Spaczeniowa farba

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Spaczeniowa farba

Post autor: Goglem »

Slyszal ktos moze o farbie umozliwiajacej latwe i przyjemne pomalowanie skavenskich spaczeniwych kamieni lub np. generatora w latarce (laikiem jestem i nie lubie mieszac farb)

EDIT: co jest zrobily mi sie dwa watki. jeden prosze o usuniecie

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Specem nie jestem, ale fajnie będzie wyglądać nawet jak pomalujesz na jakiś ciemny zielony, a potem przejedziesz krawędzie goblin green, może być nawet z lekką domieszką jakiegoś żółtego, ale jeśli nie lubisz mieszać to jakiś ciemny i krawędzie jasnym... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Na stronce GW w artykułach o Skavenach jest poradnik jak malować Koło i tam np znajdziesz sposób na malowanie spaczenia. Albo tak jak napisał kamelot albo kamol maziasz na jakiś jasny zielony, zalewasz ciemno zielonym inkiem i później rozjaśniasz krawędzie.
Mam nadzieje, że jakoś pomogłem
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ja spaczeń (opary na dzwonie, ale technika chyba taka sama jak przy malowaniu kamulca) malowałem zaczynając od goblin green po całości, idąc w stronę krawędzi stopniowo dodając skull white, aż do momentu gdy krawędzie są praktycznie białe. I wg mnie czasem lepiej zmieszać kolory, nie trzeba być ekspertem w malowaniu, bo efekt może być dużo lepszy niż przy malowaniu gotowymi kolorami.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

ja też jestem laik i używam do malowania spaczeniowych detali - scorpion green + mały rozbłysk z białego , wychodzi całkiem nieźle a przy okazji sam skorpion jest fantastycznie jadowity i żażący sie wiec sam w sobie ma niezły efekt , ale podkreślam ja również laik

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Jak dla mnie to dobrze byłoby zacząć od jakiejś ciemnej zieleni, wystarczy po prostu zmieszać jakąś zieloną farbę z czarną, a potem rozjaśnić do żółtego/scorpiona/białego. I skupić się głównie na krawędziach.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

to zależy też od wielkości malowanego detalu - można warstwowo jeżeli wystarczającej wielkości takowy , można też łatwiej właśnie --> scorpion + white lub catacham + scorpion <też fajny efekt> jeżeli detal zbyt mały na warstwy :mrgreen: scorpion + white daje efekt jarzenia się a catachan + scorpion właśnie taki naturalny spak fajny :)

ODPOWIEDZ