Cult of Nurgle Czyli DE Rince'a.

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Cult of Nurgle Czyli DE Rince'a.

Post autor: Arbiter Elegancji »

Z początku armia miała być bejcowana, ale po wielu rozmowach Rince zdecydował się na standardowe malowanie. Podczas samego tworzenia zmieniało się wiele rzeczy, dochodziły nowe pomysły. Teraz możemy wam wreszcie zaprezentować efekt końcowy :) W przyszłości dojdzie jeszcze parę modeli (jak choćby smok) ale trzon armii jest skończony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
fotki z fleszem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zbliżenie na najładniejsze kąski:
Obrazek(najlepsze zdjęcie jakie udało mi się zrobić, najdokładniej oddaje kolorystykę i poziom malowania)
Obrazek
Obrazek

Armia oczywiście do gry więc będziecie mieli okazję ją obejrzeć na żywo na turniejach :)
Pzdr.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

swietnie pomalowana armia. Bardzo podoba mi sie schemat kolorystyczny, tym bardziej, ze nienawidze fioletowych DE. Swietne harpie z ghouli, ale mam wrazenie, ze to dosc popularny pomysl i wykonanie.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

co prawda mocno niefluffowa ale za to bardzo spójna armia, zdecydowanie za mało się takich widuje
jak zwykle dobra robota!
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Bardzo ladna armia ale z nurglem to oni maja malo wspolnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Malcavian pisze:swietnie pomalowana armia. Bardzo podoba mi sie schemat kolorystyczny, tym bardziej, ze nienawidze fioletowych DE.
+1 :)

Irytują mnie za mocne przejścia na sztandarach, ale poza tym armia jako całość - świetna :) I ta piaskowa trawka :D
OptimusPrime pisze:Bardzo ladna armia ale z nurglem to oni maja malo wspolnego.
Kolory?
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

OptimusPrime pisze:z nurglem to oni maja malo wspolnego.
Jak już Bem zwróciła uwagę kolorystyka ma przywodzić na myśl Nurglicką, stąd wyblakła zgniła zieleń i wyblakły beż. Poza tym symbole na tarczach i sztandarze gwardii to symbole dziadunia stylizowane na elfie runy.
Ogólnie ta armia nie ma wyglądać jak Nurglici tylko ma mieć lekki klimacik zgnilizny :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Zajebista armia, ale na żywca i tak wygląda lepiej! :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

No no bardzo fajowa armia rince gratulacje :D
Jedziesz tym na DMPki?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

spójna armia z klimacikiem. bardzo mi się podoba =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

=D>
Podoba mi się dobór kolorów, elfy w końcu wyglądają na mroczne ;)
Brawo. Spójna i nieźle pomalowana armia.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Ale znienacka żeś zaatakował tą armią,Bardzo mi się podoba,zresztą wiadomo.Dobrze stonowane barwy,przyjemny widok tka sobie na półkę postawić.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Pomysł z dupy(elfy i zgnilizna :roll: ), ale wykonanie mistrzowskie =D> =D> =D> .

Nie mogli być po prostu zieloni po cholerę ten nurgiel :?:
Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Kolorystyka doskonała :D , armia prezentuje się wyśmienicie.

Awatar użytkownika
Browar
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Browar »

Widziałem je dzisiaj na żywo na turnieju we Włocławku, miażdżą system najlepiej pomalowana armia jaka widziałem od dłuższego czasu. Gratulacje ! =D>

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Raptor pisze:Nie mogli być po prostu zieloni
Nie :P
Co do tego Nurgla to pamiętajcie że nie jest on tylko patronem zgnilizny ale również korupcji i rozpadu społecznego/moralnego, więc zawsze jakoś się to fluffowo da podciągnąć :)
Można też na ten dopisek "Cult of Nurgle" patrzeć z przymrużeniem oka :wink:

Ogólnie dzięki wszystkim za ciepłe słowa, sporo z Rincem włożyliśmy pracy w tą armie (ja konwertowanie i malowanie, on załatwianie figsów i części do konwersji) cieszymy się że tak się wszystkim podoba.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Armijka wygląda zacnie, zapewne Lady Luck będzie spoglądała o wiele łaskawiej na takie modele.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wykonanie ok. Jest spójnie, z perspektywy stołu musi wyglądać na prawdę porządnie. =D> =D>
Sam maluję DE ze standardowym fioletem, bo to jednak moim zdaniem jedna z lepszych barw na tą armią(to tak jakby zielone Khemri były lepszy od złoto-piasokwych), no ale jestem otwarty na propozycję, jednak ta zieleń... Nurgle, no, średnio mi się to widzi. Jak Raptor napisał, lepsi już byliby zieloni.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Mlynku, jade jade :)

Imho zdjecia wyszly nieco slabo. Na zywo armia wyglada naprawde FEEEEEESSSSTTTTT!!! Jestem bardzo zadowolony z harpii i z bsbka, bo wyszly genialnie. Na fotkach nie widac, ale niektore maja swietnie dobrane pozycje (w locie, pikujace w dole, atakujace, i zaslaniajce sie skrzydlami). No i bsb... Wedlug mnie konwersja wyszla bardzo "elegancko" :)

Wszystkim, ktorzy narzekaja na brak klimatu, albo jego niedorzecznosc, polecam wymyslic cos lepszego... Byl cult of slaanesh. Ja mam cult of nurgle.

W sumie, zaluje, ze Arbiter nie poczekal z fotkami. Sam model smoka robi turbo wrazenie. Do tego malowanie... Bestia bedzie bardzo soczysta.

Dorzuci sie ja potem :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

armia w całości wygląda naprawdę fajnie:) niebieski banner troszkę mi nie pasuje choć z drugiej strony wyróżnia generała czy bsb.
no i w pewnym momencie zastanawiałem się czy ten szary to nie prosty nmm (na piechocie), w paru miejscach wolałbym metalliki ale to moja opinia;)
nurglowe DE podobają mi się jako idea, niektórzy nie mają za grosz inwencji, bo czemu nie miałby powstać jakiś odłam/klan DE wyznający tego boga? zresztą na pustkowiach chaosu różne rzeczy się mogą wydarzyć z armiami pod wpływem bóstw, demonów i powszechnego spaczenia oraz magii... albo może te DE się zgubiły na wyprawie i zostały opętane przez wielkiego niedomytego albo dotknięte jakąs zarazą i wyznanie nurgla było dla nich jedynym wyjściem przed śmiercią?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Wyobraznia nie zna granic :)

Od razu wyjasnie kwestie bannera. Jest niebieski, gdyz sa to barwy klubowe. Poza tym, calkiem niezle komponuje sie z reszta kolorow.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