O&G 1000 pkt pierwsza rozpiska

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

O&G 1000 pkt pierwsza rozpiska

Post autor: Ub40 »

Witam,

Postanowiłem skompletować armię na 1000 pkt do Orków i Goblinów. Przejrzałem wszystkie dotychczasowe posty, skonsultowałem się z kumplem, który zna się na rzeczy i wyszło coś takiego. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi/komentarze jak uczynić poniższe jak najbardziej grywalnym.
Zostało mi 11 pkt za które mogę np. dodać 3 goby do któregoś z regimentów.


1 Black Orc Big Boss @ 110 Pts
General; Choppa
Amulet of Protectyness [25]

1 Night Goblin Shaman @ 100 Pts
Magic Level 1; Little Waagh
2xDispel Scroll [25]

5 Goblin Spider Riders @ 76 Pts
Short Bow; Spear; Shield; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

21 Night Goblins @ 117 Pts
Shortbow; Musician
2 Fanatic @ [50] Pts

30 Night Goblins @ 162 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
1 Fanatic @ [25] Pts

25 Orc Boyz @ 180 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Boss; Standard; Musician

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

2 Spear Chukka @ 70 Pts

Troll @ 40 Pts

Total: 989 Pts

94 modele

drozd96
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: drozd96 »

Może wywal gobbosy ze short bowami a wsadź jeszcze 1 regiment gobów i wrzuć morze do nich fanatyków. To tyle uwag tak poza tym to db armia

Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Ub40 »

Dzięki za ocenę. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś jeszcze się wypowiedział.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

zagraj na 2x25nocniakach i w każdym odziale 3 fanioli

Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Ub40 »

A nie będzie za tłoczno? 6 fanoli w dwóch regimentach NG to trochę dużo jak dla mnie... Pisząc rozpiskę myślałem, żeby goby z łukami były od wypuszczenia fanoli (i właściwie tylko po to, dlatego 21, może coś przy okazji ustrzelą), natomiast drugie goby (30 sztuk z sieciami) jak najszybciej miały iść do cc, wspomagane w walce np. rydwanem. Oczywiście na tym etapie wszystkie opinie są dla mnie cenne. Dzięki

Kube
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Kube »

To mozesz do kazdego klocka wrzucic po 2 fanatykow, wrzuc jeszcze jednego trolla albo dwoch. Generalowi daj swinke.

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Ub40 pisze:Oczywiście na tym etapie wszystkie opinie są dla mnie cenne. Dzięki
Oi,
rozpiska jest poprawna. Nie wiele mozna w niej zmienic. Znaczy, bez calkowitej przebudowy.
Ja jestem zawiedziony piechota. Jej skutecznosc jest znikoma. Mv4" z animozja, ech.
Jedyne co bym Ci zasugerowal, to wykorzystanie wszystkich slotow na herosow. Jesli stawiasz na Close Combat to 3 ataki z sila 6 nocnego bossa, bardzo Ci sie przydadza.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

koniecznie daj bosowi magiczna bron martoga zeby daleko nie szukac - tanie i dobre.bez magicznyh atakow vampiry cie zjedza rajtami i z lesnymi driadami jest trudniej.amulecik bardzo ok:) jezeli hcesz zeby to byl ofens to dodaj troli.1 nic nie zrobi 4 owszem moga narozrabiac. pamietaj ze jak cos naprawde twardego wleci w kloc ng nawet w taka 30 to jesli nie skontrujesz tego od boku to z czasem ten kloc bedzie tracil ranki i w koncu przegra. z 5 errantow brety wygrasz ale z 5 psow demonow juz nie. jesli mozesz to znajdz punkty na bsb - sztandarowego armii. bedzie to dodatkowy balck ork ktory w promieniu 6 cali daje ci przerzut niezdanej animozji, niezle sie klepie a w promieniu 12' pozwala przerzucac niedane testy zlamania w kombacie. i ciekawy sztandar mozna mu dac wsadz go zamiast tego maga ktory i tak nic nie poczaruje a te 2 scrole to wybacz w 1 turze moga zelciec-ryzyk fizyk postaw na szybki ofens piechotny:). masz za maly park maszyn zeby bawic sie w defens. wywal czuki i wsadz odzial z 3 teamów sqig herdow- wszyscy sie tego boja i do tego strzelaja wiec reszta armi bedzie miala spokoj a to tylko 90 pkt. a ugryzc potrafia naprawde mocno. znajdz punkty na 2 rydwan gobo , teraz sa 2 na slot wiec oplacaloby sie na tym pomyslec.
te 21 gobo s boowami to porazka- nie ma takiej gorki na ktorej 20 hopa bedzie strzelac. i do tego zasieg z doopy. nie polegaj na fanatykah .oni sa do straszenia przeciwnika ,do ograniczania go ale bitwy za ciebie nie wygraja.wsadz po 1 do klocka bo przy ofensie bedziesz sie o nich potykal. ta 30 gobo jest troszke za duza .


