Wiara, Religia, Kościół

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Wiara, Religia, Kościół

Post autor: Żaba »

Witam,

zakładam nowy wątek - bo przyznam szczerze - strasznie mierzi mnie cenzura prewencyjna w wykonaniu anonimowego MODA - gdyby szanowne Pół bóstwo choć raczyło w krótkich żołnierskich słowach streścić swe stanowisko które przemawiało by za brutalnym zamykaniem dyskusji. A dyskusja jak to dyskusja czasem przybiera nieakceptowalne formy, ale wtedy IMHO wystarczy krótka interwencja Moda - proste ostrzeżenie, ew. ban dla niepoprawnych + moderacja gorszących wpisów - niestety odnoszę wrażenie że lenistwo tym razem zwyciężyło... :( bardzo proszę o nie zamykanie nawet burzliwych dyskusji forum jest od wymiany poglądów a nie grobowej ciszy... :|

pozdrawiam,
ŻABA

P.S. moim celem nie był wjazd na osobę szanownego anonimowego MOD-a, chodzi mi bardziej o zasady...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Żaba pisze: chodzi mi bardziej o zasady...
A 10 lat temu się ze mnie śmiałeś ;)

Postarzałeś się :)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Józef Klemens Piłsudski - Pierwszy Marszałek Polski ,a nasz kochany dziadek : "z racją jest jak z dupą - każdy ma swoją"
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Jaki tam "Kochany Dziadek" :shock: odstępca od świętej wiary katolickiej i rozwodnik - taka persona nie może być wzorem dla Prawdziwego Polaka-Katolika 8)

:wink:

pzdr,
Ż.

P.S. uprasza się zainteresowanych o kontynuowanie brutalnie przerwanej dyskusji z zachowaniem netykiety i szacunku dla interlokutorów

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kolejna okazja żeby zrobić z poważnie brzmiącego tematu okazję do pośmiania się z religii katolickiej bo to raczej jest temat o religii katolickiej, a nie żydach, prawosławnych, buddystach czy innych religiach, przynajmniej w poprzednim była ostra nawalanka na wiarę dziewięćdziesięciu paru procent polaków... Jestem pewien, że i ten temat zmutuje się w tematyczną wersję niepoprawnego spinania pośladów co smuci mnie niezmiernie bo świadczy to źle o wszystkich tych osobach które zaliczają się to tego 90 paru % grona polaków, a robią polewkę z poważnych rzeczy...
Zaraz ktoś nie znając mnie osobiście zarzuci mi, że jestem fanatycznym "katolem" ale trudno nie będę się wypierał wiary i poglądów, a jak ktoś chce to i tak nic go nie powstrzyma. Znam wile osób które poświęcają swoje życie na pomoc innym i kierują się praworządnymi zasadami. Znam/znałem osoby które straciły życie będąc na misjach znam prawdziwych księży czy zakonników którzy odczytują wiarę katolicką na serio i robią dla niej naprawdę dużo ale to szare myszki które nie chwalą się swoją pracą wręcz przeciwnie do wielkich spasionych bufonów którzy niszczą dobry obraz katolicyzmu w Polsce.
Niestety w Polsce ich nie brakuje i taka świadomość jakoś mnie zatrważa bardzo. Niestety są duchowni którzy naprawdę robią wiele złego i jakby ich wina jest bardziej widoczna i gorzej smakuje niż przestępców z innych grup społecznych bo przecież tacy ludzi z reguły powinni być dalecy od przestępczego procederu ale i wcale się nie dziwę i jestem za tym żeby takie osoby karać dobitniej, a to, że Kościół stara się zatuszować wiele takich incydentów albo puścić płazem przestępstwa za które normalnie idzie się do więzienia jest dla mnie działaniem niewytłumaczalnym któremu się ostro sprzeciwiam. Warto też pamiętać, że nikt z nas nie jest bez winy i śmiejąc się z innych czasem warto popatrzeć na siebie albo pracę tych którzy starają się utrzymać tą religię na poziomie.
Naprawdę gorąco polecam podpisanie aktu apostazji dla tych wszystkich którzy męczą się jako katolicy. Którzy normalnie nie praktykują, ale jak trzeba zrobić wesele, chrzciny albo pogrzeb to gonią do kościoła i udają, że jest im to do czegoś potrzebne... totalna obłuda. Niestety znam osobiście takie osoby które na co dzień mają w dupie wiarę i kościół ale jak coś trzeba to sobie robią moralny refresh ;)
Mam nadzieję, że w Polsce dojdzie do jakiegoś przełomu i wiara katolicka przejdzie transformację na dobre. Obawiam się jednak, że jest to jednak marzenie ściętej głowy.
Pozdrawiam.

