Demoniczne Rary (przeniesione z Warriors of Chaos)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Artein pisze:Chaos ma mieć kawalerię chosenów która będzie wsysała uchem (od flanki :D) Blood Keepów :roll:
ta, o bloodcrusherach tez tak mowili, a zrobili im save na 4+ i 2W z T4 za pirerdylion punktow i z kazda inna lepsza od nich opcją na rara...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no nie wiem, bloodcrushers jak ich nie dac sobie zastrzelic ani glupio zaszarzowac na prawde sa turno mocni, zwlaszca ze standardowym bsb w skladzie

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Gajowy pisze:no nie wiem, bloodcrushers jak ich nie dac sobie zastrzelic ani glupio zaszarzowac na prawde sa turno mocni, zwlaszca ze standardowym bsb w skladzie
jak nie zastrzelic, jak nie glupio zaszarzowac... takie fiendy przesuwasz 20 cali pod nos przeciwnika, podstawiasz bsb i generala przyjmujesz szarze, smiejesz sie w twarz przeciwnika i go przemielasz w nastepnej turze... fiend to wiecej ran, duzo wiekszy M i duzo mniej pkt... ja juz wole sobie zwyklych bloodletterow wziasc, przy okazji cora mam z glowy :wink:

ale to nie miejsce na dluzsza wymiane zdan na ten temat ;)

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

+d6 do szarży pomaga zdecydowanie.

Ale owszem, są raczej ciency...

Jak na demony przynajmniej.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Zgadzam sie z Thurionem. Fiendy sa mega turbo mocne, miekkie ale potrafi uwalic, a jesli wpadnie od boku to juz naprawde wychodza druga strona. Duza przewage nad innymi rarami daje im te 20 move.
Co prawda mam sentyment do bloodcrusherow bo to maszynka do mielenia mięsa (2+herald lamie klocki od przodu) ale niestety drodzy i bardzo podatni (kumpel mi 1 z lighta sciagnal 2 crusherow :roll: )

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Właśnie najwiekszy dylemat mam z rarami :? Myślałem o takich zestawieniach na 2250 :

- 2 x 1 fiend (do odginania szarż itp. zadań) ,wtedy daje jako siłę uderzeniową więcej psów ...

-3 x bloodcrusher (może ze sztandarem ... :wink: ) + fiend/fiendy

-Flamery sztuk 5 + fiendy (wchodza 3)

Co myślicie ? Kuszą mnie te bloodcrushers ... :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

A mnie wkurzył fakt ze wyrzucili flamery do rarów ;/ Przez to nie mogę brać poniżej 2k moich Plaguebeastów i flamerów ;/ I coś ostatnio same flamery, ale muszę się przełamać i popróbować beasty ;)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Beasty to zuo wcielone, tylko ich cena tez jest zua... A ja lubię wystawiać minimum 2, zeby miały długo US 5+.
Dlatego przerzuciłem się jednak na fiendy Slaanesha (rare: 2 fiendy i 3 flamery - na wincy ni ma punktów) i dają radę. Tylko trza nimi trochę pomanewrować, coś pozasłaniać, bo nawet sztrelanie z S 3 (zwłaszcza w wykonaniu elfów) boli.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Beasty .... :wink: myślałem o nich ale 2 to 200 pkt. .... za 10 wiecej ma 3 bloodcrushers ,a za 175 - 5 flamerów ... :wink: Zreszta imho są troche za wolne :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

3 flamery? moim zdaniem w takiej liczbie są do niczego. nic nie zastrzelą, a w cc byle g może je złamać.
Co prawda ostatnio w ogóle jestem do flamerów uprzedzony, bo na całym turnieju nie zrobili kompletnie NIC, ba - czwórka nie wygoniła z domu 4 horrorów.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

mógbym powiedzieć nehan że trzeba było szarżować i zdobyć budynek.
Ja właśnie zakupiłem 12 flamerków i robię totalną armię tzzentcha.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

ależ ja właśnie szarżowałem :o


tylko najwyraźniej Tzeentch potrzebował ich gdzie indziej i odwołał do siebie.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Nehan pisze: bo na całym turnieju nie zrobili kompletnie NIC
ja to samo zauwazylem na Wielkim Draconie, sam jescze demonami wtedy nie gralem.. ale bacznie obserowalem aby poczynic ostateczne korekty w rozpie... flamery sa przereklamowane, dobre sa w duuzej liczbie, 5-6, ale wtedy kosztuja mase pkt i nie wchodza inne rzeczy...

co do fiendow to najlepszy patent to 3+1, oczywiscie najlepiej byloby 3+3... ale to samo co wyzej, nie wchodza inne rzeczy, mi sie fiendy sprawdzaja mega zajebiscie, no i przy okazji kontynuacja tradycji z poprzedneigo DLu :)


pzdr !!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Wystawiał ktos z was bloodcrusher-ów ? jak sie sprawdzają ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Drogie i wrażliwe jak emo-lolitki.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Anihilatorzy khorna hmm. Z banerem ciągłego marszu wydają się turbo ciekawi. Bo jakby nie patrzeć, uderzenie mają wyczesane. W liczbie 3 typków to mamy 6ataków z s6 i 6a z s5 z killing blowami...w szarży na flaneczkę jak dla mnie niszczą wszystko, jednak ostrzał...tutaj rodzi się pytanie.
Pocisk z działa rzeczywiście boli, bolec czy katapulta też, jednakże należy zwrócić uwagę, iż za tą samą cenę punktową otrzymalibyśmy oddział, w którym pocisk z katapulty zrobiłby turbospustoszenie, bolec zabił średnio 2 typków itd itp. Więc jak dla mnie podatność na ostrzał ciężki jest względna.
Gorzej znacznie jest jak na cel obiorą nas np, 30 kuszoli czy strzelców krasnoludzkich...

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Jak sądzicie kto lepiej wypada - psy czy flamersi ? Mam w rozpie akurat dylemat, jedno albo drugie? Które wam się lepiej spisuje ?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

i to i to jest fajne zależy do czego
PSY są fajne do walki natomiast lamery do ścigania magów po lasach i anichilacii lekkich jednostek np fasty które przebiły sie na tyły twojej armii a i w walce nieżle sobie radzą

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

A ja zrezygnowałem z flamerów żeby zmieścić więcej psów :lol2:

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Ja biore crusherów dla klimatu. A jak już dojadą to są turbo mocni z heraldziem. I strasznie idciaga strzelanie ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