orki

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
bob.
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

orki

Post autor: bob. »

Powergaming rozpiskowy!

Nie miałem ostatnio za wiele czasu na granie, ale po tym jak Aron wrzucił swoje sukinkoty przyszło mi do głowy coś takiego:

Prezes - Orc Warboss @ 173.0 Pts
General; Light Armour; Shield
Talisman of Preservation [45.0]
Biting Blade [10.0]

Związkowiec - Orc Warboss @ 199.0 Pts
Light Armour, Dzik
Sword of Striking [15.0]
Enchanted Shield [5.0]
Crown of Command [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]

Orc Great Shaman @ 225.0 Pts
Magic Level 4; Big Waagh
Dispel Scroll [25.0]

Night Goblin Shaman @ 135.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Feedback Scroll [50.0]

Night Goblin Big Boss @ 65.0 Pts
Battle Standard
Banner of Eternal Flame [10.0]

37 Savage Orc Big 'Uns @ 417.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Musician

37 Savage Orcs @ 343.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Musician

15 Black Orcs @ 180.0 Pts

7 Trolls @ 245.0 Pts
7 Trolls @ 245.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts
1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

Models in Army: 109
Total Army Cost: 2397.0

Katapy nie pasują, ale mogą się przydać bo nie wszystko jestem w stanie wziąć na klatę i mam problem z pancernymi bohaterami solo. Brakuje też wystawień, ale taki urok grubych klocków.

Na sucho najbardziej nie podobają mi się te katapy i warbossowie. Nie potrafię złożyć dwóch pieszych, którzy będą pasowali do tej armii. Jeden miałby przeżyć 2 rundy z Albertem Sosnowskim i w razie czego coś tam pomóc z magicznymi atakami, a drugi stale na froncie prowadzić jakieś bardziej odległe oddziały. Mocno ogranicza mnie cena, bo niechętnie zdejmę level z szamana. Chętnie przyjmę pomoc: macie 375 pkt na dwóch kolesi, ewentualnie trochę więcej, jeśli jeden będzie herosem.

Rozważam wywalenie katap w pierwszej kolejności i ewentualnie całkowicie Związkowca (+/- kilku BO) w zamian za wzmocnienie prezesa, np. na modłe Arona pieszo, albo 2+/4+ z biting blade. Starczyło by wtedy na dodanie rydwanów, ale wstępnie jako fasto-wystawienio-dobijaczek (2-4 szt). Nie umiem na razie ogarnąć zbyt wielu rydwanów na raz.

Bunkier z Black Orków służy za przechowalnie szamanów, bsb i w większości przypadków także prezesa. Bunkier sam z siebie ma w razie czego to walnięcie z S7 albo kilka ataków z S5 także powinien odstraszać zabłąkanych bohaterów i śmieci. BSB miał być goły ale pomyślałem, że takie ruchome flamingi (np na trollach (: ) mogą być przydatne.

Związkowiec jako delegat. Dodatkowo na niektóre armie może iść z jednymi trollami. Jak nie to kitram/napieram solo i staram się coś związać.

Mówiłem że nie podobają mi się katapy?

Nie ma główki, bo po namyślę nie chcę mieć maga w głównym oddziale. Aron i Rince oworzyli mi za to oczy, że feedback scroll jest idealny dla tej armii.

Trolli powinno być dużo tylko nie wiem ile oddziałów. W tej cenie są silniejsze od wszystkiego co oferuje nam książka (poza big'unami i BO w pierwszej turze). Oprócz 7-7 rozważam konfigurację 7-6-1, 12-1-1 i 8-6.

Jak się okaże, że bez pełnego parku maszyn albo rydwanów nie da się żyć to 7-1-1 też wchodzi w grę. Jak się okaże że potrzebne są i rydwany i maszyny to wyjdzie rozpa Arona.
Pain is temporary. Pride is forever.

sernik
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: sernik »

ja bym wrzucił czarnuchom sztandar +1 LD - 15 pkt (9 LD nie jest źle) - chyba że będziesz ich trzymał blisko generała to sztandar co daje AP
nie widzę BSB a niestety u zielonych przydaję się :D nie raz mi tyłek uratował ;p
BOBB (BSB) + T. of Preservation 45 + 5 pkt WS 6+ od machin - 165 pkt
OWB (gen) + Arm. of Destiny WS 4+; Sword if Strife +2A; Bitling Blade - AP 215

jeżeli chodzi chodzi o Trole to dobrze mieć 1 szt samopas ;D a reszta konfiguracji wg uznania
ja bym jeszcze wcisną gdzieś SNOT-a do odganiania fastów od katap

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

OWB (gen) + Arm. of Destiny WS 4+; Sword if Strife +2A; Bitling Blade - AP 215
lepszy jest koleś z aromur of destiny, enchated shieldem i dagon helmem
sasasasasasasasasasasasa

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

@sernik
Nie można powtarzać przedmiotów z jednej kategorii na bohaterach.
BOBB (BSB) - 2 talizmany
OWB (gen) - 2 bronie reczne ;)

o zostałem wyprzedzony, shame my firefox ;p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

sernik
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: sernik »

dwa talizmany ?? :P raczej nie talismans&enchanted items
z brońmi coś mi się po**#*#*#liło :D

ODPOWIEDZ