Jak pograć by nie przegrać z kretesem

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Jak pograć by nie przegrać z kretesem

Post autor: Wolfgar »

Witam
No mój problem jest oczywisty, jak nie przegrać z kretesem i dlatego zwracam się do was z pytanie jak tym pograć i jakie strategie mogę przyjąć na jutrzejszą walkę. Moja mała armia na jakieś 1300 pkt spotka się z bitnymi Krasnoludami u których mogę spodziewać się wszystkiego bo kolega ma armię na 5000 pkt więc nie mogę wam podać rozpiski krasnali. Moje jednostki wyglądają następująco:

Warrior priest (co polecacie mu dać)

10 GS full CG
+5 milicja
+5 kuszników

15 szermierzy full CG
+7 milicja
+5 kuszników

10 włóczników full CG
+5 milicji
+5 kuszników

12 muszkietów

1 cannon
+Inzynier

8 Rycerzy Pantery

5 Kirasjerów lub Outriders (chyba wezme tych drugich)


Takze jak macie jakieś pomysły jak tym zagrać to proszę o pomoc. Niestety nie mam jeszcze maga wie dodatkowy minus. Na skrzydła rzuce chyba jazde ale na ty moje pomysły się kończą, a może stworzyć dodatkowy oddział 20 milicji sam nie wiem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

UuuU, może być ciężko - z takimi oddziałami w zasadzie jeden strzał i Cię nie ma.. zrób tak: rozstaw się cannonem z inżynierem tak abyś widział wszystkie jego maszyny, inżynierowi daj gołębie samonaprowadzające (:P) i wystaw tylko detaczmenty strzelające i muszkieterów, resztę pochowaj. Kiedy już będzie w miarę bezpiecznie, wyjdź zza zasłon oddziałami (najważniejszym tutaj jest oddział knightów, daj im warbanner) a priestowi polecam Sword of Might i Dawn Armour, i oczywiście ten pan idzie do konnicy z 6 osobowym szeregiem walczącym. reszta będzie raczej zajmowała jego ogień, a jeśli nie, też coś może zrobić w HtH (choć ich jest stanowczo za mało)

Powinieneś dać radę :)

A słyszałeś kiedyś o proxach? :>

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

proxy?
w sumie słyszałem ale nie wiem jak to się je :D

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Proxowanie to zastępowanie modeli oryginalnych czymkolwiek (np. samymi podstawkami, kartkami papieru, tekturą). Ważne jest aby rozmiarowo podstawka zgadzała się z modelem oryginalnym. Na turniejach raczej nie jest dopuszczane tego typu zagranie, ale w domowym zaciszu, gdy nie masz jeszcze figsów...czemu nie.

BTW: Kirasjerzy a Outridersi to to samo :D
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie graj na proxach,

takie podejsćie sie chwali :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

HA HA fakt sorry myślałem o Rajtarach :D
Nie no to jednak proxowanie mi nie podchodzi, ale dzięki za wyjaśnienie. Macie jeszcze jakieś pomysły na rozgrywkę?

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Jeżeli stać cię na dodatkowy oddział milicji, to ja bym go wystawił. Kosztuje tylko 100 pkt ale za to tak szybko nie ucieknie od paniki jak pozostałe oddziały, gdyż ma więcej ludzi. Dodatkowo przy odrobinie szczęścia wróg go zignoruje i dojdzie do walki, w której nie jest taki zły na te punkty. Tylko nie dawaj grupy dowodzenia.

Wystawiłbym jednak Outridersów i postrzelał nimi, krasie trzeba czym zmiększyć, a pistoliersi za wiele tutaj nie zdziałają. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeżeli to ma być taka szkoleniowa gra, podejrzewam jednak mało strzelania u Krasi, więcej klimatycznej piechoty, maszyny pewnie też żebyś się nauczył, ale dużo ich nie będzie :)
I pamiętaj o modlitwach Priesta. Kto wie, może rzuci dwie 1 na dispela :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Będzie Than, Runesmith, organy, 2 bolce, działo, katapa i min 10 strzelców (thundzi lub kusznicy), warriorzy. Często gram z krasnalami i w zasadzie to jest oklepana rozpa. Chociaż mogą się znaleźć minerzy.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

