Ligi Lokalne

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Ligi Lokalne

Post autor: adeon »

Hej,
jako iż mam ostatnio trochę więcej czasu chciałbym dołożyć trochę funkcjonalności do strony ligi.

W moim przekonaniu sekcja o turniejach i ranking działają ok(jeśli nie czekam na informację co usprawnić/poprawić/zmienić) i nie wymagają już większych zmian. Ostatnio czytałem sobie regulamin ligi i natrafiłem na akapit, który już dość mocno się zestarzał i zdezaktualizował, a mianowicie ligi lokalne. Koncepcja moim zdaniem była bardzo ciekawa i nastawiona na aktywację turniejową graczy, którzy normalnie na turnieje nie jeżdżą. Pomysł sam w sobie jest dobry - jednak forma jest bardzo archaiczna - wymóg publikowania wyników na www(dowolnej) i sztywne zasady ilu graczy ma zaliczone konkretne ilości bitew jest przy większej ilości trudne do ogarnięcia. A nie powinno - ma to być wstęp do grania turniejowego, także powinno być to maksymalnie proste.

Drugim aspektem jest całkowity brak kontroli nad tymi rozgrywkami obecnie - już zdarzały się przypadki ściem i kantów w zgłoszenia lig lokalnych, co powoduje wypaczenia w rankingu graczy(na szczęście minimalne). Ta kwestia też powinna ulec zmianie.

Moja propozycja wygląda następująco - chciałbym stworzyć mini aplikację www, która umożliwiałaby koordynatorom poszczególnych lig tworzenie podstron na stronie ligowej o ich ligach, publikowaniem tam wyników oraz (mam nadzieję)automatycznie wrzucanie wyników do rankingu głównego - wszystko z poziomu przeglądarki internetowej. Widzę wiele korzyści - przede wszystkim aktywację turniejową nowych graczy, wytworzenie się zdrowej konkurencji(np. zdobycie tytułu najaktywniejszej ligi) pomiędzy poszczególnymi ligami, nowi gracze mieliby skupioną w jednym miejscu informację o ligach w ich okolicy, a Lista Ligowa miałaby narzędzie weryfikujące wyniki.

Pracy trochę będzie - bo po pierwsze trzeba tą aplikację napisać, ale gorsze czeka potem - trzeba będzie wprowadzić zmiany do regulaminu ligi, a patrząc jak działa LL ostatnio mam pewne obawy...

Co wy na to ? Czy to ma sens, czy bzdury piszę i niepotrzebnie sobie głowę zawracam ?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ma sens, bo warhammer powinien tylko i wyłącznie polegać na zdrowej rywalizacji.

Jak LL dziala tak działa, pamiętaj, że oprócz ludzi przypadku jest tam parę osobowości, które przykładają obie ręce do funkcjonowania warhammera w swoich miastach.

Z Marysiem prowadzimy Dolnośląską Ligę już kolejny rok, myślę, że w jakiś sposób możemy udzielać porady, itd. I mamy wszystkie wyniki, bo na tym polega liga w końcu ;)

generalnie jestem za Twoim pomyslem rankingu Lig Lokalnych i innych zmian. Powiedz nam tylko jak w Twoim zamyśle to by mniej więcej wyglądało. Parę szczegółow więcej by się przydało.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no ok jestem za tym aby podobny pomysl funkcjonowal, ale nalezaloby szybko stworyc jakis szkielet/prototyp projektu ktory to LL szybko by przegosowala jako propozycje wprowadzenia zmian do regulaminu ligi

Cosar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Cosar »

Tak na szybko, skoro masz werwe i checi na reformowanie to moze system ELO?

Link to tematu (Dyskusja Ogolna):
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=13543

Pzdr :)

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Moim zdaniem system ELO nie nadaje się do zastosowania w Polsce, ze względu na ogromną marginalizację znaczenia wygranej na turnieju.

Cosar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Cosar »

Jak rozumiem chodzi o to, ze zwyciezca(y) turnieju nie dostaje dodatkowych punktow / nie jest specialnie premiowany?

Myslmy rozwiazaniami nie problemami :)
Prostym rozwiazaniem jest danie tych extra punktow za zyciestwo.
(do rankingu sezonowego).