Żaba pisze:
P.S. moim celem nie był wjazd na osobę szanownego anonimowego MOD-a, chodzi mi bardziej o zasady...
naprawdę się dziwisz? czytałeś poprzedni temat? jeśli uważasz, że był on na tyle merytoryczny żeby można było go kontynuować to przepraszam ale ja uważam że niektórzy zrobili sobie z niego arenę do wylewania żali i gniewu poprzez robienie niesamczej jak na powagę tego tematu polewki. Uważam, że jak się śmiać np. z proboszcza pederasty dla rozluźnienia poważnej dyskusji to raczej nie w tym temacie bo i po co?
A mod się niech lepiej nie ujawnia bo będzie zlinczowany i dostanie łątkę fanatycznego obrońcy katolicyzmu i order ojca dyrektora :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Balcer zaprasza!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Kefas pisze:Kolejna okazja żeby zrobić z poważnie brzmiącego tematu okazję do pośmiania się z religii katolickiej


mogę odpowiadać tylko za swoje cele, ale daleki jestem od jakiegokolwiek wyśmiewania religii, dopóki dopóty nie wchodzi ona z buciorami w moje życie - pytanie czy przypadki typu in vitro, aborcja komisja majatkowa to jeszcze religia czy już polityka ?
Kefas pisze: bo to raczej jest temat o religii katolickiej, a nie żydach, prawosławnych, buddystach czy innych religiach,


islamowi dostaje się z mojej strony po stokroć mocniej, bo religia ekspansywnych pastuchów z pustyni których Prorok miał 6 letnią żonę :shock: :roll: jest wdzięczniejszym tematem. I zapewniam Ciebie że gdyby którakolwiek z wymienionych przez Ciebie organizacji panoszyła się w moim kraju jak KK, mój sprzeciw wobec jej działań byłby taki sam
Kefas pisze: przynajmniej w poprzednim była ostra nawalanka na wiarę dziewięćdziesięciu paru procent polaków...


ta kwestia zawsze mnie prawdziwie intrygowała... jak to jest że miażdżąca większość (także w resortach siłowych i wśród grup trzymających władzę) jest tak koszmarnie dyskryminowana - odpowiedź że są z natury pacyfistami raczej nie licuje z dotychczasową historią tej grupy - IMHO odpowiedzi sa dwie - albo dyskryminacja to mit bo: konkordat, krzyże i oprawa religijna w miejscach publicznych i na państwowych obchodach, opanowanie nauczania szkolnego, szczególne uprzywilejowanie urzędników KK i jego samego ALBO te dziewięćdziesiąt parę procent należało by zweryfikować podatkiem kościelnym podobnym niemieckiego :wink:
Kefas pisze: Niestety w Polsce ich nie brakuje i taka świadomość jakoś mnie zatrważa bardzo. Niestety są duchowni którzy naprawdę robią wiele złego i jakby ich wina jest bardziej widoczna i gorzej smakuje niż przestępców z innych grup społecznych bo przecież tacy ludzi z reguły powinni być dalecy od przestępczego procederu ale i wcale się nie dziwę i jestem za tym żeby takie osoby karać dobitniej, a to, że Kościół stara się zatuszować wiele takich incydentów albo puścić płazem przestępstwa za które normalnie idzie się do więzienia jest dla mnie działaniem niewytłumaczalnym któremu się ostro sprzeciwiam.
dla Ciebie pełen Rispect za taką postawę, natomiast dla mnie bandzior jest bandziorem bez względu na to czy jest muzykiem, koszykarzem czy budowlańcem... i nic mnie wkurza mnie bardziej niż "święte krowy" z kasty polityków, sędziów, księży itd...
Kefas pisze: Naprawdę gorąco polecam podpisanie aktu apostazji dla tych wszystkich którzy męczą się jako katolicy.
Join Us in Damnation :mrgreen: Gorąco Polecam :D

