Działa DoW

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Działa DoW

Post autor: bless »

Jako, że okazło się nowe armie moga jednak wystawiać Dogs of War ( http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=24175 ), otworzyły sie przed nami nowe mozliwosci. Kombinuje, zeby brać sobie 1-2 armatki w rare'ach. Dzieki temu nie musze brac maszyn w specialach (wystarcza najwyzej 2 bolce) a i tak bede mial w miare dobra faze strzelania. Wystarczajaca, zeby zatrzymać wrogie smoki, czolgi i rydwany za lasami. A zwalniaja nam sie sloty na jakies fajniejsze regimenty ze speciali.
Jak sadzicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

W 6 edycji swego czasu grałem na 2 działach i 4 bolcach. Nawet nienajgorsze. Widzę to dokładnie tak jak Ty, że lepiej dać mniej bolców, a więcej jednostek ofensywnych, a slotami rare nadrobić braki w parku maszyn. I w sumie tak nieraz robię -> patrz DMP. Squigi, jazda, rydwan w specjalach i do tego 2 bolce i 2 doom divery.
Dla mnie pytanie jest tylko jedno - doom diver czy cannon? :)

Obie maszynki bardzo celne, co jest wielkim plusem. Cannon lepszy na monstery, a przede wszystkim jako snajperka na pojedyncze modele i rydwany.
Doom diver genialny na kawalerię, lepszy na skirmishe no i bardziej fluffowy :)
Ciężki wybór. Pomijam fakt, że gigant też by się przydał.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ja bym wziol jak juz 1cannon i 1 doom divera-z racji tego ze po prostu rozwiazuje inne problemy

BTW.wg zasad z UKGT i chyba EEGT nie mozna wziasc dziala?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

quas pisze: ja bym wziol jak juz 1cannon i 1 doom divera-z racji tego ze po prostu rozwiazuje inne problemy
Jakos nie moge sie przekonac do DD... Choć Kołata go strasznie zachwala. I widzę, że nie tylko on...
No, mniejsza o DD. W każdym razie przynamniej jedno działko, jak widze, też uznajecie za miłe rozwiązanie. ;)
quas pisze:BTW.wg zasad z UKGT i chyba EEGT nie mozna wziasc dziala?
Nie mozna. Dopuszczony jest tylko gigant. Ale na innych turniejach nie ma raczej problemu. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Apropos cannona. Chętnie zacznę go wystawiać, jak uda mi się upolować tą figurkę:
Obrazek

Już na allegro ze 2 razy przegrałem o nią licytację. Ostatnio (jakiś rok temu) poszła za około 70 zł z tego co pamiętam. Od tamtej pory jej chyba już nie było.
Może na eBayu poszukam..

EDIT: znalazłem przed chwilka na eBayu. 58$ nie licząc przesyłki za nówkę... Na razie sobie daruję.

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Tesz mi się wydaje ze uniwersalnie to najplepiej chyba jeden DD i jeden canon. DD lepiej sciaga 5tki kawalerii niz działko, ale za to działkiem można zdjąc przecienikowii maszyny.
No chyba ze jakaś 4fun bitwa z kumplem to tylko DD, dzialka nie maja klimatu :D

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

uzywam DD i trolli
zreszta dzialo jest malo klimatyczne-reszta by krzywo patrzyla na Warbossa...mieli wlasne plany w fazie animozji...
strzezonego Gork strzeze!
:lol:

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

a ja tam wolałbym wziąć 2 razy dooma,bo jakos mi nie widzi mi sie taki goblinek obslugujacy armate. no chyba zeby jakas konwersje zrobic ze wystrzeliwuja goblina z aramty albo cos takiego to wtedy nawet ujdzie :D
a cannon napewno jest bardzoprzydatny itp.ale nie poświęce klimatu mojej armi po to żeby mieć lepszą ture strzelania....

a model tych organek goblinskich brzydki :D

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Mam pytanie: czy O&G mogą brać DoW? Bo właściwie w dziale Rare Units w AB nie ma wzmianki o DoW, a słyszałem że musi być aby można ich było brać. Bo wpadł mi do głowy pomysł wystawienia około 30 Lupin Croops Fighting Cooks w armii O&G jako tani ostrzał... :roll:
Bum...!

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Z tego co pamiętam, gdzieś ktoś dawał linka do wypowiedzi Cavatore. Stwierdził on, że w nowych bookach nie ma tekstu o wynajmowaniu DoW, bo i tak wszystko jest opisane w DoW (tzn. które mogą być wykorzystywane).
Więc chyba można :)

Awatar użytkownika
Astragoth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Astragoth »

Bo wpadł mi do głowy pomysł wystawienia około 30 Lupin Croops Fighting Cooks w armii O&G jako tani ostrzał...
zdefinuj znaczenie tani?
bo 20 Lupin Croops Fighting Cooks (oni są 6-20) kosztuje 188pkt, zajmuje rare, mają skirmish i... łuki :?
za 180 wystawie 30 error boyzów jako core
za 200 5 trolli, za 205 giganta

nad armatą to można by sie zastanowic ale halfingi?

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

zgadza sie halfinigi sa dobre na obiad dla wygłodniałego warbossa a nie jako oddzial!

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

30 Halfingów kosztuje równo 180p
BS 4 - tym się różnią w strzelaniu od Arriersów. I dlatego są bardzo dobrzy jak dla mnie. :wink:
Bum...!

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Za to mają 2 T, a nie 4 ;)

Awatar użytkownika
Astragoth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Astragoth »

Husiat pisze:30 Halfingów kosztuje równo 180p
racja, 30 halfingów kosztuje 180pkt ale
20 Lupin Croops Fighting Cooks kosztuje 188pkt

a co możesz rekrutować do innych armii:
halfingi czy Lupin Croops Fighting Cooks??

zresztą napisałeś że 30 Lupin Croops Fighting Cook dlatego Cię poprawiłem to
szczerze to nie widze nikogo kto by poświęcił slot rare'a na 188 punktowy regiment halfingów.... ALE chętniebym z Tobą zagrał przeciw twej goblińsko-halfingowej armijce :wink:

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

On się bawi z armią DoW, pewnie dlatego proponował halfingi.
A jako rare IMO najlepsze są trolle, a jakbym miał brać coś do strzelania to cannon, w drugiej kolejności DD.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Hm...
Astragoth z chęcią bym zagrał :wink: Tylko aż tylu Halfingów jeszcze nie posiadam. :) Ale jeżeli chcesz to gdzieś w Warszawie przy małych halfingowych proxach - czemu nie? :wink:
Hm... Może i Trolle to lepszy Rare, ale z kolei O&G nie mają jakiejś dobrej jednostki do ściągania fastów i ogólnie do ostrzału.
Tak 20-25 łuków z BS 4 mogłaby się w takim razie przydać, chyba że slot zajęły nam już trolle :roll:
A to tylko takie moje przemyślenia co do ogółu rozpiski.
Bum...!

ODPOWIEDZ