Galeria Sir_Ling'a

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Galeria Sir_Ling'a

Post autor: Sir_Ling »

Oto i moje figuraski:
Mój piękny deamon slayer
Obrazek
Mój rune master
Obrazek

Mój troll slayer
Obrazek

I mój techpriest (niestety serwołapa zaginęła w akcji)
Obrazek
Obrazek

Edit:
Dzięki za odpowiedź na pytanie: Co to za figurka? :D =D> A w podzięce lepsza(mam nadzieję [-o< ) jakość zdjęć moich kraśków i techpriesta. Postaram się w niedługim terminie wrzucić zdjęcie pomalowanego black templara.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010, o 10:39 przez Sir_Ling, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4462
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Figurki wydają się być pomalowane całkiem porządnie - ale właśnie wydają. Ostrość ustawiona jest na podstawkach. Zrób lepsze zdjęcia i pozwól nam cieszyć się twoimi pracami :)

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Imho z tego, co widać, to malowanie średnie. Broda rune mastera zlewa się w szarą plamę.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Sir_Ling »

Akurat rune master jest jedną z moich wcześniejszych figurek :oops: , a co do lepszej jakości to postaram się to załatwić.
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

SamboR
Warzywo
Posty: 11

Post autor: SamboR »

A ta wygrana figurka to Castellan Draco z zakonu Black Templars. Czyli standardowo malowanie czarny pancerz, czerwono-biało-złote detale.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A, no i to model do Wh 40k. Poszukaj na stronie GW go ;)

Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Sir_Ling »

Dzięki wielkie :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Wygrałes limitowany model z Games Daya US, o nazwie Captain Draco z zakonu Black Templarów. Fajna nagroda, gratulacje.
A zdjęcia modeli są zupełnie niewyraźne. Odstaw aparat od modelu i złap ostrość na figurce, a nie podstawce.

pzdr
Szary

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Brzydkie to twoje malowanie. Niedbałe zalane farbą i do tego zdięcia kijowe.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

1. Na tym etapie rozwoju malarskiego dawaj mniejsze fotki. :D
2. Nie przejmuj się opiniami, że brzydkie. Pomyśl sobie, że krytycy są pewnie nie ładniejsi. :wink: :mrgreen:
3. Maluj jak najwięcej, a zobaczysz, że będzie Ci wychodziło coraz lepiej. Talent talentem, ale ogromną rolę odgrywa wytrenowanie.

A co do pokazanych figurek: np. pociągnij brodę runszmita czarnym waszem, slajerowi zrób czarną kreską górną krawędź powieki.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Sir_Ling »

Undead84 pisze:Brzydkie to twoje malowanie. Niedbałe zalane farbą i do tego zdięcia kijowe.

Zauważ Undedzie84, że jestem początkującym malarzem, zdjęcia są kiepskie (bo nie mam dobrego aparatu, zdjęcią robione są komórką), a zlana farbka jest tylko na kowalu. Poza tym figurki na żywo wyglądają o niebo lepiej. Lubie krytyke, ale konstruktywną, a nie w stylu ,, nie podoba mi się" i dupa. Nie wypowiadaj się jeżeli nie masz porady, tylko takie marudzenie.

Reszcie dziękuje za wskazówki, spróbuje niedługo skończyć Draco i wrzucę go na forum.
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Sir_Ling pisze:
Undead84 pisze:Brzydkie to twoje malowanie. Niedbałe zalane farbą i do tego zdięcia kijowe.

Zauważ Undedzie84, że jestem początkującym malarzem, zdjęcia są kiepskie (bo nie mam dobrego aparatu, zdjęcią robione są komórką), a zlana farbka jest tylko na kowalu. Poza tym figurki na żywo wyglądają o niebo lepiej. Lubie krytyke, ale konstruktywną, a nie w stylu ,, nie podoba mi się" i dupa. Nie wypowiadaj się jeżeli nie masz porady, tylko takie marudzenie.

Reszcie dziękuje za wskazówki, spróbuje niedługo skończyć Draco i wrzucę go na forum.
Ta opinia była bardzo konstruktywna bo niestety ale zaprezentowałeś na tych ludzikach dno malarskie.A jak dno to po prostu brzydkie i nie ma tu co sie rozpisywać że czerwony nałożyłeś tak a powinieneś tak, no sory.
Podszkolisz skila dasz lepsze foty to wtedy ci napisze że super fajne odjechane

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

A mi się wydaje, że przydałoby się przed zamieszczaniem tego rodzaju krytyki przeczytać TEN TEMAT.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

przeczytaj moją opinie jeszcze raz a potem wrzucaj linki ok??...nie wyraziłem sie w sposób chamski tylko bardzo krytyczny.
Co mam pisać że "..tak tak pięknie malujesz tylko generalnie popraw wszystko bo tak sobie ci to wychodzi ale ogólnie bardzo ślicznie..." WTF?? pomalował ludki kijowo i tyle nastepnym razem sie postara bardziej ;]

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Undead84 pisze:Brzydkie to twoje malowanie
Undead84 pisze: dno malarskie.A jak dno to po prostu brzydkie
Granice chamstwa są płynne, więc każdy ma inny próg tolerancji. Chodzi o to, że taka krytyka po prostu nic nie wnosi.
Undead84 pisze:i nie ma tu co sie rozpisywać że czerwony nałożyłeś tak a powinieneś tak, no sory.
No właśnie jest się po co rozpisywać, bo przyjmujemy że krytyka ma pomóc początkującym podwyższyć skilla, zatem jeśli poza takimi tekstami nie masz nic konkretnego do powiedzenia - to lepiej nie pisz.


Wracając do tematu:
- Fotki najlepiej robić w trybie makro, w świetle dziennym i oddalaj bardziej aparat od figurki. Potem spróbuj je jeszcze wyostrzyć na kompie (zwykły IrfanView da radę)
- Nie spiesz się z malowaniem, jeśli używasz drybrusha to dobrze wytrzyj pędzel, bo gdzieniegdzie na włosach są zatarte szczegóły
- Skórze przydałby się jakiś wash - ale nie aż tak ciemny, jak na jednym ze slayerów w zagłębieniach mięśni
- Uważaj na oczy :) Jeden ze slayerów wygląda jakby miał zaraz spotkać swą chwalebną śmierć ;) Jeśli nie dajesz rady małym pędzelkiem, to spróbuj naostrzoną wykałaczką. Z czasem nauczysz się pędzlem, im więcej malujesz, tym więcej zaczyna Ci się udawać

A w ogóle to fajne skałki na podstawkach. Co to?

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Poza tym, malowanie nie jest takie złe, cały efekt psują właśnie oczy zabójcy trolli. Twarz wymaga większej precyzji, wtedy cała figurka zaczyna od razu wyglądać lepiej. Przede wszystkim zmniejszyłbym to prawe oko i chyba obok niego też skóra nachodzi na brodę. Próbowałbym od razu pędzelkiem robić takie szczegóły, niekoniecznie najmniejszym, byle zakończonym w szpic i z małą ilością farby (nie za gęstą).

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Demon slayer niezły, drugi pankowiec wymaga nieco poprawek, oczy psują całość.Trenuj a umiejętności same przyjdą i z każdym następnym modelem będzie lepiej.

ODPOWIEDZ