Jak pomalować Orc Warbossa?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Jak pomalować Orc Warbossa?

Post autor: Piotr3K »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak pomalować Orc Bossa (będzie generałem armii), jest on na dziku i chcę, żeby miał tarczę i broń ręczną (to chyba najlepsza opcja?)
To ten model: http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
Wiem jak malowac normalnych orków, ale chciałbym żeby on był wspaniale pomalowany (o ile moje zdolności na to pozwolą)
Chciałbym aby ktoś podał mi fajny sposób jak go pomalować (sposób ten nie ma być szybki, ale ma dawać piękne efekty).
Chce żeby był najładniej pomalowany z mojeje armii :D
Ale prosze o dokładne opisanie sposobów bo może nie będe niektórych części rozumiał.
Tylko żeby nie było to jakieś bardzo trudne, może trwać długo jego malowane, ale żebym potrafił takie coś zrobić.

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

Chciałbym aby ktoś podał mi fajny sposób jak go pomalować (sposób ten nie ma być szybki, ale ma dawać piękne efekty).
Chce żeby był najładniej pomalowany z mojeje armii
Ale prosze o dokładne opisanie sposobów bo może nie będe niektórych części rozumiał.
Tylko żeby nie było to jakieś bardzo trudne, może trwać długo jego malowane, ale żebym potrafił takie coś zrobić
hmmm
moze zacznij od skory :d
potrzebne tylko 2 odcienie zielonego jasny i jakis dosyc ciemny tak zeby byla miedzy nimi wyrazna roznica
pomaluj calego ciemnym a puzniej stopniowo rozjasniajac jasnym maluj mokrym pedzlem (powinno byc gdzies ttaj opisane) coraz mniejsze i za razem cvoraz bardziej wypukle powierzchnie
najbardziej uwypuklone krawedzie lekko przejedz puzniej tym jasnym ew jeszcze mozesz go troche zoltym rozjasnic ale bez przesady :d
w miare proste choc dosyc czasochlonne (szczegolnie zanim sie dojdzie do wprawy) ale jesli sie [postarac daje na prawde ladne efekty
a co chcesz ze zbroja zrobic? klasyczny metal czy jakis kolor?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Mokrym pędzlem tzn?? -sory za takie pytanie (pewnie głupie) ale nie wiem jak to sie robi..
Tzn. wiem mniej więcej że chodzi o te warstwy, tak jak napisałeś, ale niewiem dokładnie jak, żeby dawało super efekt ;)
A zbroje to.. hmm.. myśle że standardowo na srebrno, ewentualnie jakieś części (np. naramienniki) na czerwono.
Ale do tej pory na orkach robiłem zbroje drybrushem, ale mam ambitny plan żeby zrobić mu jakoś lepiej.

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

Mokrym pędzlem tzn?? -sory za takie pytanie (pewnie głupie) ale nie wiem jak to sie robi..
Tzn. wiem mniej więcej że chodzi o te warstwy, tak jak napisałeś, ale niewiem dokładnie jak, żeby dawało super efekt
tzn musisz rozrzedzic farbe dosyc mocno (ale bez przesady offkoz) rozrzedzona slabiej kryje wiec latwiej uzyskac w miare niezauwazalne przejscie (przynajnije tak mi sie wydaje) dokladniejszy opis chyba gdzies tutaj widzialem ale na pewno jest na roznych stronkach modelarskich w dziale dla bardziej lub mniej poczatkujacych :)
A zbroje to.. hmm.. myśle że standardowo na srebrno, ewentualnie jakieś części (np. naramienniki) na czerwono.
Ale do tej pory na orkach robiłem zbroje drybrushem, ale mam ambitny plan żeby zrobić mu jakoś lepiej.
akurat do zbroi drybrush nie jest zly ;)
pomaluj cala na czarno + miejsca ktore chcez zeby byly pordzewialy lekko zajedz jakims brazowym zas calosc puzniej drybrush srebrem czy jakimkolwiek metalikiem + krawedzie juz normalnie pomalowane metalikiem tak zeby nie przeswitywal czarny :d wber wszystkiemu calkiem przyjemnie wyglada
pamietaj tylko zeby przy krawedziach zdrybrushowac mocniej niz srodek ;)
jezeli malujesz na jakis kolor to tak samo drajbruszujac lekko krawedzie mozesz uzyskac efekt "startej" z metalu farby
nie sa to moze jakies super zaawansowane techniki ale daja calkiem przyzwoite jak na poczatek efekty :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ok.
Czyli tak:
1.Podkład ;)
2.Maluje zardzewiałe części zbroi na brązowy (może Tin Bitz?)
3.Drybrush na zbroje srebrnym (mocniej na krawędziach, słabiej przy środku)
4.Krawędzie zbroi maluje metalikiem (ale same krawędzie)
5.Jeśli chce aby jakaś część tej zbroi była w jakimś kolorze to drybrushuje tą zbroje srebrną tym kolorem (krawędzie też drybrushuje)
6.Robie skórę orka robiąc przejścia 'mokrym pędzlem' od Dark Angels Green -do Goblin Green (takie kolory mam :P)