2 armaty,capitan na koniku z sv1+reroll i jakaś fajna kosa.2x5 kawalerii z muzykami,2x10 kusznikow,czołg.no i moze innerzy z arbannerem.zalezy jakie to pkt.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Reyki on napisał już co ma i nie ma tam drugiego cannona, takiej ilości kawalerii i czołgu. Ciężko będzie coś ugrać, Ale jak zaczynasz dopiero to masakra to normalka, jak nic będziesz musiał atakować a on na pewno cię solidnie wystrzela. Pogadaj z min i może dostosuje rozpę do twojej a nie walnie jakimś hardcorem, 1 lub 2 maszyny bez jakiegoś full ostrzału, 1 heros wtedy będzie łatwiej.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Aha, co dać Priestowi jeszcze. Jeżeli na piechotę, to jeżeli chcesz by pożył to przyda się Armour of Meteoric Iron chociaż wtedy nie zostanie Ci pkt. na nic ciekawego.
Na krasnoludy potrzebujesz dużej siły, więc dwurak widziany jak najbardziej.
Dużo jest zresztą kombinacji, jak go zrobić, ale żadna idealna. Łatwiej jak będzie siedział na koniu. Wtedy o zbroje za bardzo nie masz się co martwić i możesz pkt zainwestować w dobrą broń magiczną, np. Sword of Fate jeśli będzie miał jakiegoś konkretnego bohatera, albo Sword of Power. Wszystko dlatego, że dwurak na koniu jest beznadziejny.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Ok dzięki wielki za rady, napewno z niektórych skorzystam. Armour of Meteoric wezme napewno i dam Priesta do piechoty zobacze co wyjdzie.
Napisze jutro jak poszło, dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

No witam ponownie. Mam za sobą już pierwsza bitwę, niestety przegrana... ale graliśmy na wyrżniecie do końca.
Imperium srogo stawiało opór, ogólnie dawało rade. Oczywiście Krasnoludy grały defensywnie nie ruszając się prawie przez całą grę, musiałem ruszyć wszystkim czym miałem do przodu... i tu pierwszy bład bo mogłem podejść strzelającymi i pokruszyć go troche. Kirasjerzy spisali się dobrze wystrzelali 16 warriorów w 4-5 rundach chyba. Dodatkowo mieli 2 bolce organki i katapulte. Zanim doszedłem do nich 4-5 rund miałem w dupe sporo kolesi. Cannonem nie podziałałem zbytnio bo nie bardzo umiałem ale pokruszyłem nim długobrodych których było 20 na końcu bitwy zostało 9. Nie skorzystałem wcale z datachy bo nie miałem miejsca na stole, oskrzydlać takze nie mogłem z tego samego powodu. Rycerzy pantery straciłem w 4 rundzie walki, srali do nich wszystkim prawie.
Haha gołębie pocztowe oceniam w skali 1-6 na... 2+ kiepsko latały:D
Ogólnie spoko bitewka bez pogromu szczególnie że to ja atakowałem cały czas, bitwa trwała 6 godzin i wieeeele rund. Już mam taktyke na następne starcie które będzie napewno o wiele lepsze.
Pozdrówki

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

jak się spisał vorrior priest?

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

No władowałem go do włóczników i długo był nie tknięty dotarł z oddziałem pod szeregi Krasnoludów, o dziwo cała jednostka w nawet nie draśnieta. Walczyli do spółki z przetrzebionymi szermierzami 4 rundy z iron brekersami lub długobrodymi już mi się oni mylą, ale mieli 10 Ld wiec nie mogłem ich złamać, lecz w końcu przegralłem niestety, ale dali rade nie powiem, a Priest jeszcze walczył sam z 3 rundy i poległ ale walczył dzielnie :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Wolfgar pisze:ale mieli 10 Ld wiec nie mogłem ich złamać
10 LD na 1300pkt? Od 2k krasnale mogą wyciagnąć 10 ld dzięki lordowi (nie mówie o slayerach).
Obrazek

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Co? o czymś nie wiem? Nie ma innego wyjścia żeby osiągnęli 10 Ld?

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Chyba zostałeś zvałovany :)

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

Noo.. ani thane ani runesmith ani master engineer nie ma 10 Ld, a do 2000pktów tylko ich mógł mieć za generałów.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nom 9 a 10 to w liczbach mała różnica, ale w bitwie jeżeli chodzi o LD to kolosalna. Może nawet mogłbyś pogonic ten klocek ;) A nie przypominam sobie aby krasie mialy jakis przedmiot zwiekszający LD :)
Obrazek

ODPOWIEDZ