UMBRA TURRIS

ODPOWIEDZ
SPELLCROW
Plankton
Posty: 1

UMBRA TURRIS

Post autor: SPELLCROW »

Witamy wszystkich!

Zapraszamy Was do zapoznania się ze skirmishową grą bitewną UMBRA TURRIS.
Kompletne zasady są dostępne całkowicie za darmo do pobrania w pdf ze strony gry www.umbraturris.com
Wszystkie modele pokazane w galerii gry, dostępne są w naszym sklepie po bardzo atrakcyjnych cenach.

Czym jest UT?
To bitewna gra fantasy przeznaczona dla dwóch graczy, których zadaniem jest złożenie drużyn, umiejętne dobranie profesji dla swoich bohaterów oraz ich wyposażenie tak, by w trakcie potyczki zdobyć Punkty Triumfu i wygrać!
Dzięki możliwości posiadania w drużynie różnych ras, z dowolnymi kombinacjami profesji i ekwipunku, możecie tworzyć unikalne kombinacje i zagrania. Za pomocą Kart Przygód, które zastępują w UT typowe scenariusze, możecie blefować i pokonać wroga w niespodziewany sposób!

Walka
Atakując nie tylko macie dowolność w określaniu lokacji trafienia, ale również decydujecie jakim ciosem zechcecie ranić wroga - Standardowym, Siłowym czy Precyzyjnym.

Strzelanie
W prosty sposób manipulujecie obrażeniami jakie zadaje strzelanie.

Magia
Wiele czarów różnych domen magii. Wy decydujecie czy mag będzie ofensywny czy defensywny.

I wiele więcej a to wszystko w prostych i klarownych zasadach, które możecie poznać już dziś!

Figurki produkowane są z metalu w skali 28mm i są wielkością podobne do innych gier bitewnych.

Wszystkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie gry UMBRA TURRIS.

Pozdrawiamy i zapraszamy do Mrocznego Miasta!

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Mam pytanie odnośnie walki 2 broniami. Czy dodatkowa broń np. drugi miecz dla szermierza daje dodatkowy atak? Czy tylko umożliwia mu przerzut pierwszego nietrafionego ataku? Prosiłbym o odpowiedź bo albo nie znalazłem, albo w podręczniku nie ma tego zbyt precyzyjnie opisanego.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

AndreFW, takie pytania to chyba lepiej zadawać na forum UT.

A co do samej zasady, to nie ma czegoś takiego jak dodatkowy atak, po prostu jak pierwszy się nie uda to może wykonać drugi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ktoś, coś pogrywa? Ogarnąłem nieco zasady, modele bardzo mi się podobają, uważam, że panowie ze Spellcrowa odwalili kawał dobrej roboty utrzymując fajny, oldschoolowy styl, ale nie miałem okazji zagrać. Ktoś się może podzielić wrażeniami?

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

W Warszawie w Paradoxie jest silna, kilkuosobowa ekipa (część z ludzi jest z Lublina i tam też pogrywają), ale poza nimi to nie wiem.

Raz zagrałem, wszystko szło całkiem płynnie, jedynie system parowania mi się nie podoba (takie papier-nożyce-kamień, tylko nie wiadomo po co kostkami).
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

I zakupiłem razem z dziewczyną po 6 modeli, by mieć na pierwsze potyczki i powiem, że fajna sprawa :). Szkoda, że system tak mało znany, bo do gry towarzyskiej "do piwka", jako odpoczynek od battla, sprawdza się świetnie :). Trzeba przywyknąć do sporej dawki losowości, ale ma to wszystko ciekawy klimat starego, klasycznego, papierowego RPGa, dlatego jeśli ktoś by miał z kim grać do polecam.

ODPOWIEDZ