Rune of the true beast

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Rune of the true beast

Post autor: Bombaj »

Bestialscy Panowie! I bestialskie Panie, jeśli takowe mamy :)

Jak jest w końcu z tym diabelnym runem. Jestem po kolejnej kłótni na co działa a na co nie działa. Wypiszmy sobie proszę w formie definitywnej na jakie jednostki działa i na jakiej podstawie!

Według oficjalnego Faqa GW nie działa na Potwory, które są postaciami. Czy BP nadpisuje się na oficjalny Faq?
I druga wątpliwość - czy działa na spawny? demoniczne swarmy? undedzkie swarmy? wszystkie jednostki na podstawkach kawaleryjskich (psy khorna, centigory, itp) czy tylko na kawalerię, która ma jeźdźców.

Uff. To chyba tyle. Jeśli by ktoś miał wiedzę konkretną z jakich dokumentów korzysta fajnie jakby zamieścił do nich linki.

Pozdrawiam



Uściślenia: Na co działa Runa:

Skróty: AB - army book,
ErGw - errata GW ze strony http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... Q_2008.pdf
BP - balancing patch

Monstery samodzielne (drzewce, giganty) - Tak (AB)
Monstery z poganiaczami (hydry) - Tak (też są lone)
Monstery wierzchowce - Tak (AB)
Monstery Charaktery: - Jeśli gramy z BPatchem (L i R) Tak! Działa! - Jeśli gramy bez BP - obowiązuje ErGW i NIE działa
Swarmy - Tak (AB)
Swarmy martwe i demoniczne - Tak (AB - swarm to swarm)
Wierzchowce od rydwanów - Tak (AB)
Wierzchowce spod kawalerii - Tak (AB)
Centigory, bullcentaury itp - ???
Demonic mount z WoCh - Tak (GarG ma rację - mount to mount)
Steed slanesza, juggernout, palankin, dysk - TAK
Psy khorna, chaos houndy itp - NIE / TAK ??
Spawny - tak
Beasts of Nurgle, koniki slanesza - NIE - działa

To chyba tyle. Jeśli ktoś ma jakieś inne informacje to niech dopisze. No i jak z tymi Demonami? rządzi Errata czy BP?
Ostatnio zmieniony 8 cze 2009, o 09:17 przez Bombaj, łącznie zmieniany 7 razy.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

swarmy to nie monstery, ani kawa więc nie,
a wszystko co jest na kawaleryjce i nie jest napisane że piechota to kawa, tak mówi 7 edycja.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Konie od kawalerii nie atakują, Spawny nie atakuja, smoki, hydry, shagoty...

Niech ktoś mi przybliży ten zapisek o tej runie bo nie pamiętam go na pamięć a booka mam na razie niedostępnego.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

hmm, a w takim razie smok jest postacią czy nie?
W koncu zbiera slot hero...

Jak to jest?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kosa pisze:hmm, a w takim razie smok jest postacią czy nie?
W koncu zbiera slot hero...

Jak to jest?
zbytnio kombinujesz.. poczytaj RB i zasady ujeżdżanych monsterów ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

cicho :p

jeszcze by się udalo jakoś pokombinować aby beast cower nie zatrzymywal naszego smoka ;) i wtedy można pograć :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

To podaję źródła, żeby już nie było żadnych nieporozumień.

Z Army Booka:
Rune ofthe true beast
Ridden monsters, lone monsters, the steeds pulling chariots, cavalry mounts and swarms may never direct their atacks at a model bearing Rune, although their riders may attack as normal
Z erraty:
Q. Does the Rune of the True Beast affect monstrous characters (i.e. Treeman Ancients, Greater Daemons, Shaggoth Champions, etc.)?
A. No, they are characters. Note that this means that a Shaggoth is affected, while a Shaggoth Champion isn’t. A monstrous character is assumed to have the strength of mind and willpower to resist these sorts of things, while most other monsters are more mindless and instinctual in behaviour.
Z Balancing Patcha
Rune of the true beast: Also affects monsters that are characters.

Pytania trzy:
1. Co wygrywa - oficjalny FaQ czy BP
2. Jak z demonic mounts, juggernautami, palankinami, dyskami etc?
3. Co ze stworami, które same z siebie są kawalerią? (cetigory, bullcentaury itp)?


W oryginalnym poście ns początku strony zamieściłem rozpiskę na kogo działa. Będę ją uzupełniał w trakcie naszej dyskusji.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli grasz na BP to można wnioskować ze Monstery charaktery nie atakują, natomiast bez BP juz normalnie atakują.

"Demonic mount z WoCh" - mount to mount, nie atakuje
"Steed slanesza, juggernout, palankin" - nie atakują
"dysk" - dysk jest jak trochę chariot wiec atakuje
Spawny - Spawny to monstery wiec nie atakują
Co do psów nie jestem pewien... Bo wierzchowcami to one nie są ale i jeźdźcami tez nie ... wiec nie jestem pewien.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

GarG pisze:Jeśli grasz na BP to można wnioskować ze Monstery charaktery nie atakują, natomiast bez BP juz normalnie atakują.
proste i logiczne. Dzięki! wprowadzam do uściśleń.
"Demonic mount z WoCh" - mount to mount, nie atakuje
"Steed slanesza, juggernout, palankin" - nie atakują
Też miałem takie przemyślenia ale wolałem się upewnić. Największy problem w zasadzie z palankinem - wierzchowiec to czy niewierzchowiec (mount)
"dysk" - dysk jest jak trochę chariot wiec atakuje
Tu się nie mogę zgodzić. Według armybooka jest to ten sam typ "pojazdu" co jugger czy steed slanesza. Czyli po prostu "demonic mount" konkretnego boga chaosu. Ma pełne statystyki więc nie jest chariotem. Moim zdaniem albo wszystkie, albo żaden.
Spawny - Spawny to monstery wiec nie atakują
Tu przyznaję się do ignorancji. Z czego wynika, że spawn to monster? Rulebooka? Nie mam pojęcia, proszę o pomoc.
Co do psów nie jestem pewien... Bo wierzchowcami to one nie są ale i jeźdźcami tez nie ... wiec nie jestem pewien.
Ja też za diabła nie mam pojęcia. Hej! jest tam ktoś kumaty? :)

