Galeryja Kniapy i Treeja - O&G i Woch.

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Galeryja Kniapy i Treeja - O&G i Woch.

Post autor: Kniapa »

Witam !!!
Jestem nowy w całkowitym swiecie warhammera.
Ostatnio kupiłem od kumpla armie Night Gobosów. Muszę przyznać, pierwszy raz malowałem taką malutką figurkę i przyszło mi bardzo trudno. Szczególnie dlatego że zamiat matowej far...
Ale dobra. Zamieszczam zdjęcie numer 1.
Obrazek

Teraz może być ??? Pytam się bo mi wyskakuje tylko mały kwadracik z krzyżykiem.

Do galerii dołącza mój stary dobry przyjaciel - Treej.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2011, o 11:22 przez Kniapa, łącznie zmieniany 5 razy.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Dawaj zdjęcia bezpośrednio na forum. Nikomu nie chce się klikać w linki - zamieszczenie linka wypróbowuje cierpliwość każdego. [-X
Jak na pierwszy raz to generalnie zgniotłeś. Jeszcze jakiś wash by się nadał na skórę gobosa i zęby można by jeszcze pocisnąć jakimiś dodatkowymi kolorami (bubonic brown, bleached bone, biały). Poza tym zdjęcie jest trochę niewyraźne. Co jeszcze... a, mógłbyś dać jakieś ostrzejsze rozjaśnienie na samej krawędzi np. ice blue.

PS. Dodaj "r" w tytule tematu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Michal_
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Michal_ »

moim zdaniem daje rade ale ta kosa jego zupełnie mi nie podchodzi złota co to za pomysł ? popracuj na płynniejszym cieniowaniem skóry np.snot green rozjaśnienie snot green + goblin green kończąc na goblin green pokombinuj a będzie dobrze :wink:

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Cóż. Co do farbek, maluje pactrówkami które kupuje w sklepiku modelarskim, moge tam nabyć też farbki Vallejo i Humbrola (które wybrać ?). Zdjęć od razu na forum nie dam, rozjeżdżało by je. Wash - może kupię, robię zakupy bo kolega ma urodziny, i tu pytanie, który (tzn. który odcień) najbardziej się nadaje do goblinów ??? A złota kosa :) , chdziło o to że ów kruszec jest w koloże żółtawym, a godło złych księżyców jest żółte. Poza tym miało to też oznaczać wysoki status w armi tegoż goblinka. Mnie się to podoba.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Złoty = bogactwo. To jest big boss, więc pasuje jak jest na bogato. :D
Jak już, weź farbki vallejo (akryl), z pewnością będą lepsze niż humbrole (emalia). Najlepiej do gobbosów pasuje wash thraka green (taka ciemna zieleń). Za to, że udało ci się uzyskać taki efekt pactrami - szacun. Co do rozjeżdżania forum: wrzuć zdjęcie do gimpa i je zeskaluj zanim wrzucisz na forum.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Niestety - nie mam gimpa i nie mogę go ściągnąć ze względu na jedną denerwującą rzecz - kontrola rodzicielska.
Kur*a mam 15 lat i jeszcze mi ograniczenia dają ???
Niedługo kupie tego washa, zobaczę czy można go kupić w tym sklepiku.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Czy ty przypadkiem nie za młody jesteś, żeby rzucać tak mięskiem, hę [-X :wink: ? Się nie frustruj tak.
Co do kontroli, to poproś rodziców, żeby ci ją wyłączyli/sami ściągnęli ci ten program (bo potrzebujesz do szkoły :D - jak zwykle) i tyle. A jak nie, to kup go sobie z jakimś pismem, co i rusz się gdzieś przewija kolejna wersja.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Hmmmmm. Może da rade. DA !!! Może się uda. Niedługo wstawie nową fotkę kapitana uczników night gobowych. Ucznikówe szaty postanowiłem pomalować z dodatkami kamuflażu. Wg mnie to pasuje, gobliny są tchórzami więc kryją się gdzie się da.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Teraz może być ??? Pytam się bo mi wyskakuje tylko mały kwadracik z krzyżykiem.
Mi się pojawia napis "Obrazek". Wziąłeś po prostu nie ten link. Bodajże trzeba wybierać "link bezpośredni". Teraz możesz co najwyżej kliknąć pokaż obrazek, potem (już na imageshacku) kliknąć prawym w zdjęcie i kliknąć "kopiuj adres obrazka" i to właśnie wrzucasz w kod Img.

