Mega wypas rozpa na 2500 Skaveny

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Mega wypas rozpa na 2500 Skaveny

Post autor: Burgund »

Unnamed2500 Pts - Skaven Army

894 Skavenslaves @ 1790.0 Pts
Slave Musician

20 Skavenslaves @ 40.0 Pts

20 Skavenslaves @ 40.0 Pts

1 Chieftain @ 117.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Battle Standard
Razor Standard [45.0]

1 Chieftain @ 47.0 Pts
Halberd; Heavy Armour

1 Chieftain @ 47.0 Pts
Halberd; Heavy Armour

1 Chieftain @ 47.0 Pts
Halberd; Heavy Armour

1 Chieftain @ 47.0 Pts
Halberd; Heavy Armour

1 Chieftain @ 52.0 Pts
Halberd; Heavy Armour
Potion of Foolhardiness [5.0]

1 Chieftain @ 77.0 Pts
General; Halberd; Heavy Armour
Obsidian Amulet [30.0]

1 Chieftain @ 52.0 Pts
Halberd; Heavy Armour
Iron Curse Icon [5.0]

1 Chieftain @ 47.0 Pts
Halberd; Heavy Armour

1 Chieftain @ 97.0 Pts
Halberd; Heavy Armour
Skavenbrew [50.0]

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Total Army Cost: 2500.0

Oddzial nie do pokonania, olbrzymie ld, przezytu, stuborn, ward od magi na 5, od maszyn na 6, armor piercing, 30 atakow z sila 5 z pierwszego szeregu. Oddzial nie ma mozliwosci zostac wybity do nogi, wiec prawie niemozliwe by wbic mi masakre. Co prawda moza go przyblokowac. ale wtedy gra sie opoprostu na remis.

Podsumowujac tej rozpie nie mozna wklepac masakry, A oddzial ma na tyle sile przebicia ze bez problemu przelatuje przez wiekszosc klockow.
Minusem jest liczba modeli, ale to mozna robic filery. tyle ze zxamiast 40x40, to trzeba porobic troszke wieksze.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zmieści się w strefie rozstawienia? :twisted:

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

6 z life co turę likwiduje ten oddział bardzo szybko...
potem szarża terrorysty od przodu a zwykłego pierda obcinającego szeregi od boku i puf... nie ma armii :)
Skąd tylu niewolników szczurki wezmą :-k :wink:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Masz 1 (słownie jeden) klocek i 2 takie malę coś.
Do tego mnóstwo chieftainów - lepszy byłby warlord generał i troche mniej chieftainów.
Większość cie wystrzela, albo chociarz przemieli.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

A zrobisz taką rozpe strzelającą, która rozstrzela 894 figurki? bo klopa przy maksymalnym farcie rozwala 21... :lol2: . Przemielenie nic nie da, bo nie dostaniesz za nich punktów jak coś z nich zostanie.
Ale podejrzewam że szarża z obu boków i kilku herosów do rozwalania tych chieftainów poradziłaby sobie w te 6 tur.

Nie mówiąc już o tym że 25 slayerów w kresce zatrzymałoby ten oddział na całą grę. Nie da sie tym ugrać zwycięstwa, dostać masakre też może ciężko, ale po 20 remisie każdemu by sie znudziło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Niby fajne, ale od kiedy oblałem 10LD z przerzutem już mnie tak nie bawi ^^ A tak serio - nic tym nie ugrasz a tylko oberwiesz - remis? jaki remis? wchodzi od boku i masz LD siedem szeregów na stole zmieścisz maks 12 poza tym LD masz TYLKO 9 co jest marnotrastwem, poza tym - dodaj elektryka ze Skavenbrew jak wyrzucisz frenzy albo rabid to jeszcze to ma faktycznie odrobinę sensu. No i wiadomo Blood and Glory i nawet nie wyjmujesz oddziałów, Dawn Attack rzut 1 - 2 i się nie wystawiasz... przyznaj ze sobie jaja robisz nie? ; ) Ja tam testowałem 4 x 60 slavy jako oddziały bojowe - powiem Ci gra się do kitu i nieprzyjemnie

