A wszystko to bo mają blessing

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kagiszon
Plewa
Posty: 5

A wszystko to bo mają blessing

Post autor: Kagiszon »

Witam

Jakiś czas temu z kumplami dość ostro pogrywaliśmy w 6ed . Niestety wstyd się przyznać , ale miałem 3 lata przerwy i dopiero niedawno wróciłem do źródeł.
Na starcie dostałem oczywiście nowy army book do chaosu.... i porażka .. gdzie moje demony ? Wydawało mi się że mam słabszą armie niż w 6 ed.
Nie poddając się jednak zagrałem z moim odwiecznym wrogiem .. Bretonią .
Od momentu kiedy kolega zaczął grać Bretonią na zasadach 6 ed. nie wygrałem z nim ani razu :/
Teraz z nowym ( moim zdaniem słabszym ) army bookiem było tak samo ..
A wszystko ten cholerny bleesing ... to jakaś przesada

Podam kilka przykładów :
6 Chaos Knightów z exalted heroesem wpada na battle pilgrims z relikwią.. i co odbijam się od nich , zabijam 1!!!
3 dragon ogry atakują z flanki Questing Knightów .. zabijają 2 ... znowu się odbijam
Kholek Suneater atakuje z flanki Gralowców.... wygrywam combat result o 1! stoimy dalej

Jedynie psy się spisały utrudniając szarże

Brak mi już pomysłów na Bretonie , są szybsi , ciężko ich zaszarżować , mocno opancerzeni , mają wardy (sic!) i zazwyczaj jest ich wiecej niż mnie ( przy podliczaniu CR)
Ma ktoś może jakiś pomysł na Bretonie ?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, o 13:20 przez Kagiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

magia helki i rycerze no i spam psów do odginania
no i oczywiście dobre rzuty

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Zmień armie na Demony?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Kagiszon
Plewa
Posty: 5

Post autor: Kagiszon »

Jeśli chodzi o Hellcannony to warto je wystawiać na Bretke?
Strzelając dużo nie zdziałają , a szarży Bretońskiej kawalerii raczej też nie wytrzyma ( w każdym razie moja hellena ostatnio padła pod naporem Questing K. )

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Na bretke to knighci, konne marudki i spam psów. Psami odginasz szarże, rycerzami szarżujesz, a marudkami flankujesz. Do tego magowie na konikach i może lord Tęczy na dysku lvl 4?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Kendo
Wałkarz
Posty: 61

Post autor: Kendo »

Na bretke polacam smoka ,czy to lorda walczacego ,lub lorda maga nurgla.Do tego jak mowi przedmowcy duzo psow i maroderzy konni jako cory.Dragon ogry ,rycerze. Jak lord mag to jeszcze 2 magow najlepiej nurgla. Rarow mozesz wogole nie brac, wszystko ladujesz w specjale zalezy za ile pktw grasz, 2 x DO i 2 Xrycerze. Smokiem terroryzujesz , wbijasz sie na tyly i szarzujesz poblokowane przez psy lance.Jak trafisz 6 z nurgla to rzucasz ja z 4 kosci i masakrujesz prawie cala armie. 18" d6 z s d6 NAS bardzo boli pancerne jednostki , a jak dobrze sie ustawisz to bedziesz mial w zasiegu prawie cala armie. Lordowi dajesz regeneracje i enchanted shield i tez jest trudny do zabicia. Pokombinuj ,akurat wojownicy moga powalczyc z bretka.

ODPOWIEDZ