Szybko i fajnie -jak pomalować nocne gobliny?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Szybko i fajnie -jak pomalować nocne gobliny?

Post autor: Piotr3K »

Mam problem.
Mam do pomalowania coś około 50 nocnych goblinów :evil: ze skullpassa.
Chce, żeby wyglądały w miarę ładne, ale nie chce spędzić nad nimy kupy czasu..
Czy ktoś zna jakąś szybką metode na malowanie takich panów? :?:
Dodatkowo: czy ktoś ma jakieś fajne pomysły na schemat kolorystyczny dla nich? -myślałem o płaszczach w białe i czarne paski (jak więźniowie) ale nie wiem..

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

jak chcesz robic biale paski to masz zadanie na pol zycia :P
plaszcze zostaw czarne na krawedziach przejedz jakims szarym, mordki i reszta DA green potem jakis snot i kilka kropek goblinem powinno zalatwic sprawe
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

kurka_z_podworka pisze:jak chcesz robic biale paski to masz zadanie na pol zycia :P
plaszcze zostaw czarne na krawedziach przejedz jakims szarym, mordki i reszta DA green potem jakis snot i kilka kropek goblinem powinno zalatwic sprawe
Ok, dzięki.
Chyba tak zrobie.. ewentualnie pomaluje buty na jakiś kolor i zrobie takie "ząbki" na kapturze jak zawsze mają w armybooku.

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ja sie przymierzam do moich ale niepredko zaczne cokowiek packac.
Polecam robic je dosc tasmowo:
bierzesz serie po 10 goblinow i packasz wszytkie po kolei jednym kolorem, pozniej kolejnym i kolejnym.
Na skore uzyj goblin green, przewashuj odrobinka goblin greena i dark angel green, rozjasnij jeszcze raz goblin greenem i jeszcze greenem zmieszanym z czyms jansiejszym jak roting fleish
Plaszcze to zostawil bym czarne tylkko wycieniowane szarosciami.
Szmatki pod spodem purpura lub czerwien.
Sznurki/Paski- malujesz na grevyrd earth i rozjansienie komando khaki
Wlucznie/ luk wygladaja dobrze jak sa ciemno czerwone- red gore / terracota
metal to boldgun rozjaniony chainmailem i na nikniec przewashowany brazem z czarnym.

Moze brzmi groznie ale naprawde sie to szybko robi pod warunkiem ze zabierzesz sie porzadnie do pracy i przygotujesz stanowisko dokladnie.
Jest bardzo duzy plus malowania w taki sposob - tasmowo bo na dobra sprawde naprawde polepsza to umiejetnosci malowania ziwazane z powttarzajacymi sie elementami - kazdy kolejny powinien byc ciut lepszy od poprzedniego.
Pamietaj tez ze cirpliwosc poplaca i nie maluj wszytkiego na raz tylko mniejszymi partiami; npo 10 skoncz calych pozniej kolejne 10 od zera itp

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ok
Rzeczywiście brzi to groźnie..
Tylko tak:
przewashuj odrobinka goblin greena i dark angel green
Czyli mam przejechać rozwodnionym goblin greenem i dark angels green?
Plaszcze to zostawil bym czarne tylkko wycieniowane szarosciami
Czyli że jak :?: - robie na czarno i wtedy na wystających powierzchniach maluje lekko na szaro?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

wg Miska malujesz mordki GG washujesz DAG,(kaldziesz taka rozwodniona farbe, ktora wplywa w zakamarki a na wystajacyh powierzchniach niezostawia sladow, pzry powykrecanych mordkach gobosow powinno dawac rade)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Wycieniowanie szarosci = zakladam ze masz podklad czarny GW a jak nie gw to malujesz chaos blackiem pozniej mieszasz chaos z codex grey zeby miec posrednia farbke ( codex sam w sobie jest za jasny) i sa dwie opcje albo cieniowanie albo drybrush. Cieniowanie da naprawde lepsze efekty i jest tylko troszeczke dluzsze. Po nalozeniu tej warsty nakladasz kolejna troche jasniejsza.
Jak chcesz na szybko to po 3 warsty wystarcza ( czarna, ciemno szara i szara). Najlepiej ten szary naprawde stonowac i niewyskakiwac z bardzo jasnymi kolorami. Da to naprawde leszy efekt.

