Balancing Patch

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Balancing Patch

Post autor: Barbarossa »

Zbieram pomysły na balancing patch dla bestii. Co jest w Waszej armii komicznie słabe i wymaga podpakowania? Co możnaby zmienić, żeby ogólnie była silniejsza?

Poza zasadą raiders, tą na pewno naprawimy.

Sugestie proszę na priv.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Jestem kurde aż dziw, że Szczurza Jucha, Szafa@Poznań jeszcze nic nie powiedział? Ktoś mu dał bana?:P
Można dokonać podobnych zmian z markami/magią/przedmiotami magicznymi oraz giftami jak to ma się w przypadku WoCH.
Shagoth itp monsterowo piechotne jednostki powinny być w cenie punktowej i statami nowymi - z WoCh.
Według mnie wystarczyło by dać zasadę Will of Chaos - ale to może być za mocne.
Inaczej Will of Chaos jest juz mocne gdyż knightsi, ogry, maruderzy, głupie psy, niezależnie od tego czy są khorna, nurgla czy bez marki mogą sobie dzięki temu jechać i prawie nie obawiać się paniki.
Przykład podobny jak w WoCh, czyli moja wersja nowych bestii.
Mam sobie Beast Lorda z marką nurgla, itemami slaanesha w regimencie bestigorów khorna.

Dać doombullowi dostęp do zbrój i talizmanów, marek, giftów itd.
Sądzę że ta zmiana odnoście marek, will of chaos, giftów, i kombinowania regimentowo-przedmiotowego bardzo bardzo mocno zwiększyła moc tej armii.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

BOGINS pisze:Jestem kurde aż dziw, że Szczurza Jucha, Szafa@Poznań jeszcze nic nie powiedział? Ktoś mu dał bana?
Może wyjasnieniem jest ostatnie zdanie w posćie Barbarossy?.. ;)
Barbarossa pisze:Sugestie proszę na priv.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

zonk :P
Ostatnio zmieniony 29 paź 2008, o 13:26 przez szafa@poznan, łącznie zmieniany 1 raz.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

KrzysiekW..............................jestem za szybki... moja wina moja wina moja bardzo wielka wina. chciałem dobrze.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Eee, spoko. Poza tym ja tu nie sprzątam, ja tylko zauważyłem taki kontrast. No offence! :)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Ja nie mam stałego dostępu do internetu, to nie mogę. Ale coś pokminię.
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Jak już temat rozpoczęty, to może podyskutujemy?

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Może zrobię z siebie strasznego ignoranta ale kim jest Barbarossa, że władny jest wprowadzać daleko idące zmiany w zasadach? (Niczego nie kwestionuję pytam bo mnie to nurtuje.)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

BTW http://z2.invisionfree.com/herdstone/in ... 15777&st=0

Pomysły zagranicznych beastmenów, ale w większości są konkretnie ingerujące w rozrywkę.
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

barbarossa to taki jeden Powergammer członek tajnego stowarzyszenia - Zmienię Warhammera w Polhammera. POza tym jest jednym z lepszych graczy w Polsce i Sędzią Ligowym (czytaj - inne stowarzyszenie najwyższych władz Polski w warhammera). :)
Jak więc widać po poście Barba, szykuje on tak zwanego CS LS który wejdzie - przynajmniej by tego chcieli - na terenie całej POLSKI!!!
Wiem że ZUO, ale nie ma bata!
De tru is oł der.

By jeszcze raz określić co przydałoby się bestią:
- marki, gifty i przedmioty na zasadach takich samych jak w WoCh
- Will of Chaos dla całej armii.
- Riders ta? Żeby było w 4 typka.

Chyba to wszystko :)
P.s. Możliwe że Daemon Princa na tych samych zasadach jak w WoCh.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

1 dopuszczone mutacje były by w porządku max1 na herosach max 2 na lordzie
2 legalne dopuszczenie przedmiotów z hord
3 możliwosc dania "czołzen" na 1 regiment bestigorów
4 dragon ogry - nie są panikowane przez bestie

Reszta podobnie jak w linku od Szczurzej Juchy :

5 Magicze przedmioty dla Dumbulla
6 Tańcze marki na rydwanach bo marki strasznie drogo wychodzą tej jednostce - prawie nieopłacalnie .
7 a herdom "immune to psychology" na takiej zasadzie jak u errantów w brecie czyli przy szarży

no i zapomniałbym o najważniejszym chyba

8 fast na centigory aż dziwne że tego nie mają

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Temat fajny, niby i potrzebny, tylko że zanim coś ustalicie, zanim to wejdzie w życie, to już będzie nowy book do bestii :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Na szczęście sie mylisz - patch będzie na dniach, jest już gotowy, może i bestie nie zmienia sie w maszynke do miesa ale zmiany sa przydatne i ciekawe, moge was zapewnić :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Kendo
Wałkarz
Posty: 61

Post autor: Kendo »

Na dniach ,to znaczy kiedy??

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

juz jest :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Odnośnie BP dla Bestii. Sądzę że on sporo zmienił. Zmienił naturalnei na korzyść. Sprawa Herdów była prosta. Formują 5 osobowy szyk i jest gicior. Jednak tak naprawdę sporą zmianą było danie Doombullowi korzystanie z chaosowych itemków i mutacji.
Narazie moja ulubiona kombinacja to: Gaze of gods+armour of damnation+mutacja 2 ruchu i 1 inicjatywy, sword of might. Naturalnei marka slaanesha.
czyli mamy: biegajacego na 16 cali minotaura o us3, z siłą 6 dobrym wardem, pancerzem i ciężkiego ogólnie do zabicia w h-t-h.
Inan opcja to dać mu: latanie...warda i goretooth/staff of dargoth - o ile byłby tzeentcha. Wtedy to kurde lata, czaruje, pancerz na 1+ (albo 3+ i s7 magiczne) i 4+ward.
tak naprawdę BP zmienia przede wszystkim doombulla.
teraz po prostu wsadzacie go do bestigorów, nawet undi najlepiej - i jest sens go posiadania.
W skrócie. Doombull moze robić za biegacza nawet z 14 calami, albo z 16 albo z lataniem. najlepiej według mnie dać mu którąś z pierwszych dwóch opcji, a ostatnią chyba jednak dla zwykłego herosa - by niszczył maszyny.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Też od razu rzucił mi się w mózg pomysł latającej krowy-mordercy z sejwem na 2+ i wardem i w ogóle pięknymi rzeczami samymi. I wcale mnie się to podobuje. Nioh nioh.

Generalnie pacz jest taki jaki byc mógł i miał. Est ist gut.
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Szczurza popatrz na to tak: taki tzeentchowy to jak się rozpędzie z gooretooth i 5 atakami...czasem jakieś przerzuty, s6 lub7... moze sie w misia zamieni............................. a miś i goretooth to już masakra.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Kekekeke. Ale nienawidzę magi niestety, więc będe musiał zadowolic się fruwającą krową która nie będzie umierała od byle pierdnięcia.
I wreszcie nie będzie tak, że byle co byle kiedy rozsmarowuje herdy tylko dlatego, że się nie rankują.
Uerph.

ODPOWIEDZ