Army Painter - czym to się je?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Army Painter - czym to się je?

Post autor: smiejagreg »

Proszę o opinie i komentarze na temat farb i podkładów firmy The Army Painter? Nie znalazłem
wątku na ten temat na tym forum. Może przegapiłem? #-o

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Farby AP to nic innego jak poczciwe Vallejo przelane w inne buteleczki, a ich kolorowe podkłady....cóż fajny pomysł, ale w sklepie dla plastyków mam akrylowe spraye w kilkudziesięciu kolorach za 22zł nie 40 kilka ;)
Ale i tak wszystko na głowe bije ich "bejca" za 80 kilka złotych - która jest bejcą wymieszana prawdopodobnie juz z benzyna lakowa (stad fajna konsystencja...i zapakowana w kolorową puszkę.
Reasumując - dla mnie nie, ale nie będę zaprzeczał , że produkty dobrej jakości
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Co ty masz do bejcy army painter ? Samemu na razie używam sadolina, ale wcześniej trochę testowałem bejce army paintera (kolega używa) i mogę powiedzieć, że jest rzadsza i chyba jako jedyna nadaje się do normalnego bejcowania space marinsów (czarna bejca). Poza tym bejc army painera troszkę inaczej się zachowuje. Nie zbiera się tak bardzo w krople (mniejsze siły spójności).
IMO bejca tej firmy jest bardziej "profesjonalana" i przyjaźniejsza w użytkowaniu. Jest też wara swej ceny.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

a tak może się spytam, bo właśnie próbuję bejcować bretońskich man at armsów- lepsza byłaby dla nich ciemniejsza bejca czy jaśniejsza bejca armypaintera

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

MagisterMilitum pisze: w sklepie dla plastyków mam akrylowe spraye w kilkudziesięciu kolorach za 22zł
A jakiej firmy te aerozole, jeśli wolno spytać?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Kolego Goglem - czytaj ze zrozumieniem, powiedziałem , że produkty AP sa dobre ale za tą cene...??
Owszem ich bejca nie wymaga przygotowan wczesniejszych i wogóle, ale żeby płacić za to 80zł...twoje pieniądze
Lioud; ja u siebie w krk biore je z tego sklepu; http://www.szal-art.pl/idea-spray-200-ml_206_628/ IDEA color cena nizsza niz mówiłem 15zł..
Probowałem kilku kolorów, szary,biały,czarny, odcienie zieleni do moich rosjan, niebieski do szwedów i wojy secesyjnej...
Polecam
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Zwykły sadolin kosztuje ~40zl, a army painter 80. Więc jakiejś dużej różnicy w porównaniu do jakości nie widzę.
Bejce zazwyczaj kupuje 1 na... bardzo długo, więc IMO raz się wykosztować to nie jest problem.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cały czas jest tu mowa o bejcach AP, a co np. z farbami - czy faktycznie to są Vallejo, jeśli tak to które Game czy Model Color :?:

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Gog - hmmm ja kupuje sadolin po 30zł - 80zł za dobrze rozmieszana bejce z benzyna (poczytaj skład) to przesada, ale fakt jest dobrej jakosci, i jesli masz pieniadze twoja sprawa
Tak Ap farby to Vallejo - nie wiem tylko jaka seria - raczej GC
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Również polecam bejce Army Paintera, zwłaszcza Strong Tone. Co prawda kosztuje 80 zł, ale warto. Oczywiście polecam nakładać bejce pędzlem, efekt jest dużo lepszy.
WFB: Ogre Kingdoms

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Magistrze, dzięki za cynk, obiecująco ten sklep wygląda :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Może nie do końca trafnie, ale nie temat z grubsza dotyczy tego samego.
Chodzi mi o wasze zdanie na temat firmy Army Painter. Sam nie miałem styczności z ich produktami, ale z tego co widzę, to z niezłą marżą sprzedają przyrządy modelarskie. W tym, czy nawet innym temacie ktoś pisał o tym, iż np: farbki to po prostu inny produkt pod inną nazwą i inną(wyższą) ceną. Tak patrzę teraz na ich produkty na innym sklepie, to np: sprzedają zwykłe magnesy po cenie... prawie 2zł za sztukę, tyle, że w ładnym opakowaniu.

Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

nie rozumiem pytania...GW sprzedaje kawałki plastiku w chorej cenie a większość z was łyka to jak młode pelikany. Jest klient, jest zbyt.
Ja swoje pedzle kopuje w sklepie dla plastykow - od 2 do 5 zł za b.dobre pedzle...
Farbki? od dawna używam Vall.
Figurki - cuż , WFB zniechęciło mnie pod koniec 6ed swoimi prostackimi zasadami - przerzuciłem sie na wargaming historyczny - teraz wracam do hobby bo pojawił sie mantic i za 300zł moge miec porządna armie..
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

mam pytanko o bejce army paintera - czy są one błyszczące po zaschnięciu, czy może matowe jak washe games workshopu?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

błyszczą się jak każda normalna bejca - panowie z AP polecają nawet SWÓJ lakier matowy w sprayu (anty shine varnish - jak to ładnie nazwali) ;) Ja oczywiście polecam tanszy lakier Vallejo ew Revel`a ;)
A swoją drogą, musze przyznać , że ładnie sie reklamują z tymi kolorowymi sprayami, kolor bazowy i podkład w jednym - cóż za za wyewoluowana nazwa na kolorowy spray akrylowy :D.
Powiem jeszce raz swoje - malowałem produktami AP, sa naprawdę dobre, tu nie bede sie kłócił, i jeśli ktoś za porządnie rozmieszana bejce ew kolorowy lakier w sprayu chce zapłacić odpowiednio 80/40zł prosze bardzo :D
Ale ja wole za to samo zapłacić 30/15 ;)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