I nowy problem:

Nowe demoniczne pseudo-spawny z rare'a Demons of Chaos - beasts of nurgle i cała reszta, Czy to są monstery? Czy runa na nie działa?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tu przyznaję się do ignorancji. Z czego wynika, że spawn to monster? Rulebooka? Nie mam pojęcia, proszę o pomoc.
Z bardzo prostego powodu... Porusza sie jako monster.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

spawn to jak najbardziej monster, tyle że niie ma stałego ruchu tylko 2k6 i wyznaczasz mu kierunek ruchu(możesz nim nawet piwotować).
Dysk to także mount, tak jak steed slanesh palanqin i jugger.
bestia nurgla to monster nie ma tylko boków ani tyłu,
fiendy slanesha to piechota(tak jak minotaury-może wejść do domku),
psy są kawalerią patrz str roolbuka, idąc analogią psy khorna też (raczej im pole tnie ruch)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

no chyba temat się wyczerpał :twisted: i musiałeś twożyć nowy taki "specjalny"... równie dobrze mogłeś to napisać w pytania pocątkującego :mrgreen: ... nie zartuje, fajnie wiedzieć ( dardziej niż wiedziałem ) 8)
Klops pisze: fiendy slanesha to piechota(tak jak minotaury-może wejść do domku)
co do tego.. to by oznaczało że Dragonogre to też piechota :lol2: zabawne

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Wynika z tego ze na psy tez powinno działać. Ponadto działa na Beast of Nurgle.


Właśnie chyba dobrze że DO nie są kawalerią bo dzięki temu mają więcej siły ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

kuman pisze:no chyba temat się wyczerpał
Trzy powody za tym, iż jednak jeszcze nie :

1) jak na turnieju facet będzie Ci się wykłócał, że na bludzia runa nie działa, a jako jedyny argument będziesz w stanie sędziemu powiedzieć, że jest inaczej "bo gdzieś tak słyszałeś",to zmienisz zdanie co przydatności tematu :wink: Myślę, że nie wszyscy wiedzieli, że BP znosi oficjelnego FaQa GW. Teraz już wiemy.

2) jeśli ta cholerna runa faktycznie działa na prawie wszytko to nie wychodzimy bez niej z domu, więc temat jest ważny i trzeba o tym pisać.

3) i ostatni argument za tym że się nie wyczerpał: Ciągle nie wiemy co z bestigorami, psami khorna, zwykłymi psami, bestiami nurgla itp itd.
GarG pisze: Ponadto działa na Beast of Nurgle.
Nie jestem też przkonany, że działa na bestie nurgla skoro nie są one ani lone monster ani ridden monster Zauważmy, że opis runy nie mówi, że WSZYSTKIE monstery tylko ich konkretne typy :roll:

swoją drogą co to do cholery jest lone monster :?: czy hydra z hendlerami jest lone, czy nie jest lone? Tzy bestie nurgla w szpalerze trzy sztuki są lonę? (nie mają popychaczy), czy nie są lone (są trzy naraz)? A jak zginą dwie i zostanie jedna to staje się lone? :)


Co do psów i innej kawalerii bez jeźdźców - mamy w opisie runy napisane , że działa na the steeds pulling chariots, cavalry mounts więc jeśli wierzchowce kawaleryjskie wymagają kogoś, żeby na nich siedział, to runa na psy, psy khorna, centigory itp nie działa. Ale mogę się mylić, oczywiście


Jak wyjaśnimy ostatnie nieścisłości można skasować temat i przenieść wyniki dyskusji do działu pytań, nie widzę w tym najmniejszego problemu :)
GarG pisze: Właśnie chyba dobrze że DO nie są kawalerią
Nie są kawalerią ani trochę. Czyli tutaj sprawę mamy jasną, że na Dogórki Runa nie działa :) A do domków DOgry mogą wchodzić, podobnie jak minosy bo są zwykłymi rank and file

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Monsterami są wszystkie te unity które poruszają sie jako monstery.

A co Ciągnie chariot khorna? Psy ? ( nie mam ab i nie pamietam) bo jeśli psy to na psy tez działa.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hehehe no wiem ze to moze być zabawne ale DO są ... rankową piechotą - tak samo jak minosie , trole , ogry .

Lone monster to np , shaggot , spawn , rozpędzony hellcanon , treeman itp itd .... o hydre bym sie kłucił gdyby przeciwnik chciał atakować - to chyba musiałby rozstrzygnąc sędzia nie widze innego wyjścia .

Motya - o co ci chodzi z bestigorami ? przecież to najnormalniejsze piechota na którą runa nie działą ?? co do beast of nurgl - jezlie na nie działą na fiendy to na nugli chyba też nie działa :shock:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

hydra to moim zdaniem monster rzuca na tabelkę po stracie handlersów(moim zdaniem podchodzi pod lone monsters)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

HYDRA JEST MONSTEREM... Ludzie przecież to jest oczywiste ... Beast of Nugle to chyba 1 samotny Model ... ( chyba ze sie myle) Dawno tego na stole nie widziałem :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Bestie nurgla chodzą w oddziałach 1+

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Garg luz każdy wie że hydra jest monsterem ... tylko czy jest "lone monsterem" grrr
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