EDIT:
O k...! :shock: Rzeczywiście rozjeżdża. E... może na razie lepiej zostań przy linku.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Oto mroczna moc rozjeżdżających zdjęć :twisted: !!! Postaram jeszcze dziś się pobawić aparatem.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Na samym aparacie raczej bym odradzał. Tu trzeba programu, bez kitu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Za grubo farby. Ćwicz nie stosując drybrushu, bo na razie nie jest najlepiej.
Co do za dużych zdjęć to ściągnij sobie darmowy program o nazwie IrfanView, prosty w obsłudze i bez problemu możesz sobie w nim wykadrować i zmienić rozmiar fotek.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Cóż, racja racją, za dużo farby
Kapitan nocnych goblinów
http://img266.imageshack.us/i/p1060372l.jpg/
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Przy trollu ładna podstawka, niestety figurka zalana farbką. I złoty też za gruby i w ogóle niewycieniowany.

Na goblinie najlepiej wyszła krew na ostrzu, jest bardzo fajna! =D> Z kolei szata do przemalowania bo się zlewa w jedną masę. I pomalujże mu normalnie oko. :roll:

Awatar użytkownika
XenoX
Mudżahedin
Posty: 236
Lokalizacja: Brzeg - wrocław

Post autor: XenoX »

Ja na tym niewidze wogóle farb do takich rzeczy . Mam nadzieje że niemalujesz plastycznymi z papierniczego ? :D myśle że używając citadelek wyszło by ci o wiele lepiej , jak chcesz przepis na cieniowaną skóre to pw :D
Obrazek
Moje gg ? ok - 11632281
Pozdrawiam X.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Up. Citadelek pogrzało cie :evil: Tylko vallejki (ja używam model colorów, ale większość modelarzy chwali sobie game colorsy ) Z cytadelek to tylko srebrne metaliki.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kwestia gustu i umiejętności. Ja lubię Vallejo, ale część farbek mam citadela i jakoś nie mogę się przestawić na ich Vallejkowe odpowiedniki (choćby te metaliki srebrne).
Tak czy siak lepsze Citadele od plakatówek :)

A modele jak na początek nie są złe, tylko koniecznie cieńsze warstwy farby nakładaj. Może z pędzelkami masz problem jakiś? Jakich używasz? Pędzle to też ważna rzecz, jak masz takie, które się od razu rozwalają, to trudno coś zdziałać.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dobra rada - wklejaj zdjęcia na forum zamiast linków. Będziesz miał więcej odwiedzin, więcej komentarzy itd. Ludzie są leniwi (sam wiem po sobie) i konieczność klikania, nieraz przedzierania się przez wyskakujące reklamy, zniechęca do oglądania fotek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Pędzelki, czekaj pójde sprawdzić, jest napisane jakieś Mar-Pol albo Mak-Pol. Mam pędzelki 00 (najdrobniejszy) 03 i takiego dużego chyba 08. Vallejko, mam do nich dostęp w sklepiku modelarskim jest cała gama kolorków 8zł za sztuke 12 lub 16 zł za metalike. Na razie nie mam kasy, ostatnio zakupiłem badab black i prezent dla kolegi (slayer command group i zwyklakowe slayerki) więc zakup jakichkolwiek farbek vallejkoo na razie idzie na dalszy plan.

PS : niedługo zamieszcze nowe fotki, regol łuczników, nocniki z włóczniam oraz big szaman nocników + takie orkowe ,,przeszkadajki''.

Pozdro i Szczęśliwego Nowego Roku życzą Łaaaaaaadnie moji goblini. I ja, bo z życzeniami nigdy za późno. :D
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

ODPOWIEDZ