zmieniam zdanie!!! Panowie przyznaje sie i kajam sie przed wami!!!
Mam AP (strong i dark tone) od znajomego...
Wczoraj na ciezkiej bani malowałem sobie szkielety....tzn tak mi sie zdawało ze malowałem i nawet bejcowałem...
Dzis rano kiedy byłem przyklejony do kranu nagle stwierdziłem..."o kór***, ja coś wczoraj malowałem!!!"
Pedem do biurka, a tam....ślady bejcy nosi podłoga, szafa i icek moja szynszyla :D no i figurki...
Musze przyznać, że całkiem zgrabnie pomalowane!
Nie wiem jak ja to zrobiłem... ale AP naprawdę naprawia za Ciebie błędy i niedociągnięcia...
I robi to o wiele lepiej niż zwykła bejca! Do tego da sie go łatwo zmyć z mebli ciepłą woda z mydłem (!)
Nie wiem tylko jak go zmyć z szynszyli :mrgreen:
TAKŻE ZAPOMNIJCIE CO PISAŁEM - AP JEST WART PIENIĘDZY KTÓRE ZA NIEGO PŁACICIE!
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ja mam figsy do 40k psiknięte zielonkawym podkładem AP na to bejca AP i są boskie... Plagusy wyglądają jak zgniłe czyli dokładnie tak jak powinny...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

MagisterMilitum pisze:zmieniam zdanie!!! Panowie przyznaje sie i kajam sie przed wami!!!
Mam AP (strong i dark tone) od znajomego...
Wczoraj na ciezkiej bani malowałem sobie szkielety....tzn tak mi sie zdawało ze malowałem i nawet bejcowałem...
Dzis rano kiedy byłem przyklejony do kranu nagle stwierdziłem..."o kór***, ja coś wczoraj malowałem!!!"
Pedem do biurka, a tam....ślady bejcy nosi podłoga, szafa i icek moja szynszyla :D no i figurki...
Musze przyznać, że całkiem zgrabnie pomalowane!
Nie wiem jak ja to zrobiłem... ale AP naprawdę naprawia za Ciebie błędy i niedociągnięcia...
I robi to o wiele lepiej niż zwykła bejca! Do tego da sie go łatwo zmyć z mebli ciepłą woda z mydłem (!)
Nie wiem tylko jak go zmyć z szynszyli :mrgreen:
TAKŻE ZAPOMNIJCIE CO PISAŁEM - AP JEST WART PIENIĘDZY KTÓRE ZA NIEGO PŁACICIE!
Gratuluję udanego piątku, na całe szczęście, że ja nie miałem ochoty malować wczoraj :lol2:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

MagisterMilitum pisze:zmieniam zdanie!!! Panowie przyznaje sie i kajam sie przed wami!!!
Mam AP (strong i dark tone) od znajomego...
Wczoraj na ciezkiej bani malowałem sobie szkielety....tzn tak mi sie zdawało ze malowałem i nawet bejcowałem...
Dzis rano kiedy byłem przyklejony do kranu nagle stwierdziłem..."o kór***, ja coś wczoraj malowałem!!!"
Pedem do biurka, a tam....ślady bejcy nosi podłoga, szafa i icek moja szynszyla :D no i figurki...
Musze przyznać, że całkiem zgrabnie pomalowane!
Nie wiem jak ja to zrobiłem... ale AP naprawdę naprawia za Ciebie błędy i niedociągnięcia...
I robi to o wiele lepiej niż zwykła bejca! Do tego da sie go łatwo zmyć z mebli ciepłą woda z mydłem (!)
Nie wiem tylko jak go zmyć z szynszyli :mrgreen:
TAKŻE ZAPOMNIJCIE CO PISAŁEM - AP JEST WART PIENIĘDZY KTÓRE ZA NIEGO PŁACICIE!
Szkoda ze takie długie, nie zmieści sie do podpisu xD
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

MagisterMilitum pisze:zmieniam zdanie!!! Panowie przyznaje sie i kajam sie przed wami!!!
Mam AP (strong i dark tone) od znajomego...
Wczoraj na ciezkiej bani malowałem sobie szkielety....tzn tak mi sie zdawało ze malowałem i nawet bejcowałem...
Dzis rano kiedy byłem przyklejony do kranu nagle stwierdziłem..."o kór***, ja coś wczoraj malowałem!!!"
Pedem do biurka, a tam....ślady bejcy nosi podłoga, szafa i icek moja szynszyla :D no i figurki...
Musze przyznać, że całkiem zgrabnie pomalowane!
Nie wiem jak ja to zrobiłem... ale AP naprawdę naprawia za Ciebie błędy i niedociągnięcia...
I robi to o wiele lepiej niż zwykła bejca! Do tego da sie go łatwo zmyć z mebli ciepłą woda z mydłem (!)
Nie wiem tylko jak go zmyć z szynszyli :mrgreen:
TAKŻE ZAPOMNIJCIE CO PISAŁEM - AP JEST WART PIENIĘDZY KTÓRE ZA NIEGO PŁACICIE!
pozdrów icka :D
Obrazek

ODPOWIEDZ