IMHO Jest to kwestia szczegolowa, nie dyskwalifikujaca systemu jako takiego.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Bardzo dobry pomysl. Idea lig lokalnych jest bardzo zasadna, u nas jedna liga lokalna zaktywizowala srodowisko na pare lat. Warto zachecac sklepy/kluby do organizacji lig lokalnych.
Ze swojej strony dodam, ze wartoby zrobic definicje turnieju lokalnego i ligi lokalnej.

Mianowicie ostatnio byl problem pomorskiej ligi lokalnej. Okazalo sie, ze chlopaki zlamali regulamin ze wzgledu na to, ze za malo mieli bitew.
Takiego problemu nie ma Old World Cup, turnije organizowany przez Stary Swiat, gdyz zglosili go jako turniej loklany. Zasady uczestnictwa badzo zblizone: grupy i potem pucharowa faza.
I teraz konkluzja, trzeba wprowadzic zapis: turnieje, ktorych czas odbywania sie liczac od poczatku do konca trwania rozgrywek przekracza 2 dni nazywamy liga lokalna. Zalatwi to problem zglaszania do ligi turnieju, ktorego rozegranie trwa dlugo. Jednak aby to bylo mozliwe, trzeba zmniejszyc wymogi dla lig lokalnych (zblizyc je do turnieju lokalnego).

Wywalilbym restrykcje:
"Liczba bitew rozegranych przez uczestnika Ligi Lokalnej nie
moze być mniejsza niz połowa liczby bitew rozegranych przez najaktywniejszego gracza danej Ligi Lokalnej".
Jest ona z dupy, uniemozliwia zrobienie ligi lokalnej w bardzo przyjemnej formie grupy a potem pucharowka.

Restrykcje "Kazda osoba, aby być uznana za uczestnika Ligi Lokalnej musi w jej ramach rozegrać minimum 4 bitwy w jej ramach. "
Zamienilbym na "Aby osobę można było sklasyfikować jako uczestnika Ligi Lokalnej w przypadku zgłaszania wyników do Ogólnopolskiej Ligi WFB, musi ona rozegrać przynajmniej 3 bitwy w lidze lokalnej."
Uwazam, ze jakis wymog musi byc, zeby nie moznabylo dzien przed koncem wpisywac graczy grajacych jedna bitwe i dobijajaca do 20 graczy. Wymog 3 bitew - taki jak na turnieju lokalny.

Max 1 liga lokalna do ligi bym zostawil, gwarantuje to niemozliwosc przekretow na ligach lokalnych.


Podstrona ligi stworzona dla organizatorow lig lokalnych - bardzo dobry pomysl, argumenty za juz zostaly podane, nie bede powtarzal :). Tylko, czy nie bedzie problemem stworzenie takiej formuly, w koncu kazda liga lokalna moze miec zupelnie inne zasady? Chyba, zeby wszystko wklepywac recznie.
Ja pamietam, najpierw w minilidze legionowskiej trzeba bylo wszystko recznie wklepywac, koszmar. A odkad strona miniligi legionowskiej zostala napisana w phpie o wiele latwiej zglaszalo sie wyniki, ranking byl generowany automatycznie, cud miod.
Jakby cos takiego bylo mozliwe teraz, to by poprostu bylo to mistrzostwo swiata, tylko problem jest troche trudniejszy, bo zasady lig moga byc zupelnie rozne.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jeżeli to możliwe, to zrobić aplikację, która pozwala dowolnie skonfigurować grupy (ich liczbę oraz max ilość graczy w każdej). Poza tym opcja do zaznaczenia - generowanie fazy pucharowej lub nie. Możliwe by to było Adeonie ?? Jako przykład podam np. sposób tworzenia Pucharów w jakiś grach a la FIFA itp.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

liga w lublinie działała na systemie grupowania i wychodziło to bardzo, bardzo fajnie

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Hej, moim zdaniem wszystko da się zrobić - jest to tylko kwestia czasu. Na początku nie myślałem o grupach i pucharach, ale wydaje się to ciekawą opcją. Chętnie bym powołał jakąś spec-grupę(3-5 osób), która pomogłaby mi zaprojektować/przetestować i wdrożyć taką aplikację.

