Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

IMO opcja B :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

B

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Czy jeżeli Black Orc Warboss siedzi w klocku 20 orców i wyrzucą w teście animozji 1 i Warboss zabije 6 z nich to wywołuje to panike?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Tak :?

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Na Drakonie w tym roku właśnie w taki sposób mój warboss uciekł za planszę :lol2:

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

maszynka z bullym nadal boi się elfów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Heh, dobre pytanie :) Ale wydaje mi się że na logikę NIE.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

snotling pump vagon to maszynka snooooootlingów, wiec nic w armi oprucz samych snotów sie go nie boi?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

snoty są immune to psychology, więc też nie biorą panik od snotów. zresztą pump wagon nie ma us5, więc niczego i tak nie spanikuje.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

w sumie racja... :)

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

A ja mam pytanie, jak działają siatkarze w starciu ze Slayerami? Slayerzy zrównują swoją siłę do wytrzymałości przeciwnika, a -1 do siły dotyczy bazowej siły czy siły uzyskanej poprzez zasade?
Obrazek

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

Chyba sie odejmuje od zasady tzn. jak slayer atakuje Goblina (T3) to posiada 3 siły a jak gobliny sieć zarzucą to ma siłe 2. Nie grałem krasiami więc mówie na logike ;]

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

No właśnie o to chodzi od której siły się odejmuje. Bo tak jak piszesz odejmują i zostaje im 2 siły ale mają zasadę że ich siła wzrasta do T przeciwnika czyli znowu mają 3 siły. A np. gobosy z trolem walcza ze slayerami (2reczne bronie). Siła slayerow bijacych w trola wzrasta do 4. Czy sieci odejmuja od uzyskanej siły czy od bazowej? Jak od bazowej to rozumiem że sieci nie dzialaja bo slayerzy i tak podwyższą sobie siłe do T przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

Na logike to gdy slayerzy biją sie z trollem i gobbo i ci 2 zarzucą na nich sieć to gdy slayerzy atakują trolla to mimo wszystko mają na sobie sieć więc atakują trolla z siłą 3 inaczej siatki byłyby bez sensu w walce z nimi :wink:

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Siatki leca na poczatku fazy walki i tedy slayerom sila spada do 2. Wybror broni przez slayow jest juz podczas rozgrywania walki i wtedy, sila im sie zrownoje z T przeciwika.

No chyba ze wybiora dwuraka, to rania gobola na 3+ :wink:

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

No nie wiem, bo jeżeli by uznać tę zdolność slayerów za magiczną, to ja bym się bardziej skłaniał do tej opcji, że siatki nic nie dają. Ale też nie wiem, tylko tak myślę :) .

pozdro

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Charki pisze:Siatki leca na poczatku fazy walki i wtedy slayerom sila spada do 2. Wybror broni przez slayow jest juz podczas rozgrywania walki i wtedy, sila im sie zrownoje z T przeciwika.
1.No tak spada do 2.
2.Potem wybierają
a)Great Weapon czyli mają tej siły 4
b)dwie ręczne bronie i z siły 2 rośnie im siła do 3 (3T gobasów) czyli nic sie nie dzieje

EDIT: Miałeś racje Charki. Zobaczyłem w zasady i siła krasnali wzrasta podczas rzucania na zranienie, nie na początku walki. Czy siatki ogólnie g.. dają jeżeli gracz dwarficki wybierze dwie ręczne bronie... Siatki pomogą jedynie jeżeli będzie miał GW i Giant Slayerów w oddziale (bo mają 4S).
Obrazek

Awatar użytkownika
Lisu
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Lisu »

racja-prosze o usuniecie posta(zly temat wybralem). a kolega dzięki za podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 3 sie 2008, o 21:41 przez Lisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Ja zavsze gram pająkami, kocham to, że ignorują trudny teren. Chociaż jest to niepopularna taktyka, 18'' szarży vilkóv robi svoje:)

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

to chyba off-top panowie - tu zapytowujemy sie o zasady zielonych, nie statsy i taktyki.

ODPOWIEDZ