strzelanie do hydry DE

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

strzelanie do hydry DE

Post autor: grzech76 »

Takie naszło mnie zwątpienie, a nie zauważyłem tego nigdzie na forum rozwikłanego:

Czy strzelając do hydry z WE łuku lub duszka pozwalającego wybrać dowolny model na stole, w tym championów w unitach, mogę zastrzelić poganiaczy tego zwierza?

Opieram się na analogii, iż normalnie strzelając do oddziału nie mogę zabić championa, tak jak strzelając do hydry zabić poganiaczy.

Czy ktoś mógłby mi wskazać, gdzie to było wyjaśniane, ewentualnie jakieś stanowisko oficjalne LS...

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Wydaje mi sie że w przypadku wybierania celu, mozesz trafiać w poganiaczy.
tak na 99%

W podreczniku do DE jest opisane że wszystkie strzały/magia, które musiałbyś rozlosowac w oddział - lecą w hydre.
Dlatego nie widzę podstaw aby nie można było strzelać z tego typu broni po poganiaczach

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak najbardziej mozesz. Z broni templatkowych oraz ran wyjmujacych modele z oddzialow mozesz zranic poganiaczy :)

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Dzięki za odpowiedź.

Zatem snajper leśnoelficki jeszcze do czegoś się przydaje :-)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

no, np. próba ściągnięcia priesta na stegadonie całkiem realna - 3+, 2+, tylko ten ich cholerny AS :? :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jesli nie ma tego wprost napisane nie mozesz targetowac jezdzca mounta. Tergetujesz model (iirc) a nie jezdzca zupelnie jak z czarow ;)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mysle, ze dziala to podobnie jak pistolet z imperium - wybierasz konkretny model w jednostce. Tylko jezdziec i mount to jeden model (?) wiec jak to rozumiec?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Tak, ze wszystko co nie pisze wyraznie, ze rozroznia jezdzca od mounta (CC attacks, impact hits, moze cos jeszcze co nie wiem) rozlosowuje sie 1-4/5-6. Strzelanie, strzelanie snajperskie, mala kuznia, steal soul i inne.

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Witam,
Mam 2 pytania:
1) Czy jeśli wezmę Dark Venom to czy nie mogę korzystać z korzyści Poisoned Attacks? Jeśli tak to po co Shadowblade'owi i jedno i drugie?
2) Czy jeśli zabiję jednego z poganiaczy hydrantu snajperem imperialnym to czy będzie mój przeciwnik musiał wykonać testy paniki wynikające ze straty 25% oddziału?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) jesli dark venom jest toksyna (z tego co pamietam tak lecznie mam ab do de przy sobie) to nie masz poisona

2) tak nalezy wtedy rzucac panike :D nie przypominam sobie nic w zasadach monster & handlers ani hydry mowiacego, ze nie ma za to paniki :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kurde trzeba było brać snajperkę na ostatnią grę z DE - panika na jej bazowym LD wygląda mi na cudną opcję :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