Slaanesh + Tzeench 2250 co sądzicie ?

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Slaanesh + Tzeench 2250 co sądzicie ?

Post autor: Gogol »

Założenie jest takie, że jednostki TYLKO Slaanesha i Tzeencha ... rozpa ma być bardziej do pokombinowania niż wygrania na 2+ z re rollem. Myślę jednak, że mogło by dać radę cos tym ugrać. Jakieś sugestie ?

1 Keeper of Secrets @ 650 Pts
General; Magic Level 4
Torment Blade [5]
Allure of Slaanesh [25]
Enrapturing Gaze [25]
Siren Song [25]


1 Herald of Tzeentch @ 140 Pts
Spell Breaker [25]


1 Herald of Slaanesh @ 215 Pts
Battle Standard, Steed of Slaanesh
Great Icon of Despair [75]


7 Chaos Furies @ 84 Pts

5 Chaos Furies @ 60 Pts

6 Chaos Furies @ 72 Pts


28 Pink Horrors of Tzeentch @ 381 Pts
Magic Level 3; FCG
Icon of Sorcery [15]

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts
Magic Level 1


10 Daemonettes of Slaanesh @ 126 Pts
Musician

6 Seekers of Slaanesh @ 187 Pts
Standard; Musician
Siren Standard [25]


6 Flamers of Tzeench @ 210 Pts

Casting Pool: 12
Dispel Pool: 8
Models in Army: 81
Total Army Cost: 2245

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Nie znam się na tej armii zupełnie, ale tak na moje oko:

Może znieś jedne furie i te małe horrory to wszedłby Ci jeszcze jeden oddział "konny"?

IMO dobra opcja, bo jedne seekerki dość szybko padną, a tak będziesz miał dwa szybkie oddziały do flankowania i dwa do rozkręcania maszyn ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

nareście nie widze 3x psy wielkie gratki =D>

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Core 3 muszę mieć :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

nindza77 pisze:Nie znam się na tej armii zupełnie, ale tak na moje oko:

Może znieś jedne furie i te małe horrory to wszedłby Ci jeszcze jeden oddział "konny"?

IMO dobra opcja, bo jedne seekerki dość szybko padną, a tak będziesz miał dwa szybkie oddziały do flankowania i dwa do rozkręcania maszyn ;)
Raczej nie jest to dobry pomysl. Traci wtedy nieco powera w magii i mimo wszystko furie sa lepsze od seekerek. Dla mnie nie ma tu wiele do zmienienia (moze czempion na flamerach do lapania smokow)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Yhym to jest dobra opcja. Wtedy 1 horror leci z dużego oddziału

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fajna rozpa - rzeczywiscie mocno do pokombinowania...
-2 LD plus Keeper i jego zabawki wygladaja sycaco :D
Nie myslales zeby dac na rydwan heralda, masz jedno pizgniecie wtedy wiecej - czy zalezy ci na przezywalnosci?

Kwintesencja T+S bylo by dodanie jeszcze z 3xfiendow , ale nie ma pktow i rarow na to niestety.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A mi sie juz od jakiegos czasu marzy rozpa z dwoma duzymi klockami horrorow i dwoma herlakami teczy - tyle tylko, ze to za duzo kostkow z keeperem klepie (6 z horrorow, 4 z herlakow, 2 z puli). Mozna zrobic keepera bez poziomu? Ewentualnie mozna wsadzic bladego, ale wtedy to juz zupelnie zmienia charakter tej rozpiski.

Bo tak w sumie, to nie jestem na 100% pewien, ze potrzebujesz konia pod BSB - w sumie to i tak syrena sciaga wszystko tam gdzie chcesz, konkretnie pod horrorowe obszarowy i pod sztandar. No i punktow wlasciwie nie oddajesz.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Mozna zrobic keepera bez poziomu?
On z bazy ma 1lv maga i można go tylko podnieść.
Co do rozpy zmienił bym. 3lv na strażniku oraz zmniejszył ilość furii. W zamian za to wchodzą 2 horrory więcej i MoS.
Co do bsb. Fakt na seedzie jest prawie wszędzie z ikoną i tworzy to ld combo z keeperem ale przeżywalność ma bardzo niską.
Ja np kiedy gram herlakiem slaanesha to bunkruje go w pieszych demonicach w liczbie większej niż 10 :P

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Ziemko myślałem nad czariotem ale cieć ma t3 i 5+ warda więc trochę się boję go na rydwanie sadzać.
Rarów tak jak mówisz brak więc lipa.

Barbara - koń pod bsb daje dużo możliwości np można wybiegać keeperem i bsb jak jakaś armia stoi w kupie i sprzedawać terror na -2 ... drugą opcją jest tzeenchowiec bsb na latającym rydwanie - co prawda rydwan ten ma słabe pierdolnięcie ale jest lataczem z US 5


Arbaal - MoS nie chcę brać - 1 z tzeencha jest spoko a z MoS tzeencha brać nie mogę o ile wiem

Furii też zmniejszać nie ma sensu IMO (tak jest ich dość mało zwłaszcza że armie defensywne mają tylko furie i keepera jako swój cel ... no może konne demonetki)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

A siren song nie zżera rare ?
Bo na euro format raczej to nie jest bo za dużo kostek ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

nie nie to BP

ODPOWIEDZ