Rozpiski Imperialne

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Rozpiski Imperialne

Post autor: Magnus »

No Twoja propozycja to zupelna zmiana mojej rozpy ;) Wiec sprobuje tym zagrac, zobacze co wycisnie... Generalnie CHaos ciezko wystrzelac jak ma nalozone marki -1 to hit wiec tylko cannon na to leje, albo jakies bannery (5+ ward) no a powiem szczerze ze tyle nadziei pokladac w magii to dla mnie zbyt ryzykowne :P Chaos do mnie podbiega, kawaleria z priestem ma za zadanie zlamac kawalerie chaosu (6A z S6 i 2A z S5 + HATE) moze zabolec chaosnikow... Ta rozpa nie jest zrobiona bezposrednio pod chaos, tylko miala byc uniwersalna, ale w pierwszym rzucie trafiam wlasnie na chaos :) A propo detek, to skoro juz zostajemy przy walce z chaosem to raczej one same wiele by nie zdzialaly, chyba najpredzej dodaly killi do CR dla chaosu :/ No ale nic, po walce bede madrzejszy zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :)

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Pamietaj że Hate zmusza do gonienia. Ktoś Ci podrzuci 5 piesków i musisz ostatniego gonic prosto pod szarżę;)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Prosiłbym o skomentowanie , Was doświadczonych imperialistów :mrgreen:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=17913

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

po co ci mengile i tylu magów, kto ma walczyć?
na altarze zmień scyzoryk na bitting blade`a i daj mu warda na 5+
do tego zamiast jednego maga daj priesta na koniku, lub kapitanka
masz tylko 7 dd, poza tym 3 ds, czyli jeśli grasz na bpr to za dużo o jednego ds
itd itp.
dzisiaj zagrałem pod dłuższej imperialnej przerwie z chaosem, na takiej mojej docelowej rozpie pod bpr i tak to mniej więcej wygląda
(dokładnie dzisiaj jeszcze było 2 x 10 muszkietów, ale jutro testuję 10/10 muszkiet i kusza, plus zmiana szmaty z 9KO i outrider w pistoletach):

Arch Lector of Sigmar @ 320 Pts
General; War Altar
Armour of Meteoric Iron [25]
Van Horstman's Speculum [30]
White Cloak [35]
Biting Blade [5]

Warrior Priest of Sigmar @ 160 Pts
Barding; Heavy Armour; Shield; Warhorse
Hammer of Judgement [25]
Icon of Magnus [25]

Captain @ 142 Pts
Barding; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Sword of Sigismund [45]

Battle Wizard of the Golden Order @ 164 Pts
Barding; Magic Level 2; Warhorse; 2 DS

9 Knightly Orders @ 243 Pts
szmata + Steel Standard [20]

14 Swordsmen @ 115 Pts
FCG

10 Handgunners @ 85 Pts
Marksman

10 Crossbowmen @ 80 Pts

15 Flagellant Warbands (Core) @ 150 Pts

5 IC @ 187 Pts
perceptor;szmata + War Banner [25]

5 Pistoliers @ 104 Pts
outrider; muzyk

2 x Great Cannon @ 200 Pts

Steam Tank @ 300 Pts

Casting Pool: 4

Dispel Pool: 6

Models in Army: 83

Total Army Cost: 2250

na tej rozpie udało się zmaskować chaosik, ale to pierwsza taka gra na tym ustawieniu, zobaczę po paru test meczach co i jak....
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Po co dawać Warda na altarze ; O ?! #-o ma się przecież z altara 4+ warda i 2 MR. Priestowi dałbym E.Shield zamiast Młotka i do tego Bitting blade.
Reszty nie komentuje :roll:

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

a jak masz challenge, co często się zdarza, lub walą w kapelana oddziały w cc, to już niestety ward z altara nie działa ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

A tak to oddział ma worda tak? =P~

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

jaki oddział ? na altarze ? ;)
ale trzeba myśleć perspektywicznie, bo mi często altar spod kapelana odjeżdzał do bozi i jakiś wardzik na gieniu się przydaje :) tak więc trzeba mieć, bo mogą dispelować moje modły o warda ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

stary ale nie inwestuje sie 40p na wypadek cobyjakby :roll: jak spada sam altar to kapłan tak czy siak jest w dupie to juz lepiej sie przyłożyć zeby nie spadł

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

najgorzej złożony altar jaki w życiu widziałem
14 Swordsmen @ 115 Pts
FCG
wtf :?:

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Ciekawe ze brak scrolli w ogole nikogo nie razi 8)

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

ma 2 ds.

Masz jakiś plan czy wrzucałeś co popadnie??

