Treekiny

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Treekiny

Post autor: Murmandamus »

Dotąd praktycznie w zadnej armii nie widziałem jeszcze na stole treekinów. Wood elfy to popularna nawet armia ma fajne jednostki i mini drzewka sa nią. Czy az tak słabe? EEe przecierz to ogropodobne z t5.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Sporo ostatnio gralem z WE i imo treekiny to najgorszy special chyba jaki maja :) Juz lepiej wildow lob wardancerow imo jak widze treekiny to sie tylko ciesze (ale to moze dlatego ze mam salki :P)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

To ja widze, że gracze z Wrocławia są szczęściarzami :D . U nas jest jeden gracz co wystawia treekiny. Modele bardzo fajne i chyba tylko tyle.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Treekiny to plewy.
Do tego mają drogie figurki.
T5 daje dość sporo, ale S5 dla stworów ogrowatych nie daje żadnej siły przebicia, do tego porównując z innymi spec. WE to WS 4 to dość niewiele.
CO prawda w tej edycji treekiny troche zyskały, ale nie na tyle, żeby były lepsze od WD, czy WR. :):):)

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

By draństwo miało te 6M to niechybnie bym wrzucił jedną 3... a tak to lipa :(. Niby twarde , ale co z tego? Jak coś konkretnego w to wjedzie to i tak zjada ba nawet coś gorszego np. jakaś marna 6 bretki ma spore szanse by to zjesc :roll: . Do uganiania się za dupotrujstwem to driady o niebo lepsze. No a do zjadania szeregów to WR.... nie, nie wiem po co mi treekiny :( . Pomyłka totalna ten unit.

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ja nawet mam jednego i niedlugo dokupie do trzech.
Ale grac nimi na powaznych imprezach ;) nie zamierzem.
Kupuje je aby miec je na turnieje typu Wielka Warzywna gdzie im gorszy plew tym lepiej :)
No i na gry w domu oczywiscie.Tak poza tym to rzeczywiscie z M5 nie nadaja sie do niczego.Chociaz nie probowalem.Moze sie skusze niedlugo.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Mój brat dokupił sobie dwa stare treemany i zrobił sobie z nich (i z jednego co już miał) trójkę treekinów. Grał tym ostatnio na jakimś lokalu i mówił że się nawet sprawdziły i to najbardziej zdaje się przeciw chałasowi.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Grałem, sprawdzałem i nie są złe, ale jak napisał Kielon - wyborów w army WE w kategorii special jest tyle, że Treekiny są ostatnim z nich. Już prędzej Warhawki mi się przydają. Choć np. na takie 500-600 pkt. lub na jakieś bardziej "klimaciarskie" turnieje, to czemu nie. Generalną wadą jest powolność (Treeman ma przynajmniej tego pivota).

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Sedno sprawy w tym, nie jakie są TreeKiny ale jak sie ich używa. We współpracy z Treemanem i jedna 8mką Dryad... miodzio. Sami pokombinujcie o co chodzi (ale nie trudno sie domyśleć).

Zresztą ja jestem klimaciarzem ;)

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

z treemanem to wszystko dobrze współpracuje :wink: jak dla mnie to taka 3ka jest za droga punktowo, za wolna i z za małą siłą. i za dużo jest oddziałów co łamią to w 1wszej turze, bo static CR u nich brak.. jedyne co mi na myśl przychodzi to z wrzuconą regenką z athel loren kusić szarże właśnie tym brakiem wyjciowego cokolwiek do CR i mieć dobre rzuty :wink:

Gu3scik
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Gu3scik »

wystawilem raz TK i nie mam jeszcze wyrobionego zdania o nich. W 1 turze zostaly zaatkowane przez konnice i tak staly z ta konnica do 4tury (kolega mial dobre rzuty i moze dlatego nie wyrobilem sobie zdania :P)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Jeszcze zalezy jaka to byla konnica :)

Bo jak 9 grali no to rzeczywiscie super, ale jak jakis marny fascik to juz niezbyt ladnie sie to przedstawia ;)

Gu3scik
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Gu3scik »

pff to byli z Empire co sa w Core i maja save na 2+ czy 3+, chyba Knightly Ordersi

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

znaczy sie chyba White Wolfs ? bo nic innego nie ma 2+ SV... ale niewazne. jak napisali przedmowcy jednostka raczej klimatyczna. za wolna i za droga na swoje umiejetnosci i powera. szkoda bo mozna by sobie pograc jak miala by te 6 ruchu...

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

jak widze treekiny to sie tylko ciesze (ale to moze dlatego ze mam salki :P)
Ja tez sie wtedy ciesze (nie ma to jak darmowe salki na sniadanie :P ) jak gralem ostatnio z kosa gdzie dostalem masakre (pierwsza powazna bitwa na 2k) to tree kiny byly JEDYNA jednostka z ktorej moge byc dumny, samodzielnie utrzymaly flanke i sie splacily :D uzywam ich hohoho juz z pol roku i wygralem juz z nimi 4 turnieje na 1000-1200pkt ( w jednym nawet kosa byl ;p)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie słuchajcie tego drzewa, on gra tylko prawei na samych drezwach ;) ale fakt czasami dobrze Pniak zagra treekinami co przecież łątwe nie jest :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

no ale stracha potrafie napedzic, pamietasz jak chciales je princeskami zaszarzowac od boku a ja je lasem zaslanialem :lol: Moge o nich powiedziec ze sa rydwankillerami :D no i popularne ostatnio 5 kawy skutecznie odstraszaja :lol: Wardnacerow tez kosza (zazwyczaj) skirmishe wszelakiego rodzaju zreszta tez. problemy maja za to z klockami piechoty (z ws 4+) a tak to je tez kosza :P Nie ma nic co powstrzyma TREE KINY :twisted:

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

TomCio pisze:To ja widze, że gracze z Wrocławia są szczęściarzami :D . U nas jest jeden gracz co wystawia treekiny. Modele bardzo fajne i chyba tylko tyle.
tak, to ja:P
nie no bez przesady... przecież nie na krasnoludy je wystawiam...
treekiny się jak najbardziej sprawdzają, zwłaszcza przeciwko we (chociaż ważne jest, by przeciwnik nie miał więcej treemanów ode mnie), ostatnio na 2k ich nie wystawiałem, bo zacząłem grać na strzelaniu i się nie mieszczą,
poniżej 2k są w łaskach wraz z treemkiem

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ostatnio tak dla zabawy wziąłem 3 treekiny na mastera w Lublinie i co tam pisać, ale spisały się rewelacyjnie.
Doskonale się spisywały przeciw WE (antidotum na driady), a poza tym ładnie potrafiły zaszarżować i przytrzymać jakieś klocki kawalerii, szczególnie z BSB. No i ładnie odciążały treemana :) Chyba dam im więcej szans.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jak dla mnie za wolne, i nie za specjalne przez to :wink:

ODPOWIEDZ