DE vs.Bretonnia

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Kubalski
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Kubalski »

Ja trzasnął bym duch kuźni czy jakoś tak z domeny metalu.(Im większy sv tym większa siła ataku).Np sv +2 trafienie o S 7 (-4 do sv)

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

1. sv 2+ daje siły 6
2. przeciw temu nie ma sv
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Na bretke nie tylko kuźnia, czary które się na nią sprawdzą to także Przyczajona Śmierć, Wyssanie Życia i Złodziej Duszy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Tullaris pisze:Przyczajona Śmierć
Wybacz ale :lol2:
Polskie nazwy są cudowne :lol2:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Widzisz Artein tak się złożyło, że padł mi dysk i podręcznik mi szlak trafił, zdobyłem nowy, ale ten był już po polsku, więc posługuje się polskim nazwami.
Wracając do tematu to czary zadające wiele hitów no armur save kroją bretke jak trzeba.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Przyczajona Śmierć, Wyssanie Życia i Złodziej Duszy
czy ktoś może to przetłumaczyć na cywilizowany język?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Polacy nie Gęsi i swój język mają. Ale jeśli dla Yudo wygodnie to przetłumaczę za autora.


Przyczajona śmierć- Creeping Death
Wyssanie życia - Drain Life
Złodziej Duszy - Soul Stealer
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

czy ktoś może to przetłumaczyć na cywilizowany język?
A polski to niby co ? ruski ? Ja rozumiem, że nie powinno się tłumaczyć, nie których nazw, ale to jest gruba przesada.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No wiesz Yudo, nie to żebym ci coś sugerował, ale możesz się z polskim podręcznikiem zapoznać i nie będzie problemu :wink: .
Artein pisze:Wybacz ale :lol2:
Polskie nazwy są cudowne :lol2:
W podręczniku do 6 ed. było jescze lepiej, ten czar nazywał się Pełzająca Śmierć :D .
No dobra, koniec offtopu, czym jeszcz możemy dojechać Bretke :twisted: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Na bretke masa strzelania. Kusze/DR/Shade duzo boltow z ap = duzej ilości trupów i panik.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ja lubię wystawiać hydre na przynęte. Za plecami ma bsb na mantikorze. Na bokach czeka zazwyczaj smok i CoKsy. bretończyk nie chcąc dostać w następnej rundzie szarży od wszystkie wpada w hydre w nadziei, że ją złamie. Mam wyjątkowe szczęscię i wbija max 2 rany i sam otrzymuje tyle samo w najgorszym wypadku. przegrywam o te 3-4 i z przerzutem udaje mi się zazwyczaj ustać. Ryzykowne, ale mina przeciwnika jak ustoję szarżę i rusza do akcji mantysią smokiem i ewentualnie coksami bezcenna :D. Nic nie pozostaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nikt nie wspomniał o assasinie w BG, a to z KB może być niezła opcja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

ilu zabijesz z tego KB? 2-3 max? co z tego jak w szarży tylne rzędy bretki też biją. Wątpię by BG z assem dały radę.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

BG z Assem mają szansę dać radę.... Corvus wybacz ale przecież na czysto ich nie wystawiasz co nie ?? Rzucasz challenge championowi dobrze skomponowanym Assem , on przyjmuje ( chyba , że chce stracić warda ) nabijasz mu sporo ran i jesteś do przodu. Do BG oczywiście ASF + sztandar z AP na bsb. Składanie się na konkretną armię jest średnim pomysłem , ale jak już spekulujemy... Kociołek to też dobry pomysł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No to taki tani klocek za ile ? 600 pkt? albo 700pkt? To wtedy przeciwnik sobie ustawi się tak by Ci ich rozkręcić. JEstem ciekaw jak sobie poradzą jak wjadą w nich grale i jakieś inne lance. Nawet z tym AP ASF i Assassinem będą mieli ciężko. On sobie championów na challange da a jego lordowie będą nabijać sobie CR na BG i na jedno wyjdzie. Ja ich poprostu nie widzę w walce z bretą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

MOgą sobie nabijać CR ile chcą.
Stuborn zalatwi sprawe.

W 2 rundzie juz sie ich jedzie

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No nie wiem, po pierwszej szarży ilu zostanie BG ze standardowej 15? Zresztą celny strzał z katapy i nei ma połowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Moim zdaniem DE nie powinny mieć większych trudności z Bretką. I nie ważne jak będą złożone. Na smoku mają do przodu bo smok DE rozkręca szarżą od boku każdą lancę. Na magii mają dobrze bo metal bretkę bardzo boli.
A co do poszczególnych jednostek:
Wprawdzie Assassin sam z siebie nie jest aż tak fajną opcją to BG z ASF i champem z Crimsonem rozwalą każdą lancę nie licząc Gralli. A jak jeszcze w środku jest BSB z Soulrenderem to zupełnie po jabłkach.
Strzelanie DE też bardzo boli bretonię. Szarża CoKów ich gniecie. Hydra zatrzyma każdą nienapakowaną ostro lancę. Luzik :P
Tak naprawdę należy bać się przede wszystkim łuczników, bo przy dużej ich ilości zmiotą BG. No i oczywiście z ognistymi atakami mogą sprawić niemiłą niespodziankę hydrze :P

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Torres pisze:Tak naprawdę należy bać się przede wszystkim łuczników, bo przy dużej ich ilości zmiotą BG. No i oczywiście z ognistymi atakami mogą sprawić niemiłą niespodziankę hydrze :P
ktos w koncu docenil prawdziwa sile bretonii przeciwko DE...
Tak na prawde tych wiejskich chlopow kazdy lekcewazy a wtedy oni sa najbardziej niebezpieczni...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A ja to potwierdzam powagą swojego urzędu - czterdziestu łuczników plus dwa trebusze plus yeomeni i DE boją się ruszyć zza krzaka. Wygrywałem takimi rozpiskami, bo cokolwiek weszło pod zasięg, zmieniało się w jeża - nieważne rydwan, fast, BG, egzeki czy CoK.

A twierdzenie, że DE nie będą miały żadnych problemów z Bretonnią niezależnie od składu rozpiski jest straszliwym lekceważeniem przeciwnika, co zazwyczaj prowadzi do klęski. Szarża Grail Knightów zmiecie w zasadzie wszystko (jeżeli ktoś da się zaszarżować), a oddział Questingów z BSB na Valorous Standardzie łatwiej wybić do nogi, niż złamać.

Przedmówcy dobrze piszą - silna magia metalu robi z Bretonnii stertę żużlu.

ODPOWIEDZ