Wysokie Elfy - Imperium [1300 punktów]

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Wysokie Elfy - Imperium [1300 punktów]

Post autor: Sevi »

Bitwa rozegrana na 1300 punktów pomiedzy Imperium (Legion) a Wysokimi Elfami (Sevi czyli ja)

Proszę o wyrozumiałość gdyż to mój pierwszy raport :)


Bitwę rozpoczeły siły Imperialne, jednostki wykonują nieznaczne ruchy do przodu, Miecznicy wraz z oddziałem wsparcia wchodzą nieznacznie do lasu, Rycerze kierują się w stronę środka łąki, Milicja wchodzi do lasu po przeciwnej stronie. Imperialne działo niszczy Balistę, a Czarodziejka rzuca z nieodpartą siłą Ścianę ognia na Srebrne Hełmy, nie udaje jej się jednak nikogo zabić.


Elfy ruszają ostro do przodu, w miejscu stoją tylko Srebrne Hełmy, które czekają na dispel Ściany Ognia (doczekały się ) Przez las gnają Smoczy Książęta, a obok nich do przodu frunie Orzeł, do lasu wchodzą Wojownicy Cienia, Rydwany ruszają do przodu, a Czarodziej również wchodzi do lasu.

Obrazek


W Imperialnych szykach mała zmiana kierunków natarcia: Rycerze zawracają się w kierunku Orła, a Miecznicy w kierunku Lwiego Rydwanu. Halabardnicy próbują zaskoczyć Smoczych Książąt, i ustawiają się bokiem, myśląc zapewne że w nastepnej turze uda im się uderzyć na ich flankę. Milicja podchodzi całkiem blisko Wojowników Cienia, ale szarża jest niemożliwa. Kusznicy udanie ostrzeliwują Srebrne Hełmy, kładąc bodajże dwa trupy. Działo bierze na cel Lwi Rydwan, trafia i zadaje dwie rany, natomiast załoga Piekielnika popełnia błąd – urządzenie nie będzie strzelało w tej i następnej turze. Muszkieterzy zadają jedną ranę Lwiemu Rydwanowi.


Smoczy Książęta udanie szarżują na Halabardników – oddział zostaje rozbity i ucieka – zostaje dogoniony i dorżnęty, elita Elfiej jazdy wpada na oddział Rycerzy. Orzeł zbliża się nieuchronnie do Działa. W lesie po drugiej stronie łąki Wojownicy Cienia mordują Milicjantów a tych którzy uciekają udanie gonią, Wielkie Miecze przyjmują atak: Rydwanu z Tiranoc, Srebrnych Hełmów i… dwóch załogantów balisty  padają trupy po stronie Imperialnej. Lwi Rydwan szarżuje na Mieczników, strach jaki wzbudza powoduje iż będą trafiać tylko na 6. Elfy zabijają kilku Mieczników.

Obrazek



Piekielnik stara ukryć się przed nadciągającymi Wojownikami Cienia, Miecznicy rozbijają Lwi Rydwan. Walka Smoczych Książąt z Rycerzami – przewaga skłania się ku Elfom, ale Rycerstwo nie ucieka gdyż jest niezłomne. Czarodziejka rzuca Kulę ognia na Wojowników Cienia – jedna ofiara.



Srebrne Hełmy rozbijają Wielkie Miecze i wbijają się w Kuszników, Wojowncy Cienia atakują Piekielnik, przeganiają jedynego ocalałego załoganta, i zdobywają maszynę. Orzeł szturmuje działo – zabija obsługanta, ale sam ranny ucieka, Walka Rycerzy z Książętami bez rozstrzygnięcia pomimo iż na placu boju pozostaje Kapłan i jednen z Rycerzy. Wkońcu Elfi Czarodziej wykorzysuje magię – pozbawia magicznych mocy Sztandar Armii.