Mój pierwszy pomysł był taki, że:
1. Organizator ligi lokalnej zgłasza swoją ligę
2. Od koordynatora lig lokalnych dostaje login/hasło do systemu
3. Tworzy swoją ligę lokalną - ustala zasady, liczbę bitew, (nowość) system rozgrywek
4. Dodaje graczy do swojej ligi
5. Wprowadza wyniki
6. Kończy ligę, co powoduje automatyczne przesłanie wyników do rankingu głównego

AD.5 - wszystkie wyniki są publikowane na stronie ligowej, ranking jest automatycznie generowany, dzięki dokładnym wynikom będzie można tworzyć ciekawe statystyki

Hmm.... Jacyś chętni ? Realizacja zajmie pewnie 3-6 miesięcy

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

mogę testować.

Wyniki mamy na dlwfb.mojeforum.net, wszystko mam spisane tak naprawdę, jakieś symulacje z wynikami z poprzedniego roku też można zrobić. Daj znać co i jak trzeba zrobić

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Testowanie będzie na końcu - najpierw przydałaby mi się pomoc organizatorów lig w analizie - określeniu priorytetów dla zadań i ocenie rezultatów. Jakby zebrała się jakaś grupka to może założymy sobie osobny zamknięty wątek tutaj lub na jakimś innym forum, coby nie zaśmiecać.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Czy w tym roku Ligii Lokalne zaliczane są do klasyfikacji ligowej, jeśli tak to w jaki sposób?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Tak, zglaszasz jako turniej lokalny z data turnieju = dacie konca ligi (by miec tydzien na wyslanie wynikow po zakonczeniu ligi) :).
Innymi slowy niektore turnieje lokalne maja forme ligi, punktuje sie je jak turnieje lokalne :).

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Geez, Panowie, szukam i szukam i nie mogę znaleźć; gdzie jest regulamin lig lokalnych?

W tym sezonie zrobiłem w Łodzi ligę, trochę eksperymentalną, środowisko nawet na pewien czas zaktywizowała, więc chętnie temat pociągnę. Fajnie by było, żeby uczestnicy mogli jeszcze zgarnąć punkty, więc pewnie dobrze byłoby się trzymać litery prawa :)
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

gdzie jest regulamin lig lokalnych?
regulamin ustala organizator : ] to tak jakbyś lokala robił tylko rozciągnietego w czasie
Obrazek
T

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Stary, ja wiem, że regulamin ligi lokalnej ustala organizator. Chodzi mi o to, że kiedyś gdzieś czytałem formalny dokument regulujący zasady działania lig, coby były do Ligi zaliczone. A teraz nie mogę go znaleźć i już nie wiem, czy są w tej dziedzinie jakieś ograniczenia (np. sposobu rozgrywek), czy nie. Obecna, kończąca się Łódzka Liga nie działała w ramach turniejów, lecz jako rozgrywki 1on1 każdy z każdym 2 razy. A z dokumentu, o którym wcześniej pisałem jasno wynikało, że tak być nie może.

Więc chodzi mi po prostu o jasne wytyczne jakie warunki liga lokalna musi spełniać, żeby jej uczestnicy na koniec sezonu mogli dostać punkty Ligowe.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie ma nic takiego jak regulamin Lig Lokalnych.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Poprzedniej Łódzkiej Ligi Lokalnej nie zgłaszałem do Ligi Ogólnopolskiej, bo był to dla mnie taki test.
Korzystając z doświadczeń i opinii postanowiłem nowy sezon zorganizować zupełnie inaczej i tym razem chciałbym, żeby uczestnicy dostali jakieś punkty.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na regulamin i dokonać ekspertyzy prawnej, czy tak sformułowane rozgrywki mogę zgłosić, kiedy i jak?
http://www.osmiornica.info/ligawfb.html
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Z.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

zembol pisze:Poprzedniej Łódzkiej Ligi Lokalnej nie zgłaszałem do Ligi Ogólnopolskiej, bo był to dla mnie taki test.
Korzystając z doświadczeń i opinii postanowiłem nowy sezon zorganizować zupełnie inaczej i tym razem chciałbym, żeby uczestnicy dostali jakieś punkty.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na regulamin i dokonać ekspertyzy prawnej, czy tak sformułowane rozgrywki mogę zgłosić, kiedy i jak?
http://www.osmiornica.info/ligawfb.html
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Z.
Moim zdaniem regulamin jest niezgodny. Z prostego powodu- do rankingu zaliczasz turnieje, które są zgłaszane osobno- czyli liczysz 2 razy te same punkty....

ODPOWIEDZ