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Żaba pisze: mogę odpowiadać tylko za swoje cele, ale daleki jestem od jakiegokolwiek wyśmiewania religii, dopóki dopóty nie wchodzi ona z buciorami w moje życie - pytanie czy przypadki typu in vitro, aborcja komisja majatkowa to jeszcze religia czy już polityka ?

Być może i polityka, tylko co do komisji majątkowej to już pisałem: Czy to jest wina całego Kościoła, czy tylko tej jego części która pozwalał Ubecji kręcić na tej komisji kasę. Jeszcze raz powtórzę to jest dowód na konieczność lustracji i to nie tylko w Kościele. Co do reszty to Kościół jak każdy MA PRAWO WYPOWIADAĆ SWOJE ZDANIE NA TEMAT POLITYKI I NIKT NIE MOŻE MU TEGO ZABRONIĆ, chyba, że chcemy zrezygnować z zasad liberalnej demokracji i wolności słowa. Jeżeli uzna on, że coś jest niezgodne z jego nauka to ma prawo to krytykować. Oczywiście można to spokojnie olać, ale jak jakiś polityk podaje się za katolika, to powinien postępować zgodnie z zasadami swojej wiary. Czyli reasumują kościół będzie miał wpływ na politykę dopóki będą ją uprawiać Katolicy. Jak to się komuś nie podoba to jego prywatny dramat.

Żaba pisze:ta kwestia zawsze mnie prawdziwie intrygowała... jak to jest że miażdżąca większość (także w resortach siłowych i wśród grup trzymających władzę) jest tak koszmarnie dyskryminowana -
Nie dyskryminowana, tylko oczerniana i opluwana pod byle pretekstem przez chorą z nienawiści mniejszość.


Żaba pisze:
Kefas pisze: Naprawdę gorąco polecam podpisanie aktu apostazji dla tych wszystkich którzy męczą się jako katolicy.
Join Us in Damnation :mrgreen: Gorąco Polecam :D

miłego,
Ż.
No to miłego smażenia sie w Piekle :twisted: :twisted: :twisted:
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No to miłego smażenia sie w Piekle :twisted: :twisted: :twisted:
Koncepcja "Piekła" jest równie realna co "Pustkowi Chaosu".
Oba miejsca istnieją tylko w naszej wyobraźni i trza być nieźle naprutym, by wierzyć w którekolwiek.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Varinastari pisze:
No to miłego smażenia sie w Piekle :twisted: :twisted: :twisted:
Koncepcja "Piekła" jest równie realna co "Pustkowi Chaosu".
Oba miejsca istnieją tylko w naszej wyobraźni i trza być nieźle naprutym, by wierzyć w którekolwiek.
To Twoje zdanie, jeśli wierzysz to we wszystko, zarówno w zbawienie jak i w potępienie.
Jedni staną po prawej stronie Pana i zostaną zbawieni, drudzy po lewej (zaznaczam po lewej) i pujdą tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wolę to niźli widzieć wyraz twarzy mojego dziecka gwałconego na zakrystii przed księdza.

Swoją drogą.
Jedni staną po prawej stronie Pana i zostaną zbawieni, drudzy po lewej (zaznaczam po lewej) i pujdą tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zaiste. Ciekawe czy w waszym "niebie" uczą ortografii?