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

A faktycznie,
tak rażą te dziwne rzeczy jak np 5 IC z WB i FCG - troche ich za malo jak na IC

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

1. altar mimo wszystko daje radę, to czy jest źle złożony to kwestia gustu :) jak źle to powiedz, co jest źle, takie się czepianie dla czepiania, to pitu pitu :)
2. co ze swordmenami? co najwyżej źle tylko cyferkę walnąłem, bo owszem jest ich 15 :)
3. IC mają trzymać maga, co by za szybko od strzelania nie zdjęto, ew. nie zginał w słabszym oddziale, zawsze mogą w coś wjechać, od boczku i lekko poklepać, a wb zwiększy cr.
4.jasne mam wpływ na to czy dostanie z działa, jak grasz na krasie, czy imperium z duża ilością działek, bo pewnie będę zawsze w stanie ich uniknąć :)
btw przetestuje to trochę, ale jakoś wczoraj nie widziałem problemów, a nie grałem z noobem, poza tym męczy mnie wystawianie dużej ilości piechoty, tylko dla cr, wolę dać pkt w klocek blaszek
reasumując, jak w życiu każdy lubi, to co mu pasi
tak więc proszę, jak ktoś ma coś napisać, uwagę czy cokolwiek, to z sensem i konkretnie, a nie po to, żeby nabić sobie posta i pospamować :)
senkju
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

noi to po kolei
1 nie rozumiem czemu rezygnujesz ze sword of power na rzecz warda który już masz i tak jak kapłan spada z altara to przeważnie jest już trupem
2 nie ogarniam tej jednostki prawie ze wszystkim przegrywa combat i oddaje przeciwnikowi punkty za sztandar IMO jest to strata punktów
3 stracisz jednego i mag nie ma look out sir i jest nieprzyjemnie


IMO słaba i nieprzemyślana rozpiska, rozumiem że chciałes coś niestandardowego ale no jednak to jest słąbe a i 15 flaggelantów to nawet fast rozjeżdża a ich koszt nie jest odpowiedni do ich statystyk i nawet championa nie masz żeby wężyk zrobić

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Może chce zrobić wężyk megaśny, :lol2: a nie nawet tego nie może bo nie ma championa =D>.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1550
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

eeee..Biting blade? po co?
-Kawaleria Inner Circle z War Bannerem do trzymania maga/? i jeszcze z championem? 5 typów z championem nie daje magowi look outa bo jest 4 rzedowców nie mowiac o tym ze oddział został złożony do walki. Jak chcesz trzymac maga weź 5-6 rycerzy z muzykiem. Jak bardzo chcesz trzymac maga w kawie ze sztandarem to przeciez daj im immune to panic - duzo czesciej bedą mieli panike niz musieli walczyb bo jesli dopuściłes do walki z czymś przy czym potrzebny jest WB to znaczy ze splewiłes;)
-Jak masz krasie to dostanie z klopy i sie złoży albo nie z wardem tak czy siak a jak pierwsze trafienie pójdzie i altar sie rozpadnie to stawiasz cal od altara i masz z głowy.
-Klocek 15 typów nie ma sensu bo i tak paru ich zginie zanim dojdzie do walki - 1 trup i tracisz rząd awansując na oddzial handgunnersów ze sztandarem...cos co przepycha np resztka jakiś rycerzy albo 2 wrighty itp.

Aha,
"Post!" :o :D :D

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Nawet ja się wypowiem , bo rozpiska jest tragiczna a na dodatek bezmyślna...

- Altar złożony świetnie , w kombacie typ niewiele robi z biting bladem , ward 5+ z przedmiotu --> 4+ masz z altara , jak spadnie to najciekawszym jego zadaniem będzie ukrycie się w najbliższym lesie albo bezpiecznym miejscu , 5+ warda go nie zbawi za 35 ptk...

- Priest złożony całkiem ok , ale i tak lepiej poprostu było mu dać SOM bo hammer of jude jest dobry na kawę z małym T...

- Kapitan zamiata stawkę , całe 2+ save , 3 ataki asf z s5 ---> łał , gorzej że już coś z siłą 5 może go zabić -> lepiej 1+ przerzucalnego sava + SOM...

- mag , wszystko fajnie , git majonez ale 2 ds może ci nie starczyć..

- 14 swordsman , ciekawe co oni mają zrobić , nic nie utrzymają , spanikują po 2 salwach kusznikow/łuczników , kawaleria przejeżdza jak przez masło , czyli 215 ptk dla wroga

- Na hendgunnersach zamiast marksmana mogłeś dać muzyka..

- 15 flagsów to klimat , ale to również 150 ptk do tyłu bo w takiej ilości nic na długo nie zatrzymają , nawet nie mają chempa , kosztują bardzo dużo , na dodatek mają frenzy więc łatwo ich ominąć...

- Ty chcesz trzymać maga w odziale uderzeniowym jeszcze ulepszonym , z WB marnując jego potencjał? a pozatym dlaczego ich jest tak mało? 1 zginie przez przypadek może 2 i już tracą impet... nie mówiąc o tym że masz tam chempiona więc look-outa nie masz...

Jak Ty zmasakrowałeś tą rozpiską , to chyba jednak musiałeś grać z noobem...

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Że rozpsika wygląda dziwnie na wejście to nie znaczy że jest kiepska. Może inaczej stosuje pewne rzeczy i daje to ciekawe kombinacje.

Nie widzę sensu trzymania maga w knightach ktrzórzy maja komuś wiechać w bok

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Że rozpsika wygląda dziwnie na wejście to nie znaczy że jest kiepska
skoro z 70 proscent rozpiski skałda się z jednostek które nie mają żadnego zadania oprócz ginięcia to znaczy że rozpiska jest słąba uwierz mi

Zablokowany