Unnamed1000 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Big Boss @ 157 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]
Effigy of Mork [35]

1 Boar @ [0] Pts

1 Black Orc Big Boss @ 155 Pts
Choppa; Heavy Armour; Battle Standard
War Banner [25] albo waaagh baner
1 boar

5 Goblin Spider Riders @ 65 Pts
Spear; Shield


5 Goblin Wolf Riders @ 60 Pts
Light Armour


21Orc Boyz @ 168 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Orc Boss @ [15] Pts

22Night Goblins @ 119 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician

3 Squig Herd @ 90 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts


1 Wolf Chariot @ 60 Pts



2 Trolls @ 80 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 78


Total Army Cost: 1002


to tak na szybciora na sile 2 trole zmiescilem . magiczny baner nie potrzebny mozna dolozyc w klocki i dorzucic muzykow do fastow. jak dolozysz extra crew do rydwanow to bedziesz mial us 5 i po ataku w bok utniesz wrogowi punkty za szeregi.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Ub40 »

Dzięki wszystkim za rzeczowe uwagi - zwłaszcza loko.

Przemyślałem sprawę i rozpa wygląda teraz tak. Lepiej?

1 Black Orc Big Boss @ 122 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]
1 Boar

1 Black Orc Big Boss @ 132 Pts
Heavy Armour; Shield Battle Standard
1 Boar

5 Goblin Spider Riders @ 76 Pts
Short Bow; Spear; Shield; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

30 Night Goblins @ 187 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
2 Fanatic @ [50] Pts

24 Orc Boyz @ 174 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Boss; Standard; Musician

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

2 Spear Chukka @ 70 Pts

Troll @ 40 Pts

Total: 998 Pts
Ostatnio zmieniony 9 lis 2009, o 20:59 przez Ub40, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

trole maja tylko 2 cale mniejszy ruch marszu od czarnucha. w 3 ruhah odleglosc zmieni sie o 6 cali wiec nadal beda w zasiegu 12'. w 3 turze będąszarżowac. wiec spox:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Ub40 »

loko pisze:trole maja tylko 2 cale mniejszy ruch marszu od czarnucha. w 3 ruhah odleglosc zmieni sie o 6 cali wiec nadal beda w zasiegu 12'. w 3 turze będąszarżowac. wiec spox:)
dzięki za szybką odpowiedź - trole potestuję, póki co powyżej zmodyfikowana rozpiska (dałeś dużo naprawdę konkretnych uwag - szacun) z tylko jednym trolem, bardziej jako wsparciem w cc.

Dwa warianty rozpiski oparte na dotychczasowych uwagach:

Wersja 1
1 Black Orc Big Boss @ 122 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]
1 Boar

1 Black Orc Big Boss @ 132 Pts
Heavy Armour; Shield Battle Standard
1 Boar

5 Goblin Spider Riders @ 76 Pts
Short Bow; Spear; Shield; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

30 Night Goblins @ 187 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
2 Fanatic @ [50] Pts

24 Orc Boyz @ 174 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Boss; Standard; Musician

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

2 Spear Chukka @ 70 Pts

Troll @ 40 Pts

Total: 998 Pts

Wersja 2
1 Black Orc Big Boss @ 122 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]
1 Boar (beda nowe dziki)

