Beasty 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Beasty 2250

Post autor: Jasiuuu »

tym zamierzam grać od nowego sezonu , wbrew pozorom da się wykrzesać wynik wyższy niż 5pkt

na mastery wzamian za słabe rary wkraczają mengile + jeszcze jedne karpie


Great Bray-Shaman @ 335 Pts
General; Magic Level 4
Staff of Darkoth [50]
Shard of Herdstone [50]

Bray-Shaman @ 160 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

Bray-Shaman @ 155 Pts
Magic Level 2
Hagtree Fetish [20]
Dispel Scroll [25]

1 * Gorebull @ 249 Pts
Frenzy; Battle Standard;Great Weapon,Shield
Blackened Plate [20]
Gnarled Hide [15]
Gouge-Tusks [15]

5 Warhound of Chaos @ 30 Pts

5 Warhound of Chaos @ 30 Pts

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

5 Ungor Raiders @ 30 Pts
Short Bow

1 Razorgor Herd @ 55 Pts

1 Tuskgor Chariot @ 80 Pt

17 Gor Herd @ 151 Pts
Standard; Musician

1 Foe-render @ [10] Pts


1 Jabberslythe @ 275 Pts
Slythey Tongue

1 Cygor @ 275 Pts

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 70 Pts
Scout

Casting Pool: 10

Dispel Pool: 6

Models in Army: 85
Obrazek
T

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

A BSB może mieć GW ???
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a pewnie : ]
Obrazek
Obrazek
T

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Gorebull wchodzi w jakas jednostke (chyba tylko gor herd ?) czy samopasem smiga ? ;) Razorgor tylko 1 , lepiej pozbyc sie tuskgor chariotu i dorzucic razorgory do 3 . Sporo ungor raidersow , moze to troche odstraszac , jednakze nie masz zadnego mocnego oddzialu do uderzenia . Rozpiska raczej defensywna , ja bym zamienil 1 shamana na wargora wtedy go do gorow , a gorebulla do 3 razorgorow ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

magia jest wymaksowana i taka musi zostać

raznagor + tusgor > 3raznagory razem (które są droższe)
Gorebull daje ITP oddziałowi z magami
Obrazek
T

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Jaka domena dla GBS i Czym zamierzasz przywalić? Bo Cygor się nie bardzo nadaje. Osobiście jestem nim baaaaardzo rozczarowany.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a Jabber niby lepszy ? : ] oba to bieda z nędzą ale jakby mi zależało na wyniku to bym się sprzedał z DE czy z VC już dawno : ] a mam klimatyczny model a do tego Cygor ma szanse do spółki z czymś innym naprawdę zdrowo przywalić

lore zależy od tego z czym będę walczył ,generalnie beast /shadow od święta wild
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

narazie maska w plecy od demonów : ] sporo błędów z mojej strony bo ciężka to rospa

generalnie trzeba bardzo uważać żeby dobrze obelisk wystawić no i turę ruchu to długie misterium : ] dawno się tak nie ubawiłem podczas bitwy jak grając tą rospą
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jasiuu Brawo =D> !! Mam dokłądnie taką samą koncepcje grania. Magia i masa ungorów... full obsys i max zabawy. Z tym że ja daje jedną 3 minosów i tam trzymam bsb puszeczke i 2x cygor - jad defens to defens :wink:
A co do domeny to ja tu widze niemal tylko death ze względu na pociski.
Z tego co widze liga sędziowska chce nam pozwolić na chownie do ambusha niemal dowolnej ilosci oddziałów - będzie grubo :mrgreen:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie no byczek to bodyguard magów i daje im ITP , a minosy bez niego to za droga inwestycja

i jak piszesz wzialem deatha ale nie na duzym. rzuciłem na beasta (tyle ze nie wylosowalem klękania : ( ) misiek z 5ciu kości ratuje dupe , zbieranie
się , popychaczka na chariota/monstera , bolec , średni pocisk - imo dobry lore na dużego tylko na dwarfy shadow : ] i na coś bez
kawy/monsterów - wtedy na dużym death jest orajt

musze też więcej chariotów w tej rospie potestować - z 2 małe i 1 duży - tylko nie wiem co ciąć : /
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Wiesz co ... no ja bym sie bał trzymania 3/4 punktów w jednym klocku (ja trzymam w 2). A bsb nie daje tylko ItP ale frenzy a niechciałbym żeby odział za trylion punktów musiał szarżować, wiem że jest screen aleeee różnie to bywa i trzeba sie maxymalnie pilnować.

Jak chcesz obcinać punkty to można wyciąć scout z harpii i psy ale wtedy i tak na kolejny chariot brakuje 5 p :(
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

tia, trzymanie 3 herosów w pierwszym rzedzie w unicie z frenzy jest chyba trudne do screenowania, jeśli się chce rzucać przy tym swobodnie czary z LoSem. ale z drugie strony nie ma innej sensownej opcji na zapezpieczenie magów przed paniką...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Inna opcja to siedzenie w lesie lub domku i liczenie że taka osłona, 4 t i 8 ld wystarczy. Ewentualnie można rzucić na swój odział strach z Shadowa albo Deatha żeby nie zwiać z ewntualnego terroru ... i tyle.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

z taką ilością screena jest to do zrobienia o ile przyklejamy się dobrze do obeliska , wiadomo że jak gorąco się robi to magowie robią ewakuację : ] (razem z minosem który ich osłania albo osobno a minos zostaje w klocku )

siedzenie w lesie odpada bo jeden pocisk i pada szaman a każdy jeden jest tu potrzebny bardzo raz że sam generuje 3 PD dwa że nosi albo scrolle albo fetisha albo jest dużym magiem generałem , jak grałem z demonami to przez pierwsze 2 tury wrona miała ifki na dużym pocisku (duża pizda) ,gdyby shamani byli w czymś mniejszym lub o zgrozo podatnym na psychologie to byłby game over , dlatego to frenzy to takie przekleństwo z błogosławieństwem jak stare pure of heart

reasumując imo lepiej pokminić z ustawieniem i mieć tych magów w unicie z frenzy niż co ture testować jakieś paniki/terrory na 8 (od TK na 7 : P )

z koleji jak wróg nie ma górki ani strzelającego LT to można ich z powodzeniem chować w terenie wśród mengili
Obrazek
T

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jasiuuu pisze: z koleji jak wróg nie ma górki ani strzelającego LT to można ich z powodzeniem chować w terenie wśród mengili
ani dział ani katapult bez górki, ani burning heada, ani obszarówek, ani komety
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

1. zamiast tego plewnego staff of darkoth bym dał chalica
2. masz wolnego speciala! (wrzuć pojedyńczego razogora albo kolejne harpie)

no i tyle ungorów to moim zdnaniem nieporozumienie
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Kaleson : mówie że jak górki nie ma ; ) , burning head i komete trzeba jeszcze wylosować ( i w przypadku heada miec zasieg : P )

Fish: dobrze mi się staff spłaca : ] co do 2. to masz rację ale chyba chariot wole kolejny niż pumbagora a pkt na nie z unogrów i z psów jednych : p

nie wiem czemu nieporozumienie , chciałbym ich więcej zmieścić : [ są imo świetnym unitem cena/jakość
Obrazek
T

ODPOWIEDZ