Podwyżka cen GW? gdzie i ile?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Podwyżka cen GW? gdzie i ile?

Post autor: likaon »

Ponoć mają się podnieść ceny GW wie ktoś może jak bardzo one sponiewierają nasze kieszenie?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Że jak?? Przecież właśnie podnieśli :x Skąd masz tą informację że znowu mają podnieść??

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

ostatnia podwyżka była 1 czerwca, nie spodziewaj się zbyt prędko kolejnej :wink: :P

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Sorry, dotychczas kupowałem w starym świecie, a tam sprzedawali figurki(i nadal sprzedają) jeszcze z pierwszych dodstaw których podwyżka nie dotyczyła(sprzedają po starej cenie do wyczerpania nakładu). Gdy zaszedłem do cytadeli to strasznie się zdziwiłem że wszystko takie drogie.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

zerknijcie na sklep cytadeli, juz 2 podwyzka cen w przeciagu ostatnich 4 miesiecy,
ceny osiagnely wredny poziom, ceny porownywalne ze sklepowymi bardowymi... poprostu niewiadomo czy sie smiac czy plakac...
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Na sfan.pl są jeszcze stare ceny, dziś tam zmówiłem, bo płacić tyle za konnych maruderów co niedawno kosztowali knighci to przesada.

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Planowane podwyzki posrednio wynikaja z ich polityki / strategii wskazanej w swiezo opublikowanym raporcie rocznym:
GW rowniez uwaza iz plastykowe modele powinny byc drozsze...

strona 7:

"(...) the quality of our new plastic miniatures are now superior to their metal counterparts. By charging what these new models are worth we can continue to invest further in plastic product (...)"

oraz strona 3:

"(...) and, very importantly, a better balance between the price of our plastic miniatures and our metal ones - for similar models prices ought to be similar and not less "because they are plastc" (...)"

oraz strona 5:

"(...) we continue to invest in converting more of our range tp plastic, both to imporve quality of the models and make us less sensitive to metal cost fluctuations (...)"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

No tak przecież koszt wyprodukowania kilku plastikowych wyprasek są strasznie wysokie i im się to wcale nie opłaca :D
Obrazek

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Tylko pomyśl, że Anglicy odczuwają je najsłabiej, bo:
nie ma tak wysokich kosztów transportu( u nas gw sprzedaje drożej, bo opłaca statki itd.)
to że każdy chce zarobić( czyli sklepy sprzedają drożej, żeby zarobić. Tylko, że u nas od gw sklepy kupują drożej, wiec klienci też kupują drożej)
Co do kosztów wyprodukowania figurek plastikowych:
Plastiik GW jest droższy bo szlachetniejszy( jeżeli można tak mówić o plastiku), niż tanie chińskie gówno. No i płaca więcej pracownikom- figurki gw są Made in UK.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Rogatyszczur pisze:Co do kosztów wyprodukowania figurek plastikowych:
Plastiik GW jest droższy bo szlachetniejszy( jeżeli można tak mówić o plastiku), niż tanie chińskie gówno. No i płaca więcej pracownikom- figurki gw są Made in UK.

Hmmm...aż przejrzałem wszystkie swoje pudełka (a trochę niestety tego jest, ale niedługo zrobię z nimi porządek) i albo jestem już ślepy jak kret albo nigdzie nie ma napisanego gdzie zostały figurki wyprodukowane. Jedynie na green stuffie znalazłem info że made in UK (ale tylko tam). Trochę dziwne bo chyba powinna być taka informacja podana. Jakieś prawo w UE to reguluje (bo nie orientuję się w tych sprawach)?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

To na foli jest( najpierw obklejają folią całe pudełko, potem naklejają).

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

:lol2: ups...no folii to ja nie trzymam :lol2:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Ja też nie :mrgreen: Ale miło że GW nie wspiera reżimu chińskiego.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

No właśnie wspierają drukowaniem podręczników (chinole tak mało zarabiają a podręczniki cały czas idą do góry cenowo) #-o
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

A w sklepie mgła.pl chyba wciąż są stare ceny, wchodzę tam dziś a tu proszę, duży demon 150, nurglista na klopie 100 (na cytadeli 150, duży demon 175) tak, że brać kupować puki nie podniosą. Ja właśnie szykuję się na zamówienie ;)
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Plastik GW jest bodajże z recyklingu :) i w Stanach dostają albo dostawali za to dotacje/dopłaty państwowe.
Obrazek

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Rogatyszczur pisze:Plastiik GW jest droższy bo szlachetniejszy( jeżeli można tak mówić o plastiku), niż tanie chińskie gówno. No i płaca więcej pracownikom- figurki gw są Made in UK.
Wierz mi, a handluje hurtowo artykulami z tworzyw sztucznych, ze koszt materialu jest zaledwie minimalna czescia gotowego wyrobu. Cena gieldowa PP przeznaczonego do wtryskiwania wynosi 800-900€/t, niech nawet uszlachetniaja go i niech cena wzrosnie kilkukrotnie - i tak ma to minimalne znaczenie. Tak wiec nie wierzcie w te bzdury o cenach materialu.
Najdrozszym etapem produkcji jest zrobienie samej formy.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Ja korzystam z tego sklepu i na ceny nie narzekam, http://www.futurex.pl/ ceny tansze niz na cytadeli z tego co tak pobierznie patrzylem a z Bardem porownywalne lub nawet do zeta taniej.

Pozdro
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

No no, jeszcze taniej niż na mgła.pl :D wielkie dzięki za linka, na pewno skorzystam
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

hmm przed chwila dziwne rzeczy zauwazylem na cytadeli, podwojne ceny na niektorych zakladkach np hajow- a w przypadku chaosu powrot do cen z polowy lipca, ciekawe co sie dzieje.
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

ODPOWIEDZ