Bandy Grabierzy czyli Rozpiski Bestii

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Re: Bandy Grabierzy czyli Rozpiski Bestii

Post autor: CAR2N »

BSB nie ma parry z uwagi na frenzy ;) Ktorys z minoherosow ma latajacy dywan ? Pewnie przydatna sprawa przy takiej rozpisce . Pozatym dajac rozpiske przydaloby sie opisac jakie przedmioty maja by bylo cos wiecej wiadome.
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

już powiedziałem jakie mają itemki po za doomkami

bez żadnych tajemnic i rewelacji

1 puszka z re-rolle
2 axe + ward

mowa była o wargor BSB dlatego wspomniawszy o parry :)

co do dywanu jest fajny ale nie ma pkt. bo spisuje się tylko na lordzie na gorebullu nigdy się nie sprawdził... przynajmniej mi :lol2:

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

No wiem , bo te 50pkt leci na dywan a trzeba cos jeszcze . Jesli rozpiska na 2400pkt to te 2 doombulle beda srednio dopakowane niestety
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

CAR2N pisze:No wiem , bo te 50pkt leci na dywan a trzeba cos jeszcze . Jesli rozpiska na 2400pkt to te 2 doombulle beda srednio dopakowane niestety
bestie na oiro dostają +200 czyli 2600 = 650 na lordów... można fajnie ich złożyć, nie max maxów ale fajnie jest

nie mówię że każdy ma tym grać ale na pewno u mnie będzie to motyw przewodni w rozpiskach

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Wlasnie cos tak widzialem w innym temacie ,ze ponoc te 2600pkt jest juz norma ;) Niby 200pkt wiecej ale chyba robi roznice.
Rozpiske masz w miare , bo teoretycznie 10 mocarnych celow , i w co tu strzelac , wszystko co dojdzie powinno dac rade. Moze tylko jakies harpie bym tam skombinowal ,ale to pod inny koncept
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

no troszkę to zmienia... lordzi ciut inni by byli... w bardziej zbiedzonych wersjach... a tak na 2400 jest bardzo mało różnicy :)... jak by nie było to tylko 150 pkt. więcej na bardziej potrzebne rzeczy bo 25% to cory z tych pkt.

harpie bym dał gdyby mieściły się w scoutcie ale niestety brak pkt. bo w normalnym deplazmolizie jest to miętki kąsek dla przeciwnika, a razorgory zawsze śmiecia mogą zdeptać fatsa przytrzymać a herosa maga czy mało pancernego herosa zjeść

rozpiska kroi się tak :

2x doomki

3x shamanów

BSB +1S

30 i 24 gory

2x chariot

2x razorgor

2x Ghorgon

i tak chyba będzie optymalnie... jeszcze się zastanawiam nad czwartym szamanem... ale nie wiem czy to nie za dużo ich by było... 3 shadowa 1 beasta... ale albo tracę lvl na szamanach + kilka uskrobanych pkt. wzaman dostaję 3shadowa z herdstonem... ale nie wiem czy 4 sygnatury.. ewentualnie jakieś inne czary z shadowa potrzebują kamyka tak bardzo... ewentualnie wywalenie banneru +1S ale tego nie chcę robić bo to jedyna pewne wzmocnienie gorów

@edit:

nie wiem czy z powyższymi zmianami ma to jeszcze sens... co cele do shootingu spadają... dać w pierworodnej rospisce tylko 1 shaman z tym co musi mieć i rozbudować gorebully

co myślicie?

ps.: myślę że pełne projekty przedstawię w piątek 8)

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Jesli te 3 shamany biora shadowa i glownie sygnature rzucaja to ma to sens ;) Jesli beasta to przydalby sie jednak duzy shami wtedy.
Jesli 2 doomki maja w miare jako taki save to tez fajnie , wazne by doszly do celu, a najlepiej moze miec w ich poblizu jakies rydwany czy swiniaki , vel zrobic 2 oddzialy "specjalne" typu doomek-rydwan-pumbagor i niech ktos sproboje w 1 wbic , to pozostala 2ka zza krzaka wejdzie robiac wygrany CC ;)
Szkoda ze jaber nie kosztuje chocby 225pkt bo moznaby go pozenic z gorgona i miec dodatkowa opcje oskrzydlajaca ,ale 275 to chyba lekko za duzo jak na jego mietkosc w pojedynczej CC. Conajwyzej wziac cygora (zawsze stone thrower sie przyda a i w CC nie jest az taki mietki).
BSB +1S to podstawa ,gdyby bestigory mialy halabardy to z takim BSB bylaby ladna miazga :mrgreen: ale gory S4/T4 tez nie sa mietkie ,tym bardziej majac wsparcie chociazby 2 sygnaturek shadowa w CC :mrgreen:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

