Czy kula armatnia zatrzymuje się na góce?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

druga sprawa to strzl np: z canona na gorke (gdzie przed bousem [sorry za pisownie ;):D] musi byc na gorce ) :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Zeby strzelac z machiny to SAMA MACHINA musi widziec cel. Strzelanie do machiny rozpatrywane jest w raz zaloga. Traktuje sie maszyne i zaloge jako jeden cel.
Wiec: jak strzelasz w maszyne a zalogantow nie widzisz ( teoretycznie) to nadal moga byc zranieni)

Strzelanie z canona: jezeli kula upadnie przed gora to dalej zatrzymuje sie na gorce, jezeli natomiast wyladuje na gorce to lewci dale swobodnie.

Awatar użytkownika
Thor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Thor »

OK. To faktycznie moje zastrzeżenia nie miały sensu. Dzięki za objaśnienia.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13983
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Misiek pisze:Strzelanie z canona: jezeli kula upadnie przed gora to dalej zatrzymuje sie na gorce, jezeli natomiast wyladuje na gorce to lewci dale swobodnie.
poza cytowanym przezemnie fragmentem zgadza sie...

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

Misiek pisze: Strzelanie z canona: jezeli kula upadnie przed gora to dalej zatrzymuje sie na gorce, jezeli natomiast wyladuje na gorce to lewci dale swobodnie.
a gdzie wy zescie to znalezli??? poprosze cytat z RB

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

"...if the cannonball bounces into impassable terrain that in reality would stand in the way of the shot, such as a sheer cliff (as opposed to a lake), it stops immediately, but other than this, nothing can stop a cannonball!"
Skąd pomysł że pagórek zatrzymuje kulę armatnia?! Prosze mi tu nie szerzyć takich herezji :D

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Canon nie moze od tak sobie wskoczyc na gore z nizszego poziomu. nawet gdzies bylo zdjecie na stronie gw czy w bitwie o skull pass.

Pagorek ( lekkkie wzniesienie , wzgorze) jest to bardzo niskie wzniesienie dlatego zgodze sie z toba ze on niezatrzyma kulki, wyzsze owszem na nich sie zatrzyma. Nie wyobrazam soie tego ze kula przelatuje przez dwupoziomowe "wzgorze".

Trzeba to rozpatrywac po wygladzie makiety z jaka mamy doczynienia.

Ludzie tu chodzi o "Inkantacje TK", nie trzeba robic odrzu ofttopu :)

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Dobry offtop nie jest zły, szczególnie, że siejesz taką dezinformację. Wygląd terenu ma tu tylko tyle do rzeczy, że jeżeli przed bitwą uznasz górkę za trudny teren (=ma strome zbocze) to kula się nie wtacza. W każdym innym przypadku kula turla się dalej, choćby i 10 poziomów górki było. Cytat Szafy dobrze to wyjaśnia.

Maciek

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

No lekka dezinformacja jest. U nas wszytkie gorki maja chcby maly klif fajnei to wyglada lepsze zasady no i jak wejdzie w krew to ciezko zeby wyszlo. N awiasem to ja sobie nie wyobrazam 10 poziomowych nawet 2 bez klifu. Co ma do tego wyglad - np wyglada na to ze jest klif- strome zbocze itp.
Z mojej strony to juz koniec.

Inkantacje sa OK :twisted:

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

wygląd wyglądem, a zasady zasadami.

Kula armatnia zatrzymuje sie na nieprzekraczalnym klifie.

Kula armatnia NIE zatrzymuje sie na wzgórzu.

Zablokowany