Maelstrom Games - tani sklep internetowy z UK

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Maelstrom Games - tani sklep internetowy z UK

Post autor: Shinue »

Maelstrom Games - tani sklep internetowy z UK
/mini przewodnik/

Żyjemy w globalnej wiosce. Odległości, które kiedyś były wręcz abstrakcyjne dziś są na wyciągnięcie ręki. Dlaczego by więc nie sięgnąć po sklep internetowy znajdujący się w Anglii skoro oferuje ceny bijące na głowę wszystkie polskie sklepy internetowe o stacjonarnych nie wspomnę? Oczywiście mam tu na myśli Maelstrom Games – sklep mający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, który prowadzi również sprzedaż online bezpośrednio ze swego sklepu (lub poprzez serwis aukcyjny eBay).
Celem niniejszego poradnika jest pomoc w dokonywaniu zakupów online w wyżej wymienionym sklepie. Już na początku chciałbym wyjaśnić, że nie jestem pracownikiem Mealstrom Games ani nie uzyskałem/uzyskam żadnych materialnych korzyści z napisania niniejszego tutoriala. To samo tyczy się mBanku, którego kartę będę proponował jako szybki i tani sposób na otrzymanie karty płatniczej niezbędnej do zakupów w Maelstromie.

Wszystkie zamieszczone tu informacje piszę na podstawie autopsji. Sam kupuję w Maelstromie już prawie od roku i nigdy z tym sklepem nie miałem żadnych problemów.

Zanim dokonamy jakichkolwiek zakupów musimy mieć czym zapłacić. Najwygodniejszą formą płatności w zagranicznych sklepach internetowych jest karta płatnicza. Maelstrom obsługuje większość typów kart a wśród nich bardzo popularną w Polsce ‘Visę Elektron’. Niestety nie ma tak różowo. Wiele banków (np. PKO BP) blokuje posiadaczom swoich kart ‘Visa Elektron’ płatności w zagranicznych sklepach internetowych zmuszając ich do wyrobienia kary kredytowej ‘Visa Classic’, która jest niewygodna i droga w używaniu. Z pomocą przychodzi tu mBank oraz eKONTO. W ramach tego darmowego konta dostajemy ‘Visę Eletron’, która po zadzwonieniu na infolinie (numery telefonów znajdują się na odwrocie karty) i odblokowaniu wyżej wymienionych płatności staje się PEŁNOWARTOŚCIOWĄ kartą umożliwiającą zakupy w Maelstromie. Telefonując do obsługi klienta warto też podnieść limity na ilość transakcji oraz ich wysokość do takiego poziomu by móc ‘podpiąć’ naszą kartę do PayPala, co jest o tyle korzystne, że w ostatnim czasie Maelstrom wprowadził również tą niesamowicie prostą w obsłudze formę płatności. Dzięki temu również eBay staje przed nami otworem. Pomimo, że za przykład użyłem konta w mBanku prawdopodobnie na polskim rynku jest wiele innych banków, które oferują podobne warunki a może nawet i lepsze.

Mamy już konto oraz kartę więc idziemy na zakupy. Wchodzimy na stronę sklepu http://www.maelstromgames.co.uk i się rejestrujemy. Oczywiście wszystkie ceny mamy podane w funtach i są o 10% niższe od cen sugerowanych przez GW. Weźmy na przykład box 20 zombiaków: rekomendowana cena 18 funtów a w Maelstromie Ł16,20 co pomnożone przez średni kurs (Ł1 = 4,20zł) daje 68zł. Ten sam box w najtańszych polskich sklepach internetowych kosztuje 90zł. OK. Opłaca się. Ale co z tego skoro zysk zostanie zjedzony przez koszty wysyłki? Nic bardziej mylnego. Kupując w Maelstromie na kwotę Ł10 lub więcej mamy darmową wysyłkę! Niestety jest to wysyłka zwykłym listem. Ubezpieczenie kosztuje 10 funtów. Nigdy go jeszcze nie wykupywałem i zawsze wszystko docierało do mnie bezpiecznie. Chociaż parę razy ‘ciekawscy’ pocztowcy zaglądali do środka. W moim przypadku czas dostawy wahał się pomiędzy 3 a 7 dniami od złożenia zamówienia.

Z oferty sklepu wybieramy 2 blisterki fell batów. Od października drożeją metale więc trzeba szybko uzupełnić braki. Przechodzimy do płacenia.

1. basket
Obrazek
Warto zwrócić uwagę na opcję ‘moneyback’. 1% z każdej transakcji zostaje na naszym koncie. Będziemy mogli zużyć te pieniądze przy jednej z kolejnych transakcji.
REDEEM: tu wpisujemy vouczery (kody promocyjne), które Maelstrom rozsyła mejlowo wszystkim swoim zarejestrowanym klientom co około 3 miesiące. dostajemy wtedy 15% rabatu zamiast standardowych 10%.

2. address
Obrazek
delivery name: imię i nazwisko (sugeruję by w całym formularzu wpisywać polskie literki bez ogonków)
house number / name: polskie domy zazwyczaj nie mają nazw więc wpisujemy sam numer domu + ewentualnie mieszkania
town: zostawiamy wolne
city: wpisujemy naszą miejscowość
county (hrabstwo): ja tu wpisuje województwo
main telephone: polskie numery zaczynają się od 0048...