Obrazek


Miecznicy ruszają w stronę Srebrnych Hełmów, ale nie mogą jeszcze szarżować, Smoczy Książęta w dalszym ciągu remisowo z Kapłanem & Rycerzem. Kusznicy zostają rozbici.



Srebrne Hełmy zajmują dobrą pozycję w kierunku Mieczników, Rydwan z Tiranoc szarżuje na Muszkieterów, padają ofiary. Wojownicy Cienia szturmują Działo które jest bronione przez Czarodziejkę i obsługę – obsługa ginie, ale Działo nie zostaje zdobyte.



Miecznicy palą szarżę na Srebrne Hełmy, Smoczy Książęta pokonują Rycerza i zmuszają Kapłana do ucieczki poza plac boju. Załoga Rydwanu dzielnie walczy z Muszkieterami.



Orzeł zabija Czarodziejkę, i zdobywa wzgórze z Działem, Hełmy szarżują na Mieczników, ich walka i Rydwanu z Muszkieterami trwa aż do końca 6 tury.

Obrazek

Na polu bitwy pozostało:
Imperium:
13 Mieczników i 3 Muszkieterów.
Elfy:
Czarodziej, 6 Hełmów, Generał (połowa żywotności) 2 Książąt, 8 Łuczników, 2 załogantów Balisty, Orzeł i Rydwan z Tiranoc (3 żyw)

Po podliczeniu punktów wyszło iż Legion zdobył ich 493, a ja 1269 – różnica to 776
Ostatnio zmieniony 1 lis 2009, o 18:21 przez Sevi, łącznie zmieniany 1 raz.
Wisła Kraków.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

No bitwa ładna - zdjęcia się bardzo przydają :)

Gratuluję zwycięstwa ale kibicowałem Imperium ;P

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

niezła bitwa! zwłaszcza podobała mi się brawura załogantów bolca :D ni orzeł ładnie się popisał koszt 50 pkt zarobił chyba ze 250 :wink: i shadowsy!! Jeeeee :D

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Zwięźle i na temat :) Dokładne rozpiski by się przydały ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Fajny raport. Tylko jest mała nie ścisłość. Rydwan został trafiony kula armatnia która zadała 2 rany z siła 10 . Po czymś takim rydwan powinien się dawno rozpaść.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Widzę, że pod moją nieobecność ostra hulanka i swawola ;)

Imperium - sporo piechoty. Czyżby to zasługa nowego oddziału z dwurakami? :P Generalnie słyszałem, że Piotr miał lepsze rzuty kośćmi, a ja wciąż zachodzę w głowę, skąd taka... dysproporcja na koniec, jeśli okazało się to prawdą :)

Bitwa na plus. Co do strzałów z działa - faktycznie, taki strzał rozsadza wózek ;)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Elgrond pisze:Fajny raport. Tylko jest mała nie ścisłość. Rydwan został trafiony kula armatnia która zadała 2 rany z siła 10 . Po czymś takim rydwan powinien się dawno rozpaść.
Nie dopatrzenie, to fakt. :o

Hmm, rzuty może rzeczywiście nie były takie szczęśliwe jak zawsze ;)
Ale rzuty to nie wszystko, dochodzą błędy taktyczne (w moim mniemaniu) - dwa cale Piekielnik dalej - szarża Wojowników Cienia nie możliwa, brak zdecydowania co do Mieczników i Rycerzy - niestety za błędy trzeba płacić ;)

Kapłan atakujący Smoczych Książąt rzucił 1 i 2, przeżut z nienawiści i mamy 2 i 1 :P

Moja rozpiska:
10 Łuczników: muzyk - 115 p.
9 Srebrnych Hełmów - tarcze, pełna grupa dowodzenia - 247 p.
5 Smoczych Książąt - muzyk, Sztandar Ellfyrionu - 195 p.
5 Wojowników Cienia - 80 p.
Lwi Rydwan - 140 p.
Rydwan z Trianoc - 85 p.
Wielki Orzeł - 50 p.
Balista - 100 p.

