SHAGGOTH - czy,kiedy,jak?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
wilq
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

SHAGGOTH - czy,kiedy,jak?

Post autor: wilq »

Hej, a czy ktoś z was, grając na wyższe punkty używa Shaggotha? Kupiłem figurkę od qmpla który zmieniał armię i parę razy go wystawiłem. Poza spawnami to chyba nasz jedyny sensowny rare (mam awersję do giganta). Owszem kosztuje bardzo dużo, ale ma niezłego kopa. Przeciwko armiom które mają mało strzelania jego skuteczność (zwłaszcza z dwurakiem) jest oczywista. Natomiast jest także skuteczny przeciw innym armiom na duże punkty. Kładzie spokojnie w walce wręcz wszelkie potworki, rydwany i w zasadzie każdą kawalerię (S8 z dwurakiem zdejmie każdy pancerz). Z US 6 może zdejmować wrogowi premię za rzędy i wtedy może walczyć nawet z klockami (byle nie od frontu). Terror to dodatkowy bonus. Zabrzmi to może dziwnie ale ma on znaczenie strategiczne. Gdy grałem z krasiami to przeciwnik musiał na niego skierować wszystkie armaty i wszystkie bolce. W drugiej turze moja kawaleria 3X5 knights i 3 DO były przy nim (1 ranny DO). Jest to kolos którego przeciwnik nie może zignorować. Nie polecam jednak przeciw imperium. Jeżeli ktoś chce mieć oryginalną armię to zamiast spawnów powinien wsadzić Shaggotha. Wiem że według wielu osób jest niegrywalny jednak jeśli chodzi o heleny to niezbyt mi pasuje że w praktyce teraz każdy misfire kończy zabawę(200 pkt) dlatego ich nie biorę.

Czy ktoś jeszcze ma jakieś związane z nim doświadczenia?
Wszelkie dobre uczynki muszą kiedyś zostać ukarane

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

gdyby jeszcze można mu marki dawać... :wink:
np. asf ze slaanesha.
tak jest zbyt miękki. aczkolwiek imo jeden z najładniejszych modeli w battlu :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Za drogi jest. Jakby miał 6 tafa to by był fajny ;D wole za te pkty 6 najtów (sla, szt, muz)
Jak nieposzczęści w tych 5 atakach, to byle co go zbrejkuje.

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

Jak dla mnie troszkę za drogi.. Jeśli bym go brał, to konieczna byłaby przebudowa całej armii, bo jednak jego zastosowanie jest całkowicie inne niż np. helenki czy spawnów. Trzeba nad tym pomyśleć...

No i oczywiście dodatkowym plusem jest wygląd figurki :)

ODPOWIEDZ