Co do mordek to:
malujesz pierw na podkladzie goblin greenem pozniej jak wyschnie bierzesz goblin greena i dark angel mieszasz razem i dodajesz sporo wody. Taka mieszanka smarujesz twarz dlonie itp. Farba taka wejdzie w zakamarki i da dobry efekt szybkiego wycieniowania oraz zmieni caly kolor goblin greena na ciemniejszy. Poczekaj az cala wyschnie. Pozniej naloz kolejna warstwe goblin greena na wystajacych czesciach tak aby zakamarrki oraz czesc pociemnonego koloru jeszcze zostal. Noski itp pomaluj mieszanka goblin greena i roting fleisha by uzyskac ladny i przejrzysty efekt koncowy.
Naprawde nie jest to trudne a da bardzo dobry efekt. troche cierpliwosci wystarczy.

Jezeli chcesz uzyskac dosc dobre efekty to na poczatek kazdy kolor powinien byc rozjasniony trzema innymi. Kolejne kolorki niepowinny byc bardzo kontrastowe. Lepiej juz rozjasnic jeden a porzadnie. Jezeli uzywasz w wiekszej czesci ciemnych kolrow to reszta powinna byc raczej stonowana tez do ciemnych ( i na odwrot)

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Właśnie kończe malować gobliny ze skull passa + dodatkowy box nocników i opracowałem już dobrą metodę.

Jade taśmowo - commad group, fanole i siatki na jeden rzut, 20 goblinów na drugi rzut.

1. Wszystko lecimy czarnym podkładem - potem na szatach zostaje tylko przejechać szarym z domieszką czarnego (command grupa i nettersi ostrożne cieniowanie, reszta oddziału szybki i brutalny drybrush :P ).

2. Skóre robie Dark Angels Green, a potem:
- Goblinom z Command Group i Nettersom robie kilka highlitów przechodząc stopniowo z mieszanki Dark Angels Green&Goblin Green poprzez samo Goblin Green aż do mieszanki Goblin Green&Sunburst Yellow.
- Reszcie gobosów robie tylko 2 warstwy cieniowania skrajnymi odcieniami (pierwsza warstwa to Dark Angels Green + Goblin Green, a druga Goblin Green + Sunburst Yellow).

3. Oczy, zęby i symbole na tarczach białym.

4. Oczy czerwonym, drzewce broni też czerwonym (tu trzeba 2 warstwy niezbyt rozwodnionej farby)

5. Symbole na tarczy najpierw pomarańczowym, a potem brzegi Sunburst Yellow. Żółte plamki w oczach gobbosow.

6. Metalowe części (drybrush Boltgun Metal, cieniowanie rozwodnionym Mithril Silver)

7. Duperele typu sznury i td. jasno szarym.

8. Podstaweczki - piaseczek + trawka. Command grupa - jakieś grzybki, robaczki, kamyczki duperelki - żeby fajnie wyglądało.


Jak na goblińskiego wodza przystało, wobec szeregowych goblinów należy być bezwzględnym i okrutnym - jak zapomni sie np. u jednego kawałka ręki pomalować, a cała seria gobosów jest już po 2 cieniowaniu - olewamy i zamalowujemy kawałek na czarno, że niby to rękaw szaty i td. :D Ma być szybciej, sprawniej, taniej :D Dbamy tylko o elitę z command groupy!