wiesz duży z beastem ( jedyna słuszna wersja tego loru ) daje doomka mniej a tego nie chcemy :P ... niestety z tego lora są fajne 3 czary, 0, 6, 4... inne mają za krótki zasięg albo nie zaginają zbytnio czasoprzestrzeni jak czary z innych lorów ( nawet w shadow nie mówiąc o lighcie )

wiadomo fajnie jak wejdzie z doomkiem rydwan ale oby dwa doomki dadzą sobie rade z unitami... no może ten z SV nieco mniej jak w chelgu nie pójdą rzuty... ale tak naprawdę świetnie się spisują

skoda że nie ma parry SV jak ma się frenzy :wink: w tedy bym na pewno próbował grać na minoskach z shieldami... ostatnio nad takim rozwiązaniem się zastanawiam... mamy 5+SV w CC ghule czy inne 3 / 4 S stwory nie przebiją się aż tak na lajcie... więc chyba warto testować... im więcej przeżyje tym większe szanse na wygranie CC i zdobycia +1A

ehh... nie ma pkt. na ghorgony i minoski na raz :( jakoś nie mogę się z tym pogodzić w tej ed. ... znaczy można by coś pokombinować ale herosów i lordów trzeba by przyciąć dość konkretnie... nie można mieć wszystkiego :lol2:

ciekawe jak tam idzie naszym wodzą stad na podbiciu jaskini bazyliszka 8)

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

A myslales o healing potion (35pkt) dla 1 doomka ? W setupie "obronnym" molbybyc malo mietki ;) Z lore-ami jest jak mowisz , sygnaturka beasta wychodzi pkt 10+ tyle co podkrecona sygnaturka shadowa (ktora chyba wiecej daje z uwagi na i tak dosyc mocne bestie). Plus 48" sygnaturki shadowa = mozna cyknac jakis kamyk boostujacy magie i otoczyc go shamanami.
Wczoraj na bazyliszku bestie byly na miejscach 29,32,59 na 93 , srednia miejsc 40 , wiec chyba niezle
Dzis widze 13,44,73 na 92 ,srednia 43.3
Koncowe wyniki : 10,44,50 na 95 , srednia 34.6

Zapewne te miejsca szczegolnie te najlepsze to z uwagi na doswiadczenie gracza/y , tak wiec nie jest zle Bestie w top10 sa przed WE,DOC,BRE,LIZ,EMP,TK,OK,O&G
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

myślałem żeby go dać dla pancerniaka ale nie mam pkt. na to znaczy w ustawieniach %

tak bestie ładnie sobie radziły na bazylu.. trzeba przyznać że doświadczeni wodzowie, byli generałami ów armii

zastanawia mnie jak by sobie poradzili bez tego bonusu 200pkt...

z jednej strony trzeba zauważyć że to tak naprawdę 150pkt. w innych strefach ( hero / lord / rare / specjal )

dodatkowo oznacza to że jak mamy 200pkt. więcej to musimy też więcej ubić żeby uzyskać jakieś tam progi pkt. do zwycięstwa... no i ktoś musi zdobyć mniej żeby bestie zmasakrować, a są mięciutkie, brak SV boli... choć 4T pomaga jak może zawsze to więcej niż u elfich lordów :lol2:

GZ!!! dla nich

tak sygnaturkę z shadowa lubię ze względu obniżenia I no i WS 8)

ps.: dziwne jest to że DoC na tak dalekim miejscu ( 20 ? ) przecie aż tak mocnych przycięć nie było :wink: a osobiste wrażenia z gier mówią same za siebie... da się grać tą armią, nawet tak przyciętą :D

Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Wilczek. »

Graty dla chłopaków. Mam nadzieje, że skrobną jakis raporcik :wink:

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Niby 200pkt wiecej ,ale mozna to zniwelowac strzelecko zanim dojdzie do CC , co tez daje przeciwnikowi latwiejsze wygranie typu 11:9 przy tak naprawde remisowych stratach ;)
Wg mnie te dodatkowe pkt pomagaja w dopakowaniu 2 lordow czy ilus tam herosow , ktorzy na 2400 byli mietcy...