3. postage
Obrazek
Airmail First Class FREE – list zwykły (mieści się w nim nawet walizka GW)
dwie pozostałe opcje oferują ubezpieczenie
SPECIAL INSTRUCTIONS: kiedyś w tym miejscu próbowałem się targować ale nie wyszło :|
również tutaj możemy poprosić o konkretny model z losowego blisterka np. o banshee z mieczem lub master inżyniera z dwoma pistoletami

4. payment
Obrazek
- wybieramy ‘Visa Elektron’
- security digits: 3 cyferki na odwrocie karty (przy podpisie)
- from date / to date: data początku i końca ważności naszej karty
- issue number (if available) numer wydania (jeśli dostępny): na żadnej z moich kart nigdy go nie miałem. zostawiamy wolne
- wybieramy PayPal jeśli mamy w nim konto i nic już nie musimy wypełniać.
- na koniec stawiamy ‘ptaszka’ (tick) w okienku przy: 'I have read the terms and conditions and agree to abide by them'.
- klikamy na PLACE ORDER i czekamy na paczkę :D
- w tym właśnie momencie sklep potrąca nam należność za zakupy. jeśli wszystko wypełniliśmy poprawnie i posiadamy wystarczające środki na koncie to przelew dokona się automatycznie. mając elektroniczny dostęp do naszego konta możemy sobie sprawdzić ile bank policzył nam za jednego funta.

Maelstrom umożliwia śledzenie losów naszego zamówienia.
PROCESSING – w trakcie realizacji (możliwe, ze stany magazynowe mają jakieś braki)
PACKING – wszystko skompletowane (dziś najpóźniej jutro paczka zostanie wysłana)
DISPATCHED – wysłane (co dodatkowo zostaje potwierdzone mailem: ORDER #1234567890 DISPATCHED)

Życzę udanych zakupów
Shinue

PS. Czekam na uwagi i sugestie.
PPS. UWAGA! poradnik tan napisałem nie po to by kogokolwiek namawiać na zakupy w maelstromie a tylko po to by pokazać tańszą alternatywę dla polskich sklepów. każdy kupuje na swoją własną odpowiedzialność.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2008, o 10:28 przez Shinue, łącznie zmieniany 6 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jestes zajebisty ;) tego mi było trzeba. Prosto i konkretnie teraz tylko konto trzeba wyrobić :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Brawo za ten tutorial i poświęcony czas =D> =D> =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Shinue napisz jaki ostatnio wychodziło Ci za funta? Ewentualnie ktoś kto niedawno kupował w Mealstormie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

4,17 teraz jest. Jak kupuję, to wychodzi mi tyle, ile jest. Moze ze dwa grosze na niekorzyść.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

To ułatwia sprawę . Dzięki
EDIT : Boxa też przyślą w liście ? albo kilka boxuff bo tak zamierzam kupować

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Shinue pisze:PS. Czekam na uwagi i sugestie.
Shinue chwała Ci. Jeszcze tylko taka mała sugestia, ale to do moderatora, znaczy szefa: Może warto przykleić ten temat?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przysyłają w pudełku.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Poradnik ten napisałem jako gracz z myślą o innych graczach. Tym bardziej więc się cieszę, że spotkał się on z pozytywnym odzewem. Ze swojej strony obiecuję go stale aktualizować i ulepszać.

Żałuje natomiast jednej rzeczy a mianowicie, że Maelstrom nie jest w Polsce. Wolałbym dać zarobić naszym rodzimym sklepom a nie Angolom, którzy i tak zarabiają na nas krocie. Niestety polskie ceny są zaporowe i nie ma tu miejsca na sentymenty...
Obrazek

Awatar użytkownika
Corleone
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Corleone »

Czy sklep jakoś sam zasysa kasę za zakupy, czy normalnie trzeba przelew zrobić?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

tak jak w markecie spożywczym. transfer dokonuje się niejako automatycznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Corleone
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Corleone »

Dzięki :wink:

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Za pare tygodni chciałbym zrobić tam spore zamówienie. Niestety konto mam w pkobp. Może ktoś chciałby mi troszke pomóc?;) Albo co lepsze zrobić wspólne?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak zrobisz przelew na moje konto i podasz swój adres, to mogę Ci zamówić, co chcesz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Ok wielkie dzięki:)
Odezwe się w najbliższym czasie.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Świetny tutorial.
Z pewnością wkrótce wykorzystam.

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

niedlugo tam bedzie "free shipping except Poland" ;p jak wszyscy zaczna kupowac xD

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

pytanie jak zamawiam blisterek np Skink Warchiefów to mam możliwość wyboru jaki blisterek pragnę ?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

domyślam się, że chodzi ci o to czy masz wybór kupując blisterek z losowymi figurkami, prawda?
jak kiedyś kupowałem banszetkę to poprosiłem o wersję z mieczem i taka właśnie dostałem.
w zakładce 'postage details' w okienku 'special instructions' wpisz swoją prośbę.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Shinue bardzo fajny poradnik ;-) Zapewne nie tylko mi pomogłeś . Dziękujemy :D

ODPOWIEDZ