4 stoły, niedługo przed tym, albo po tym jak się dowiedzieliście, że ktoś w Polsce się czepia o przestrzeganie regulaminu?
Albo inaczej, są znajome osoby, które cos zagrały i nie mają wpisanego klubu, ale się im dopisze, żeby uratowac głos na LL?
Supcio!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Nie będę się dawał wciągać w takie dyskusje, szkoda mi na to niedzieli. Zrób taką listę: "Mam życiowy problem z i podeślij, jak kiedyś będę się nudził, to obiecuję się ustosunkować. Jesli jednak nadal poza internetem jesteś spoko, zapraszam na browara w sobotę.

nie wiem co chcesz od lokali na którcyh grał na przykład Jarekk

http://ranking.wfb-pol.org/tournament_r ... hp?id=3186 - lokal na 10 stołów
http://ranking.wfb-pol.org/tournament_r ... hp?id=3085 - lokal na 11 stołów

Dodać należy to tego te, których wyników ni wysłano (z różnych przyczyn)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie mogę się doczekać kolejnego członka LL z namaszczenia Dymitra. "Bo przecież był w grupie na forum". Ja mam w grupie na forum Tomasha, Szmana i Green Knighta, to znaczy, ze są w moim klubie? W innej grupie dyskusyjnej o nazwie Masońska Moderacja, mam nawet większe sławy, trzeba którąś koniecznie poprosić o udział w jakimś przekręcie z łamaniem regulaminu.
Skład obecnej LL i coś czuje, ze przyszłej to jakiś absurd. Mamy turnieje robione przez gościa z jednego klubu, dla drugiego klubu, który nie ma żadnego aktywnego członka, mamy turnieje rozgrywane w nocy przez 5 osób, mamy dwa turnieje w dzień, albo dwa głosy za lokale z jednego klubu. Myślałem, że weselej nie będzie, a tu się okazuje, że sprawdzamy czy klub, który głosuje od początku sezonu w ogóle ma jakichś członków i szukamy chętnych do głosu. Doskonałe.


W sobotę się raczej nie spotkamy Dymitr, ale dziękuje za zaproszenie. Chociaż nie wiem czy mógłbym wysiedzieć przy jednym stole, ból dupy o puchar może nasilać się w kontakcie ze zwycięzcami. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Paweł - możliwe, że masz sporo racji. Dużo niezdrowego paplania tu się odbyło. Idąc m.in za radą Marcina, poprosiłem Thomasa by nie głosował i nie udzielał się na forum do czasu podjęcia decyzji co należy zrobić. A dziecko mam, sporo durnych decyzji czasem trzeba podjąć, dokładnie tak jak piszesz

Ad RedScorpion - o co chodzi, możesz naświetlić?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

lohost pisze:o co jest Krzys?
"Ale o co chodzi panie Hugonie?"

Po pierwsze, turnieje sprawdzam zwykle przy wklepywaniu wyników.
Po drugie, pokaż mi który punkt regulaminu łamią te imprezy. Jak nie łamią i nie mam podejrzeń, to co mam wyjaśniać? Na marginesie, było kilka imprez, co do których gdzieś tam mi coś dzwoniło (np. jakieś ligi błyskawicznie rozegrane itp.), ale nie było twardych dowodów, wiec się szumu nie robiło. Czyjeś mieszane uczucia nie są więc podstawą do zgłoszenia przekrętu. Tym bardziej, ze chłopaki podlinkowali co trzeba, "pożyczanie miejscówek" zabronione nie jest, w pewnych miejscach cieszy się nawet uznaniem. ;) (chłopaki z Red Scorpiona po zamknięciu sklepu mają ograniczone miejscówki) Liga OK, ten turniej nocny trochę dziwnie wygląda, ale regulaminu też nie narusza, a wierzę że teraz Belial zrobi wszystko żeby udokumentować jak najlepiej że się to wszystko odbyło na legalu. Oczywiście gdyby coś nie pasowało, to jak zwykle o tym doniosę lub utnę w zarodku bez rozgłosu.
Dziękuję za uwagę, cieszę się że mogłem pomóc. :)

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kalesoner pisze: Skład obecnej LL i coś czuje, ze przyszłej to jakiś absurd. Mamy turnieje robione przez gościa z jednego klubu, dla drugiego klubu, który nie ma żadnego aktywnego członka, mamy turnieje rozgrywane w nocy przez 5 osób, mamy dwa turnieje w dzień, albo dwa głosy za lokale z jednego klubu. Myślałem, że weselej nie będzie, a tu się okazuje, że sprawdzamy czy klub, który głosuje od początku sezonu w ogóle ma jakichś członków i szukamy chętnych do głosu. Doskonałe.
Z tym smutnym podsumowaniem niestety trzeba się zgodzić... Wygląda to dość absurdalnie :roll:

To kolejna sprawa, która umacnia mnie w przekonaniu, że niestety trzeba w Polsce regulować niemal wszystko, nawet tworzyć definicję takich pojęć jak "klub" czy "turniej".

Faktycznie nie może być tak, że istnieje na papierze jakiś klub i nawet ma głosy na LL, ale nie wiadomo kto w nim faktycznie i w dalszym ciągu gra. Podobnie z turniejami. Rozumiem problemy mniejszych miejscowości, ale jedna bitwa rozgrywana nocą na chacie, no nie, coś tu po prostu nie gra.

Eh, dawno nikt w tych sprawach nie grzebał, ale chyba warto jednak się tym zająć, pukładać wszystko i zacząć egzekwować.
Uważam, że dobrze że taki temat wypłynął.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zgadza sie, w ciagu 2 dni przedstawimy Pax Silesianum - kompromis z ktorego nikt nie bedzie zadowolony ale kazdy w rownym stopniu...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