PS: ciekawe jakimi rozpsikami grali
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Dokładnie, jestem bardzo ciekaw rozpiski Crusadera bo wycisnać 10 miejsce Bestiami to naprawde wyczyn
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Wilczek. »

Pewnie coś w tym stylu. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=27187
Tylko pytanie co dał za dodatkowe 200 punktów.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Bardzo fajną miał też rozpiske Kamil.
W 4 bitwie był mirror Bestie kontra Bestie.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Panowie pomocy. Turniej na 1500 p.

Wsiąść horde bestigorów z +1LD, horde gorów, mały odział Ungorów z muzykiem, duży mag z herdstonem, mały magi i bsb ze stubbornem Sv 2+?

Czy podobaną tylko z większymi ungorami a zamiast bsb jeszcze jeden mały mag ?

p/s
A może 2 mali goli magowie z 1lv, bsb i duży mag z herdstone ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

1 Great Bray-Shaman @ 334.0 Pts
General; Magic Level 4; 2ndWeapon; Braystaff
Herdstone Shard [50.0]
Talisman of Preservation [45.0]

1 Wargor @ 166.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Gnarled Hide [15.0]
Crown of Command [35.0]

1 Bray Shaman @ 117.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1; 2ndWeapon; Braystaff
Chalice of Dark Rain [40.0]

1 Bray Shaman @ 90.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1; Braystaff
Potion of Foolhardiness [5.0]
Shrieking Blade [10.0]

28 Gor Herd @ 257.0 Pts
2ndWeapon; Standard; Musician

1 Foe-Render @ [10.0] Pts

28 Bestigor Herd @ 393.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]

1 Gouge-horn @ [12.0] Pts

14 Ungor Herd @ 105.0 Pts
Spear; Shield; Standard; Musician

1 Halfhorn @ [6.0] Pts

6 Ungor Raiders @ 36.0 Pts
Short Bow

Models in Army: 80


Total Army Cost: 1498.0


Dibo o czyms takim myslales ? ;)
U bestigorow moznaby wziac takze sztandar +1M bo do nich dolaczylbym shamiego z potionka dajaca immune to psychology + devastaing charge (+1A) ;)
Duzy shami z drugim malym siedza kolo kamyka i czaruja , do ochrony maja 6 ungor raidersow , BSB do gorow , ungory w obwodzie .
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

duży szami + mały + BSB

cory: gory rydwany na te pkt. są genialne

spec: razorgory + bestidory

ps.: a może zagraj na doomku, bo to może być duża niespodzianka a na takie pkt. nie pojawią się tego typu " wymiatacze " solo ( czy w oddziale )

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

1 Great Bray-Shaman @ 325 Pts
General; Lore of Shadow; Magic Level 4
Shard of Herdstone [50]
Chalice of Dark Rain [40]

1 Bray-Shaman @ 80 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1
ward 6+ od maszyn [5]

1 Bray-Shaman @ 100 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]

1 Wargor @ 170 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Stubborn [35]
Gnarled Hide [15]

37 Gor Herd @ 321 Pts
FCG

29 Bestigor Herd @ 393 Pts
FCG
+1 Ld

20 Ungor Herd @ 110 Pts
FCG

Total Army Cost: 1499

Jak ognia boje sie paniki na ungorach z magami, dlatego wrzuciłem ich więcej kosztem spearów. Tylko że teraz bankowo ich stracę jeżeli wpadną mi w nich pegazy czy dyskowiec. Bez spearów to nawet DE fasta bym sie bał kurde, a jak ich zmniejszę to sami rozumiecie :roll: co myślicie ?

Duży minus to brak odginaczek itp nawet 2 razorgorów czy 2x5 psów, nie mam na to punktów. Wywalić chalice ?
Ostatnio zmieniony 3 mar 2011, o 11:30 przez Dibo, łącznie zmieniany 1 raz.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Za dużo punktów w herosach, których musisz kitrać. Ja bym jednego małego wywalił. Za to trochę tych gorów, speary i może jakiś fast?

ODPOWIEDZ