1 Black Orc Big Boss @ 132 Pts
Heavy Armour; Shield Battle Standard
1 Boar

5 Goblin Spider Riders @ 76 Pts
Short Bow; Spear; Shield; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

30 Night Goblins @ 187 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
2 Fanatic @ [50] Pts

21 Orc Boyz @ 156 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Boss; Standard; Musician

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

1 Goblin Wolf Chariot @ 63 Pts
4 Goblin Crew

3 Squig Herd @ 90 Pts

Troll @ 40 Pts

Total: 1000 Pts

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jesli bsb nie ma magicznego banera daj mi jakis tani mieczyk zeby mial magiczne ataki. punkty znajdziesz wywalajac pare ng. taka 30 ciezko kierowac. osobiscie wole wersje z herdami:) nie musisz sie bac ze ci furie albo inne szybkie gowno wleci w maszyny:) dzieki za mile slówko :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Kurde, bardzo podoba mi się pomysł samotnego kowboja z samotnym trolem. Orczek nie musi już się bać, że dostanie Fear Outnumber, ale jednak ulepszyłbym tego trolla na rzecznego, co by się nagle nie okazało, że stanie się on tym, na czym przecwinik nabije sobie łatwo rany. Dałbym wówczas orkowi Ironback Boara i Martogs(w tej opcji nasz duet w szarży wypłaca 7-9 A z s5 to już może zaboleć), lub Martogs i Effigy, bo fajnie się ze sobą łączą :]

Miło by było dorzucić zamiast tego BSB orkasa w opcji 1 dwóch magów NG, w wersji tanio-tesco , wywalić jeden rydwan i wstawić za niego to wyżej wymienione ulepszenie.

Pozdrawiam
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

loko pisze: jak dolozysz extra crew do rydwanow to bedziesz mial us 5 i po ataku w bok utniesz wrogowi punkty za szeregi.
Musze to zweryfikowac. Czekalem az ktos inny to wylapie ale tak sie nie stalo. To jest nieprawda. Jakby tak bylo to te 3 punkty bylby najlepiej wydanymi punktami :wink: i obowiazkowym punktem podczas brania rydwanow. No ale moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat.

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Adeptus pisze:
loko pisze: jak dolozysz extra crew do rydwanow to bedziesz mial us 5 i po ataku w bok utniesz wrogowi punkty za szeregi.
Musze to zweryfikowac. Czekalem az ktos inny to wylapie ale tak sie nie stalo. To jest nieprawda. Jakby tak bylo to te 3 punkty bylby najlepiej wydanymi punktami :wink: i obowiazkowym punktem podczas brania rydwanow. No ale moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat.
Brawo. Dobre oko.
Oczywiscie tylko heros w rydwanie podnosi US do 5. Niemniej te 3 punkty sa niezle wydane. Dodatkowy atak z sila 4 to rzecz nie do pogardzenia.
Obrazek

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

ninjaska pisze:
Adeptus pisze:
loko pisze: jak dolozysz extra crew do rydwanow to bedziesz mial us 5 i po ataku w bok utniesz wrogowi punkty za szeregi.
Musze to zweryfikowac. Czekalem az ktos inny to wylapie ale tak sie nie stalo. To jest nieprawda. Jakby tak bylo to te 3 punkty bylby najlepiej wydanymi punktami :wink: i obowiazkowym punktem podczas brania rydwanow. No ale moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat.
Brawo. Dobre oko.
Oczywiscie tylko heros w rydwanie podnosi US do 5. Niemniej te 3 punkty sa niezle wydane. Dodatkowy atak z sila 4 to rzecz nie do pogardzenia.
Oczywiscie ze dobrze wydane 3punkty...moze zawarzyc o sukcesie. No i zapomniales o jakze cennym strzale z luku :wink:

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Tak jest, rozpiska teraz jest w porządku, co do tych rydwanów to rzeczywiście pomyłka, w takim wypadku każdy by brał max rydwanów zawsze...nie nie, życie by było wtedy za piękne xP Tylko boss na rydwanie :)
Heh, nie śmiejcie się z łuków na rydwanie. Mogą być bardzo pomocne, zawsze to te 4 strzały które np bretońskiemu paladynowi mogą zabić pegaza xP (Heh mój nietypowy przykład-ale za to jak cieszy)
Jedyne co mi się tu nie podoba to jak spotkasz jakąś armię na magach z tą rozpiską bo będą mogli łatwo ci sprzątać po kolei(na 1000 pkt, 2 magów to fajna sprawa), ale poza tym nie jest źle :)
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Apropo poprzedniego postu. Kiedyś dzięki łukom na chariotach skutecznie ostrzelałem HE. :lol2: Tak się miło strzelało, że aż szkoda było w to niegroźne towarzystwo wjeżdżać. Ale cóż gra ma tylko 6 tur.

ODPOWIEDZ