doom diver

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

doom diver

Post autor: ajpinus »

Siemano, mam pytanie. Jak to jest z doom divere'em strzelajacym w sjirmish. Trzeba trafic w model w oddziale skirmishu czy wystarczy ze sie trafi miedzy modele, to tez wchodzi. Bo spotykalem sie na forum ze stwierdzeniami ze w nowej edycji niemozliwe jest nietrafienie w skirmish z doom diver'a. Skad takie podejscie ??

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

trzeba trafić w model...

a stwierdzenie wzieło się stąd, że teraz można przesunąć miejsce w którym koleś wyląduje o d3 cale, co znacznie ułatwia sprawę...

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

jaką podstawke ma doom diver??

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

taką jak każda maszyna... 40x40. a ze sie na niej nie mieści to mozna dać na 40x60

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

a te k3 cale presunięcia masz tylko wtedy kiedy na kostce artyleryjskiej wypadł rozrzut?? bo nie jestem pewny;/

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Nie. Korekty lądowania można dokonać jednorazowo, lub z niej zrezygnować. Korekta tłumaczona jest w miarę "kontrolowanym" lotem lotniarza (skrzydełka).

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy doom diver ma min. zasieg jak katas czyli 12"??

Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

Jak to jest kiedy doom diver trafia w klocek piechoty (20 szt.) w którym jest bohater. Czy k6 obrażeń wchodzi tylko po oddziale, czy musimy rzucić na "Uwaga Panie!" czy przypadkiem on też nie dostanie?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wszystko w oddział.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

a czemu wszystko w oddzial? przecież Doom traktowany jest jak katapulta...
Nie znalazlem nigdzie w zasadach zapisu że obrażenia trafiają tylko w oddzial..
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

masz w opisie doom divera. zadaje k6 hitów w oddział.

Awatar użytkownika
Dual
Plewa
Posty: 5

Post autor: Dual »

Sory za ten akt nekromancji ale jedna rzecz mnie męczy jeśli chodzi o doom divera.

1)Tego goblina ze skrzydełkami nie ma w pudełku z doom diverem, prawda?
Jeśli go nie ma to miejsce w który uderza goblin(jako pocisk z doom divera) to tylko punkt, który można przesunąć o D3''. Czyli taki template o promieniu D3'' który uderza tylko w 1 wybrany oddział.
2) Odwrotnie: zakładając że jest w pudełku(razem z tą podstawką) i to czy uderzenie określałoby się od środka podstawki czy wystarczy że krawędź dotknie celu?

Pytam też bo mam własnoręcznie zrobionego doom divera a sprawa z tym lotniarzem zadecyduje czy kupię oryginalnego czy zostanę przy własnej robocie.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

ten goblin, że skrzydełkami jest chyba tylko na półke. punkt, w który uderza doom diver jest tylko punktem. nie ma znacznika ani podstawki. poprostu na co trafi to rani

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

odświeżę trochę temat
celuje w oddział jest rozrzut o 4 cale i:
1-rzucam k6 na powrót i określam gdzie ląduje
2-okreslam powrót i rzucam k6
podpis był nieregulaminowy

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Lepsza 1. Zawsze możesz powiedzieć, ze k6 określa pułap z jakiego szybuje i wtedy decydujesz w którym kierunku. Mały goblinski wałek.

P.S. Nie gram na maszynkach.

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

A "mały gobliński wałek"to nie maszyna???
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Poza tym nie do końca jest to punkt, K6 trafień dostaje wszystko co się styka z podstawką lotnika :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

punkt nie jest celem a podstawka 30mm
ale i tak szukam odpowiedzi co jest pierwsze:
1-deklaracja powrotu DD i rzut kostką
2-rzut k6 i dopiero szukam celu w tym zasiegu


lepszym rozwiązaniem jest 2
zawsze przez przypadek mozna trafić cos ciekawszego
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

@rauliq co do Twojego pytania odpowiedź 2 jest poprawna i wcale nie trzeba tu wprowadzać akademickich dysput. Zasada brzmi:
Instead, place the flying Doom Driver Goblin model on the target point, and then roll for scatters as you would for a stone thrower. After doing this, you may roll (1) a D6 and move the Doom Driver Goblin model by that many inches (2) in any direction. (3)"
Jeśli chcesz to dolatujesz (patrz pkt 1 w zasadzie), o tyle ile Ci wypadło (patrz pkt 2 w zasadzie) w wybranym kierunku (patrz pkt 3 w zasadzie) - gdyby 1 odpowiedz była poprawna punkty 2 i 3 byłyby w odwrotnej kolejności.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