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

nie masz sztandarów, na blood and glory nie grasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

nic mu nie wpadnie z boku, ten oddzial jest tak wielki ze zajmie cala dlugosc planszy

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dwellers below
flames of the fenix
słonce kombowane z shadowem
cure of years
doom and darkness+brejk
final transmutation
Blood and Glory
(jakikolwiek inny scenariusz)
imperialny gunline
CHd Gunline
Lepper+ Shadow
...
tyle na szybko
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

niesmialo bym jeszcze dodal fists of gork - moze fekt slabszy ale jest

imperialny gunline tego nie zastrzeli nawet w 3 tury strzelania 3 mortary i hellstormy zabija maksymalnie przy nieziemskim farcie 300 slavow a statystycznie o wiele miej. Imperium strzelajace zabije maks 400 myszy poczym zostanie rozjechane walcem drogowym

na ta rozpiske tylko magia daje rade, ale rownierz dobre rozegranie taktyczne

bierzemy 100 goblinow stawiamy ich 5 w 20 szeregach i slavy juz nie maja steedfasta, obok wpadamy czarnuchami i boyzami ze wsparciem warbossow nabijamy punkty i patrzymy jak serojady daja noge

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

albo dobra - rozpiska fajna, chętnie zobaczę ją na turnieju (jak na jakiś pojadę), i do tego chętnie zobaczę tego pick upa w którym to będziesz woził bo jedynie z czym ta rozpa ma problem to z logistyką
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

scater przy oddziale zajmujacym całą strefę wystawienia nie zmieni za bardzo wyniku cannony zabijające po tyle slavów ile szeregów podejrzewam, ze przy 900 slavach zawsze bedzie miał więcej szeregów... słoneczko nawet bez obniżenia inicjatywy swoje robi - ogólnie to po prostu zły pomysł jest ; )

Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Post autor: Marcinss »

po pierwsze jak można tym coś wiecej ugrać niż10:10
po drugie wystarczy zabić bsb a potem zbrejkować/spanikować oddział to tylko 9ld ,a kiedyś na pewno się nie zda.
po trzecie nikt nie ma tyle figóre

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

po czwarte dwie hydry wpadną i wybija wszystkich herosów...a wtedy masz 5ld bez przerzutu - pozdro
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Spam 1 deatha na Twoich herosów, obniżanie statsów a potem wpada cokolwiek ze sporą ilością ataków i nabija punkty. Nie ma szans, żebyś wystał tyle brejków nawet na stubornie a jak przeciwnik ma ambusha albo coś podobnego to już w ogóle #-o
Generalnie. W najlepszym wypadku remis, choć mało prawdopodobny bo chieftainy będą twardo oddawać życie albo maska w plecy. Logiczniej byłoby rozbić to na 4 - 5 dużych klocków bo wtedy byle odginaczka nie odsłoni Ci boku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Ja podziwiam kolesi co wymyślają tak oryginalne rozpy:) Jest to strasznie kozackie i ciekawe jakby się sprawdziło:)

Chodek
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Chodek »

Z tego co wiem, to nawet nie możesz wystawić takiego oddziału. Core = 25% w 8 ed wiec wychodzi 625 pkt. ;)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

minimum 25%

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Chodek pisze:Z tego co wiem, to nawet nie możesz wystawić takiego oddziału. Core = 25% w 8 ed wiec wychodzi 625 pkt. ;)
z tego co wiem musisz poczytać podręcznik
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Skiper
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Skiper »

Dmtrij pisze:
Chodek pisze:Z tego co wiem, to nawet nie możesz wystawić takiego oddziału. Core = 25% w 8 ed wiec wychodzi 625 pkt. ;)
z tego co wiem musisz poczytać podręcznik

z tego co wiem to errare humanum est

ODPOWIEDZ