Jak się zabrać za Demona

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Jak się zabrać za Demona

Post autor: Shagi »

Ok jakoś radzę sobie z krasnalami przynajmniej staram się walczyć ale to ci dzieje się z nowymi Demonami mnie przeraża

Bitwa na 2250
Ja:
Karl Franz
Kapitan/koń/casket
Kapłan/kon/meteoric
mag/2lvl/2DS
5 knechtów
5 knechtów
5 Inner circle
25 flagnatów
5 outriderow

1 działo
2 rakiety

opp

Imienny Demon tzeentcha / dwie głowy lv4 /
Herlad of tzzent / vortex / flame / dysk
Herlad of tzzent / vortex / flame / dysk
Skulltaker / jugernout
10 pink
10 pink
10 pink
5 furi
5 furi
2 Juggery
6 flamerów

MASAKRA w pierwszej turze nie miałem już rycerzy , MAGIA MAGIA MAGIA , nawet jak bym miał dispel to bym nie wyrobił , Wiecie panowie jak się zabrać za coś takiego ? Bo walka ta wydała mi się strasznie nie równa. Czy naprawdę nie da się ugrać nic bez jakieś nowo wydanej wypasionej armii ?

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

z tym co masz nie poradzisz sobie z demonami

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

Więc co takiego powinienem mieć ?

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

2 czołgi, min. 3 działa, altar(standardowa wersja), 3 magów(4scrolle i rod), wiem co boli i jednych i drugich, bo gram i demonami i imperium :P przy 3 działach demon boi się wylecieć bo to jednak jest duże ryzyko, altar standardowym straszakiem na kolesi na juggerach, magowie jako zapora przed mocną magią danonków.jeden oddział outridersów tez jest dobrym pomysłem bo osłania działa przed furiami.Z taką rozpiską + jakaś kawaleria i troche kuszników poradzisz sobie nawet bez specjal herosów.

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

Kołek pisze: wiem co boli i jednych i drugich, bo gram i demonami i imperium :P
i vampirami... :D tymi z DMP :P w sumie jestes mistrzem polski.. ;p

czerwony
Wałkarz
Posty: 59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: czerwony »

Tak ale robienie rozpiski tylko na demony , które tylko czarują to też nie jest wyjściem bo niby mnie tzn demony;p rozwali ale trafią sie krasnale czy coś podobnego to może nie dać rady;/

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dlaczego nie da rady tym co napisał z kraśkami??? Ja uważam że dobra rozpiska również na krasie 3 armaty 2 tanki to powinno je ostro poturbować + dodatki o których wspomina dają niezłe kombo
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

No i nadeszła era (dzięki nowym VC, HE i DL) w której Empire nie pogra sobie bez Naszego słynnego "standardu" :( Jeszcze niedawno mawiano że 4+4+2 to Powergamerska "struktura". Teraz to ledwo starcza na wymienione przed chwilą armie. Dokąd to wszystko prowadzi... :roll:
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

"wszystkie drogi prowadzą do GW" czy jakoś tak tam to szło :lol2: :P

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

argoth pisze:No i nadeszła era (dzięki nowym VC, HE i DL)
:shock: :?: :lol2:

Nowe HE to problem dla 4+2? Może to bazujące na książce, ale nie obecnie popularne star dragonowe

Ale co do DL i VC zgodzę się - DL świetnie nadrabia braki w strzelaniu wysoką mobilnością, armaty, które służą do eliminacji Greater Demonów i innych samotnych rozpier*alaczy całych armii mają spory problem z powodu taniutkich furii i houndów - wciąż nie potrafię rozgryźć tego, jak to efektywnie eliminować na odległość, reszta jest raczej ogólnie do pociśnięcia, tylko wciąż mnie martwią nienormalne staty niektórych jednostek (np. Flesh Houndy, dlaczego do cholery mają po 2 woundy? :? )

W VC z kolei ważny jest wyższy potencjał magiczny od przeciwnika - jeśli możemy zablokować wskrzeszania i popychaczki jest świetnie, jeśli potrafimy się przebić przez anty-magię przeciwnika i np. smażyć BSBka z drakenhofem 1 z metalu, albo najlepiej całe wagony kuźnią, rozstrzeliwać nietoperki z ostrzału, eliminować czampionów z oddziałów przed wparowaniem war altara w regony z ważnymi herosami - jest świetnie, tylko wszystko zależy w sumie od szczęścia w turze magii

Nie jest ogólnie tak źle jakby mogło się wydawać :wink:
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

tak tak pełny PG, a co z klimatem, zwycięstwo za wszelką cenę jest z du.y. Ja tam bym władował 20 GS, dwie jednostki po 9 knightów, szermierzy z dat. outów,2 priestów, coś w tym guście.
Pozdrawiam, życze powodzenia z wrogami Imperium.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Obrazek
:roll:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

tzn że co? To moje zdanie i moja propozycja. A PG i sucks!!! Dobra nie zabieram już głosu ale napewno są inne sposoby niż czołgi i altar.

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Wolfgar pisze:tzn że co? To moje zdanie i moja propozycja. A PG i sucks!!! Dobra nie zabieram już głosu ale napewno są inne sposoby niż czołgi i altar.
no jasne ze sa :) tzn mam nadzieje ze kiedys je odnajde a poki co czasami sie udaje :) i zadnych altarow ani czolgow czy sporej ilosci dzial nie uzywam :)

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Temat już taki był gdzieś, jest pewnie na dole.

Pamiętajmy, że mamy super magię na demony i pamiętajmy, że mają one super przedmiot, który ładnie tą przewagę niweluje. Z Demonami nie grałem, ciężko mi jest coś powiedzieć, ale za to wiem, że w wojennej rzeczywistości wiele nie zmieniają. To kolejna, monstrualnie szybka armia z potężnym lataczem wsparta magią. Przypomnijmy sobie jak się z tym radziło wcześniej i tak też radźmy sobie teraz.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Sam jestem zwolennikiem klimatu, ale pytanie kolegi było jak wygrać, a nie ja się dobrze bawić...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Podobnie jak i ja, jestem bardziej graczem domowym, ale na turniejach staram się pociskać :wink:
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

Wiecie klimat klimatem ale jak grać klimatycznie będąc łojonym masakrycznie ja rozumiem że można przegrać bo miało się nie fart a grało się klimatycznie jednak wystawiać się na odstrzał w tym nie widzę nic z klimatu

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Raf jasne że było pytanie jak wygrać, ale sądzę ze taktykę trzeba znaleźć i w tym cały klimat, a nie ładować sie od razu w dwa czołgi i altar.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Pewnie, to w bitwach towarzyskich - ale na turnieje jeździ się z tym, co najsilniejsze, uniwersalne i w miarę uzupełniające się.

Oczywiście osobna sprawa master a osobna sprawa lokal - ostatnio byłem jedynym Imperialistą na Biblioteqariusie bez czołgu, wziąłem sobie helkę, ponieważ bardziej pasowało do koncepcji rozpiski - spotkałem innego Imperialistę i co? Do zatrzymania czołgu wystarczyła 1 armata i 5 swordmasterów od kolegi z pary, która z założenia nie miała w ogóle iść do walki :wink: skończyło się na tym, że czołg zatrzymał się przed armatą i był powoli rozkręcany przez tych nieszczęsnych swordmasterów. A tak helenka fajnie się sprawdzała - a to sama spanikowala 35 osobowy kloc gobbo, odstrzeliła trochę BG.. ale niestety to dużo łatwiejsze punkty niż czołg
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

ODPOWIEDZ