Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Joncek »

Wydaje mi się że najlepiej dawać muzyka bo daje swift reform a sztandarowego sporadycznie
jeśli masz wolne pkt zawsze to +1 do cr

John Kiler
Plewa
Posty: 9

Post autor: John Kiler »

a jeszcze jedno pytanie. Czy zabicia np. z katapulty lub kartaczy liczą się do wyniku walki?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

John Kiler pisze:a jeszcze jedno pytanie. Czy zabicia np. z katapulty lub kartaczy liczą się do wyniku walki?
Dziwne pytanie. oczywiście że nie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

John Kiler
Plewa
Posty: 9

Post autor: John Kiler »

dla niektórych dziwne dla niektórych nie :wink: dzięki

KRAKUKAS
Plewa
Posty: 8

Post autor: KRAKUKAS »

Witam.

W Warhammer'a gram stosunkowo krótko i oprócz paru batali w waskim gronie przyjaciol nie mialem jeszcze okazji wyprobowac wszystkich krasnoludzkich zasad, zaleznosci itp. Jako krótkobrody przejde do pytania. Runy, runy i jeszcze raz runy... nie daja mi spokoju. Jak wyglada "runowanie" oddzialow (czy istnieje taka opcja?, ktorym oddzialom mozna przydzielic runy itp...) Im wiecej informacji typ lepiej. Z gory przepraszam jezeli taki temat juz byl.

Pozdrawiam,
KRAKUKAS

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Nie gram kraśkami ale z tego co wiem to runy mogą mieć tylko bohaterowie, katapulty, działa i balisty. Oprócz tego runiczne sztandary mogą mieć longbeardzi, hammererzy i ironbreakerzy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Dokładnie tak.
WW oddziały mają opcje wykupienia rucznicznego sztandaru do 50pkt.
I tu mam jedna wątpliwosć. Czy mozna normalnie wykuć na nim (jeśli mozna tak powiedzieć o sztandarze) kilka run ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Oczywiście, pod warunkiem, że ich suma nie przekroczy 50pkt. :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Tak, obowiązują normalne zasady wykuwania run, takie jak na każdym innym przedmiocie - max 3 runy, z tego max 1 Master runa, która nie może się powtórzyć nigdzie indziej w armii. Kombinacja run na sztandarze także nie może się powtórzyć na innym.
Runiczny sztandar może też mieć oczywiście BSB ;)
A ja, po raz kolejny w tym temacie polecam lekturę armybooka :)

KRAKUKAS
Plewa
Posty: 8

Post autor: KRAKUKAS »

Czy ArmyBuildera (8 ed.) zawiera wszystkie w/w runy?

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Baza debeliala zawiera. Inne też powinny, ponieważ nie zmieniły się specjalnie od dłuższego czasu.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja mam do was takie pytanko, chodzi jeszcze o 7 EDYCJE.
Jeżeli oddział jest immune to psychology, to nie działa na niego hate?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Witam

Takie pytanie dot. run, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem zasady.
Czy mogę mieć np runiczny sztandar (w jednostce np longów) runa bitwy/runa przodków, a na BSB runę bitwy/runa strażnicza. Chodzi o to czy runę bitwy mogę mieć tu i tu. I jeszcze czy mogę mieć więcej niż jedną runę losu? np na dwóch armatach, czy tylko na jednej mogę.

Dzięki
Pozdro

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

The WariaX pisze:Witam

Takie pytanie dot. run, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem zasady.
Czy mogę mieć np runiczny sztandar (w jednostce np longów) runa bitwy/runa przodków, a na BSB runę bitwy/runa strażnicza. Chodzi o to czy runę bitwy mogę mieć tu i tu. I jeszcze czy mogę mieć więcej niż jedną runę losu? np na dwóch armatach, czy tylko na jednej mogę.

Dzięki
Pozdro
Możesz mieć taką kombinację na sztandarach. Ale pamiętaj, że jak masz dwie runy bitwy w jednej walce, to nie sumujesz ich bonusów (nadal masz tylko +1 do wyniku walki).
Możesz powielać runę losu na kilku maszynach. Warunkiem jest nie powtarzanie kombinacji run na maszynach (czyli nie możesz dać na dwóch maszynach samej runy losu, na jednej z nich musi się znajdować jeszcze jedna runa)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Grichalk pisze: Ale pamiętaj, że jak masz dwie runy bitwy w jednej walce, to nie sumujesz ich bonusów (nadal masz tylko +1 do wyniku walki).
jakiś link/stronę w tym temacie? bo chyba to ominąłem i 'wałowalem' w tym temacie
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

"Multiples of this rune have no further effect." ;)
Wariax - Ja od siebie podpowiem, że Runa Losu nie jest najlepszym wyborem, na cannonie najlepiej sprawdza się Rune of Forging (Runa Kucia?)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:"Multiples of this rune have no further effect." ;)
to na przedmiocie, ale ja myślę o Hamcach z tą runą na sztandarze oraz BSB w nich który ma też tą runę na sztandarze (oczywiście na którymś ze sztandarów jest jeszcze jakaś runa by nie mieć tej samej kombinacji)

i teraz pytanie czy taka kombinacja jak wyżej daje w CC +1 za szmatę, +1 za BSB, +1 za runę na oddziałowym sztandarze oraz +1 za runę na BSB?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wiem że o to chodziło ale ciągle wydaje mi się że nie - przynajmniej tak bym grał (ale szczerze mówiąc taką sytuację miałem tylko raz w życiu).

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Wtedy masz tak: +1 za sztandar oddziału, +1 za BSB i +1 za runę, bo ona się nie kumuluje.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