Większość osób, a w tym także sędziowie na turniejach, patrzą zawsze tylko na pierwszy szereg modeli. Taka malarska ściema tworzy iluzje jakby wszystkie gobliny w regimencie były starannie wycieniowane z pieczołowicie wykończonymi podstawkami i tp. Zaoszczędzamy tym samym czas nie tracąc punktów za malowanie armii na turnieju. Tą metodą zrobienie 20 modeli zajęło jeden wieczór, a sędziowie i inni gracze mówią na turnieju że kawał dobrej malarskiej roboty ;)


Fajny efekt na nocnikach daje też pomalowanie skóry Catachan Green a potem cieniowanie mieszanką kataczana z białym. Takie blade, wymoknięte bezsłoneczne jaskiniowce wychodzą :D

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

:shock: WOW :shock:
Fajne pomysły :D :D
Mam dwa regimenty po 25 nocnych więc przetestuje oba sposoby :lol:
I tym który będzie lepszy dla mnie pomaluje jeszcze 20 łuczników nocnych :P
Tylko najpierw będe musiał dokupić kilka farbek, bo z tych co pisaliście, nie posiadam wszystkich 8)

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Punkt szósty trzeba chyba kolory odwrócic ;) ale ogólnie szybki, fajny sposób.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Iko
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Iko »

Sposób Esco jest całkiem dobry, i w paktyce też dobrze powinien wyglądać. Nie wiem Piotr3k czy próbowałeś tym sposobem:http://uk.games-workshop.com/orcsandgob ... started/4/ ,ale ja właśnie nim kumpek robił odzial gobasów. Eket też zadowalający :wink:

Pozdrawiam.
"Strzeżcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego świata. Przy mnie gromadzą się armie Bogów, i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną."

:twisted: Archaon, lord Czasów Końca :twisted:

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

High Elf pisze:Punkt szósty trzeba chyba kolory odwrócic ;) ale ogólnie szybki, fajny sposób.
Od ciemniejszego do jaśniejszego. W czym tkwi problem?

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Żeby nie było, zamieszczam fotki z efektem mojej metody ekspresowej. Jak rzekłem - nie jest to na showcase, tylko masówka na turniej, zeby punktów za malowanie nie obcięło. Sami oceńcie (przypominam że taki regiment robi się w dwa dni) :P


1. Night Goblin Spearmen + scrap-build BSB z Red Raggedy Banner

Masówka:

Obrazek
Obrazek[/url]

Pierwszy rank:

Obrazek
Obrazek

Tak się prezentuje cały regiment:

Obrazek


=========================================

2. Night Goblins + Goblin Big Boss ze Sword of Might

Chłystki:

Obrazek
Obrazek

Pierwszy szereg:

Obrazek
Obrazek

I cały regon:

Obrazek

===========================================

3. Night Goblins Archers + Night Goblin Shaman z Magic Mushrooms

Mięso armatnie:

Obrazek
Obrazek

Pierwszy szereg:

Obrazek
Obrazek

Cały klocek:

Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

BSB naprawde ladniutki
Ogolnie jak na ilosc pracy efekt godny pochwaly przy kazdym regonie

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Super wyszli, szczególnie jak na taki speedpainting :)

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Fanatyk pisze:
High Elf pisze:Punkt szósty trzeba chyba kolory odwrócic ;) ale ogólnie szybki, fajny sposób.
Od ciemniejszego do jaśniejszego. W czym tkwi problem?
Nie no, cieniowanie skojarzyło mi się z nakładaniem cieni, no a rozwodniona farba kojarzy mi się z jakimś washem - a ten mithrillem raczej sensu nie ma. Za szybko czytam, często szybciej niż myślę. Zwracam honor...
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Piotr3K pisze: -myślałem o płaszczach w białe i czarne paski (jak więźniowie) ale nie wiem..
szybkich metod na paski mam 2:

1 - Walisz całość na biało, poten paski czarne robisz pisakiem/flomastrem/mazakiem odpowiedniej grubości, w slepie dla plastyków do kupienia są nawet mazaki z miękimi końcówkami, ypu pendzla.
2 - w sklepie dla plastyków znajdziesz również mięgkie pędzle o prstokontnej końcówce (normalnie malujemy figsy końcówką wrzecionowatą) - takim pędzlem prędzej zrobisz paski niż noralnym.

A nade wszystko - dipping. Przy masówkach niezastąpiony

ODPOWIEDZ