A co z dzikiem?
Jak go malować? (dzika to już wogóle nie wiem jak bo nigdy nie malowałem dzika)
A jak zrobić te rogi na chełmie bosa? Tak jak skóre, ale od brązu do Bleached Bone?
A jak zrobić jakieś kolce na toporze itp? (np. na ostrzu topora jest taka czacha.. też nie wiem jak ją zrobić)
Jak zrobić fajnie jakieś jego paski na butach, pas itp ?
Jak buty?
Jak zrobić kolczuge na dziku?
Czy najpierw robić sierść dzika czy zbroje bosa i dzika?

Troche sporo pytań, ale zależy mi żeby był naprawde dobry ;)

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

5.Jeśli chce aby jakaś część tej zbroi była w jakimś kolorze to drybrushuje tą zbroje srebrną tym kolorem (krawędzie też drybrushuje)
nieeeee
wtedy dajesz jako podklad ten kolor na jaki chcesz miec zbroje i nie drajbruszujesz calej powierzchni a tylko przy krawedziach
(może Tin Bitz?)
nie wiem nie znam sie na kolorystyce GW maluje pactrami i wzial bym rot braun czy jak to sie tam pisze
Jak go malować? (dzika to już wogóle nie wiem jak bo nigdy nie malowałem dzika)
dzika nie malowalem ale futro na chaos warriorach robie tak:
calosc rot braun
krawedzie jasnym brazem
najbardziej odstajace krawedzie jasnym brazem + bone 50/50
Jak zrobić kolczuge na dziku?
na czarno puzniej krawedzie ktore maja byc zardzewiale brazowym i calosc drybrushem na srebrno
Czy najpierw robić sierść dzika czy zbroje bosa i dzika?
zacznij od "najglebszych" czesci
Jak buty?
na czarno i mokrym pedzlem rozjasniasz do brazowego ew prosciej choc juz nie tak ladnie czarny - drybrush brazem - krawedzie brazem
beda wygladac na zakurzone po drybrushu ;)
Jak zrobić fajnie jakieś jego paski na butach, pas itp ?
ciemny braz puzniej krawedzie jasnym brazem i niektore miejsca krawedzi jasny braz + bone ew biel ok 50/50 choc moze byc troche wiecej rozjasnienia
(np. na ostrzu topora jest taka czacha.. też nie wiem jak ją zrobić)
jak chcesz zeby sie odznaczala to zrob ja na zloto i porozjasniaj srebrnym
ew zacznij od zloto + braz zeby bylo ciemniejsze i puzniej rozjasniaj przez samo zloto i zloto + srebro do srebra
A jak zrobić te rogi na chełmie bosa? Tak jak skóre, ale od brązu do Bleached Bone?
powinno fajnie wygladac chociaz ja staram sie kosci zaczynac od czarnego ew ciemnego brazu przez jasny braz do bone a na koncu bialym

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ok. Dzięki
A jak ciało dzika pomalować?

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

A jak ciało dzika pomalować?
nei wiem
pewnie brazowo-rozowe jak to u swini ;)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

cale na ciemny braz, drybush futerka na jasny braz, fragmentarycznie (np kolo kopyt i na pysku) jakis jasniutki podchodzacy pod bleached bone. i juz efekt nie jest zly.
wnetrze uszu itd dwarf flashem, slepia na czerwono, kly od brazu do bleached bona. i masz swinie jak sie patrzy (;

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Okey, dzięki, już wszystko chyba wiem.
A lepiej zacząć od jeźdźca, czy od świni?
Mi się zdaje, że lepiej od świni, ale nie wiem..
I skóra dzika bez żadnych rozjaśnień itp.? Czy na takich rzeczach się nie robi?

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

I skóra dzika bez żadnych rozjaśnień itp.? Czy na takich rzeczach się nie robi?
na wszystkim mozna robic
rozjasniasz stopniowo bialym
tylko nie przesadz z koncowym rozjasnieniem
np 3 stopniowo
~80/20
~60/40
~40/60
albo 2 stopniowo
~75/25
~50/50

ODPOWIEDZ