Szlachcic: smoczy pancerz, tarcza, Ostrze z podmorskiego złota, koń w kropieżu. 149 p.
Czarodziej: 2 poziom, Srebrna różczka - 145 p.

Ty byś Kraggo wkońcu porządną powergamerską rozpiskę zrobił i hajda w bój :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Podoba mi się raport, dodałbym tylko jakieś tło, bo wyszło po wojskowemu. Krótko i na temat :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Też kibicowałem Imperium i też gratuluję zwycięzcy :)

Wyraźnie przekombinowałem, to niestety często mi się zdarza. Poza tym, osławiona gwardia elektorska dała się złamać w drugiej rundzie młócki, pomimo obecności sztandaru armii, a piekielna kartaczownica nie wypaliła. O ile, to drugie nie było zaskoczeniem, od tych pierwszych oczekiwałem więcej ;)
Na polu bitwy pozostało:
Imperium:
13 Mieczników i 3 Muszkieterów.
& kapitan sztandarowy armii.
Załoga Rydwanu dzielnie walczy z Muszkieterami.
Elfia propaganda. Raczej muszkieterzy dzielnie walczą z rydwanem, wszak oni są słabszą stroną w tej walce :P
Vae victis!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

spoko raport, nie gniecie ale trzyma poziom.
szkoda tylko że tych kilku silwerów nie pomalowanych, tak to by bylo wszystko w komplecie :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Aż mi głupio wytknąć to po takich pochlebnych opiniach ale uważam, że (nie obraź się) ten raport nosi znamiona słowotoku.
Popracuj nad stylem. :wink:
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Rainhold pisze:Aż mi głupio wytknąć to po takich pochlebnych opiniach ale uważam, że (nie obraź się) ten raport nosi znamiona słowotoku.
Popracuj nad stylem. :wink:
Myślę, że takie wrażenie odnosi się ponieważ nie ma otoczki i mamy do czynienia z suchymi faktami.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

A tych dwóch łuczników co tak samotnie gania odłączonych od oddziału :shock:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Ukalez pisze:A tych dwóch łuczników co tak samotnie gania odłączonych od oddziału :shock:
Czytaj waść uważnie :P Ci dwaj panowie to załoga rozbitej balisty.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Zasugerowałem się zdjęciem ;) teraz już wszystko jasne.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

solider4 pisze:
Rainhold pisze:Aż mi głupio wytknąć to po takich pochlebnych opiniach ale uważam, że (nie obraź się) ten raport nosi znamiona słowotoku.
Popracuj nad stylem. :wink:
Myślę, że takie wrażenie odnosi się ponieważ nie ma otoczki i mamy do czynienia z suchymi faktami.

Starałem się napisać 'otoczkę' ale stwierdziłem że to co stworzyłem było beznadziejne, i pozostał suchy, żołnierski opis walki :)

Legion, czekamy na rozpiskę Imperium ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Następnym razem zostaw otoczkę, niech inni osądzą, czy pasuje czy nie. :wink: Forum z tego co widzę jest wyrozumiałe :)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Wiecie co w tym raporcie jest nieprawdopobne?? :shock:

Shadow warriorsi :shock: :|

W sumie gdy zobaczlem co ta 5 robi (jak na SW) to reszta przestała miec dla mnie znaczenie

A tak po za tym to ładnie pomalowane armie (oprócz tych kilku SH)
No i bym zapomniał....
Gratuluje wygranej elfom ... FOR ULTHUAN!!
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Eltharion pisze:Wiecie co w tym raporcie jest nieprawdopobne?? :shock:

Shadow warriorsi :shock: :|

W sumie gdy zobaczlem co ta 5 robi (jak na SW) to reszta przestała miec dla mnie znaczenie[/size][/b]
To że narobili szkód w Imperium to zasługa: szcześliwych rzutów, i złego ustawienia Piekielnika ;) Poszli jak przeciąg :D

Jeszcze kilka fotek na 'zajawkę' :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wisła Kraków.

ODPOWIEDZ