Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Jankiel »

Zasięgi małe, a i czary też niespecjalnie mocne.
Word of pain - jeżeli chcesz obniżać ws na potrzeby blade winda, to już lepiej wziąć sygnaturkę z shadow. Na dużego word of pain z małej czarki potrzebujesz aż 4 kości - czyli całkiem sporo. Żeby to weszło w kombie z dwellersami musisz sobie kulnąc na magię co najmniej 8. To chyba już lepiej zgrać to z black horrorem - oba rzucasz z dużej czarki asekurowanej sztyletem, a wchodzi dużo łatwiej. Drain life - ile masz sytych celów dla takiego czaru? Ile oddziałów boi się placka z S2? Zabijasz z tego 5-7 modeli z T3, jeżeli trafisz oczywiście. Pewnie, można dostać kilka dodatkowych ran, co bardzo się przydaje, ale w połowie paringów ten czar będzie niezbyt przydatny. Blade wind też niewiele robi też trzeba go skombować z word of pain. Dodatkowo ściąga tylko oddziały, z którymi DE i tak sobie radzą bez większych problemów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nom, niestety znow jest problem z zasiegami, ale ja na razie dam szanse darkowi.

Exe sa supcio, ale imho przegrywaja podjedynek z WL.

3+ sejw na zasieg i 2+ ward na magie i magiczne ataki.
5+ sejw na zaeig i 4+ ward na magie.

Slabiutko niestety.

Wiczki kompletnie mnie nie przekonuja. Bez kociolka sa takie jakies byly do tej pory, tylko drozsze o punkt. Ale nieeee, przeciez jest brzytwa ;) Zapewne z 4 kosci. Nie wiem... jakos tego nie widze... jeszcze to frenzy.

Dlaczego nigdzie nie ma zasiegu medus i wszystkich zasad jej wozka?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Jak mają działać Exe?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Rince pisze: Exe sa supcio, ale imho przegrywaja podjedynek z WL.

3+ sejw na zasieg i 2+ ward na magie i magiczne ataki.
5+ sejw na zaeig i 4+ ward na magie.

Slabiutko niestety.
dodaj Exekom jeszcze re-roll jedyneczek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

i hata na helfy
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bez kociolka sa takie jakies byly do tej pory
Imo nie. Są w corach, a to cholernie dużo zmienia dla niektórych rozpisek - dostajesz porządny combatowy kloc zamiast coraz mniej przydatnych kuszników czy warriorów (teraz trochę zbyt drogich). Jak dla mnie całkiem spoko.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Glegut pisze:
Rince pisze: Exe sa supcio, ale imho przegrywaja podjedynek z WL.

3+ sejw na zasieg i 2+ ward na magie i magiczne ataki.
5+ sejw na zaeig i 4+ ward na magie.

Slabiutko niestety.
dodaj Exekom jeszcze re-roll jedyneczek
A WLom wmontowany stubborn ;) Porownywalem tylko te zaleznosci, ktore maja w miare podobne.

Jankiel, zgoda, fakt, ze sa w corach troche im dodaje splendoru :) Gdyby nie ta cholera zasada "mad woman"... eh.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

a taka ciekawostka porzucajcie sobie 28 BG FCG (równiutko 450pkt) vs 32 WL FCG (446) re-roll pałeczek i ASF wiele zmienia tyle wam powiem 8) a brak re-roll na trafienie WL boli i to bardzo

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

nie porównuj oddzialu z S4 do oddziału z S6, BG będą lepsi akurat w tej sytuacji, vs wszelki MC WL biją ich na głowę

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Gdyby nie ta cholera zasada "mad woman"... eh.
Zawsze mało :) Kiedyś czarki nie mogły wchodzić do witchek ani oddziałów z assassinem, potem nikt nie mógł wchodzić ani do witchek, ani do egzekutorów, a teraz można włazić wszędzie, a jedynie w witchkach jest to obarczone pewnym ryzykiem. Egzeki teraz są super - można bez problemu dorzucić tam jakiegoś combatowego herosa, nawet ze stubbornem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

To prawda. Z piechot, exe wychodza najlepiej.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Ja najprawdopodobniej zagram na 2 Sorcach w Exekach i jakiejś puszce (BSB) w Wiedźmach. Sorcki w Exekach będą wpizdu bezpieczne a "mad Woman" raczej pancernikowi naskoczy.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Rince pisze: Dlaczego nigdzie nie ma zasiegu medus i wszystkich zasad jej wozka?
Bo wygląda na to że ten -1/+1 Ld to jego jedyna zasada. Zasięg meduzy chyba gdzieś był o ile się nie mylę, ale niewielki coś 12"?

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

A da się gdzieś zobaczyć zdjęcia nowych DE? Bo wiele osób napisało, że są cytuje "słabe".

Jak wyszła nowa edycja zasad to sprzedałem armię i planowałem, że jak wrócę to przejdę na jasną stronę i zacznę zbierać High Elfy, ale wciąż się waham :)

Cholera - nie było mnie tak długo, że ktoś mi ukradł posty :(

...i obrazek profilowy.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Gwardia też ma jakiś sens, ale dopiero, gdy jest w nich magiczka z sygnaturką i hotekiem. Jak im podwyższyć S o 1, to są już całkiem konkretni. Do tego ze sztandarem z AP. Ale drodzy :P

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

AndreFW pisze:nie porównuj oddzialu z S4 do oddziału z S6, BG będą lepsi akurat w tej sytuacji, vs wszelki MC WL biją ich na głowę
nie licytujmy się bo móglbym jedynie wspomnieć o tym że w walce z MC/LT będą trafiać na piąteczkach przez ujebanie feara/terroru 8)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Richtie pisze:A da się gdzieś zobaczyć zdjęcia nowych DE? Bo wiele osób napisało, że są cytuje "słabe".

Jak wyszła nowa edycja zasad to sprzedałem armię i planowałem, że jak wrócę to przejdę na jasną stronę i zacznę zbierać High Elfy, ale wciąż się waham :)

Cholera - nie było mnie tak długo, że ktoś mi ukradł posty :(

...i obrazek profilowy.
https://www.facebook.com/pages/Dark-Elv ... 41?fref=ts
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Czyli teraz Power of Darkness zna się tylko z naszym Lorem? :( Już nie można dorabiać kości mając inny Lore?
Ajajaj. Marzył mi się obecny Power of Darkness + sygna z Lore of Beast na jednym magu :D
Impossible is nothing.

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

Mam do Was pytanie.

Mianowicie na stronie GW w dziale Dark Elves, nie znalazlem zadnych modeli Dark Riders. Obecnie nie posiadam aktualnego ArmyBooka i dlatego bylbym wdzieczny, aby ktos sprawdzil czy ta jednostka zostala wycofana z nowych dark elfow czy jedynie nie ma w sprzedazy modeli DR.

Pozdrawiam
GNomen

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Wyjdzie prawdopodobnie na początku listopada... tak samo jak i egzekutorzy oraz modele postaci...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Zablokowany