Nota bene, jeśli już ktoś "będzie smażył się w piekle", to właśnie ta prawicowa hołota z Krakowskiego Przedmieścia.
Pozdrawiam.
:wink:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

proszę bez wjazdów w stylu wszyscy księża to pedofile - problemem nie jest pedofilia wśród księży (w każdym razie nie większym niż w innych grupach społecznych) ale reakcja a raczej jej brak ich zwierzchników #-o ale nie chciałbym żeby dyskusja skończyła się na wzajemnym obrzucaniu błotem... to nie jest temat tej dyskusji... proszę

pzdr,
Ż.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

proszę bez wjazdów w stylu wszyscy księża to pedofile - problemem nie jest pedofilia wśród księży (w każdym razie nie większym niż w innych grupach społecznych) ale reakcja a raczej jej brak ich zwierzchników #-o ale nie chciałbym żeby dyskusja skończyła się na wzajemnym obrzucaniu błotem... to nie jest temat tej dyskusji... proszę
Rozumiem. Weź jednak także pod uwagę, Mój Drogi, iż ktoś całkiem niedawno tutaj straszył mnie "mękami wieczystymi" tudzież "podsmażaniem" w bliżej nieokreślonym miejscu.
Zatem każdego Twój post tutaj dotyczy. W równym stopniu.
:wink:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Za szybciutko się nakręcacie więc ostatni temat Jasiuuu wywalił , ten myślę , że można zostawić pod obserwacją ale lekkie przegięcia i wylatuje :)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

no i mamy "anonimowego moda" 8) cofam wszystko co napisałem w pierwszym poście i PRZEPRASZAM byłem na psychotropach, zdarza się najlepszym :wink: :lol2:

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Witam :)

proszę Moda o zamknięcie tego tematu

bo:

nic nie da fakt że przedstawimy swoje prawdy na forum czy też dziecince wtyczki co ten a co tamten...

... obojętne czy to będzie z niebańską poprawnością czy piekielnym przekręcaniem ą ęków

zdajmy sobie sprawę że są inne poglądy i tyle... nie ma sensu prowadzenie czegoś na przymus...

... takie akcje kojarzą się z chęcią zrobienia kupy, a wyszedł wylotem odbytu, co za wiele to nie zdrowo

od razu powiem że nie jestem: katolikiem, buddystom, hinduistą, islamistą, mity greckie, egipskie, rzymskie czy skandynawskie albo słowiańskie czy też innego wyznania które są znane

mam własny kodeks religijny i kręgosłup moralny, z pewnością oparty na większości podanych powyżej religii

takie dyskusje powinny się odbywać twarzą w twarz ponieważ są to tematy delikatne...

... na które lepiej argumentować całą mową ( werbalną i nie werbalną ) by osoba mogła bardziej zrozumieć "docinki" czy zapytania kierowane do niej

pozdrawiam :D

Daniel Marian Kuźma / Khumanor ( Kuman )

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

A u mnie w Świebodzinie powinni (jeśli pogoda da) zmontować największy pomnik Chrystusa Króla ...
Czytałem forum lokalnych gazet.
Ile jest bluzgów, dopowiedzeń i innych tego typu bzdur to niesamowite. ..
I co najśmieszniejsze .... najwięcej jest przy jego ukończeniu, gdzie właściwie wszystkie elementy są gotowe... tylko trzeba je połączyć...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Jak Pudziana nie zatrudnią to będzie figura bez głowy :D

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

??? :roll:

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Żaba pisze:Jaki tam "Kochany Dziadek" :shock: odstępca od świętej wiary katolickiej i rozwodnik - taka persona nie może być wzorem dla Prawdziwego Polaka-Katolika 8)

:wink:
nie Żaba - nie zrozumiałeś niestety o co mi chodzi. <a szkoda ,bo teraz naprawdę już nie ma co tu zaglądać>
I believe in Honour.!

Zablokowany