8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Kołata »

Dokładnie jak pisze Waldi. Pytanie czy może zrobić jeśli to zmniejszy ilość walczących. Np klocek piechoty na podstawkach 25x25mm dostaje szarże od boku. Czy można typa na koniu dostawić do walki? (zajmuje miejsce 2 piechociarzy)

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

make waya można robić zawsze tylko są pewne wyjątki koleś na 50 w oddziale 25 może zawsze koleś na 50 w oddziale 20 nie może robić make waya. kawalerzysta w kawalerii także może zrobić make waya. Ogólna zasada jest taka że jeżeli ma się taką samą lub wielokrotność podstawki to można robić co się chce. Polecam czytać booka s 100

Co do sytuacji ze zmniejszaniem modeli walczących to maksymalizacja jest przy szarży ( w ruchach) a make way w walce, więc można tak zrobić.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

"You can exchange him with rank-and-file model(s)".

Więc widać można go wymienić na kilka modeli i w ten sposób zmniejszyć ilość modeli walczących.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Waldi pisze:"You can exchange him with rank-and-file model(s)".

Więc widać można go wymienić na kilka modeli i w ten sposób zmniejszyć ilość modeli walczących.
Z tym, że możliwe jest wymienienie kilku modeli, ale nie zmniejszenie ilości walczących. Najprostszy przykład, to gdy dostawiamy herosa do wroga po kancie. Wtedy wymieniamy models , ale tylko jeden z nich był w walce.

:evil: - wróg
:) - piechota podstawki 25x25
:mrgreen: :mrgreen: - heros na monstrusie
:mrgreen: :mrgreen:


Przed make wayem:

... :evil:
:) :) :) :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :)
:) :) :) :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :)

Po make wayu:

... :evil:
:) :) :mrgreen: :mrgreen: :) :) :) :) :)
:) :) :mrgreen: :mrgreen: :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Żeby było jasne, to dorzucę kolejną ilustrację. Czy mogę zrobić tak:

:evil: - wróg
:) - piechota podstawki 25x25
:mrgreen: :mrgreen: - heros na monstrusie
:mrgreen: :mrgreen:


Przed

:evil: :) :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :) :)
... :) :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :) :)

Po

:evil: :mrgreen: :mrgreen: :) :) :) :) :) :)
... :mrgreen: :mrgreen: :) :) :) :) :) :)

Legalne?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Legalne, make way to nie reform więc nie obowiązuje zasada niemożności wyłączenia modeli z walki.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

"wounded" - przebicie tougha czy niewybroniona rana po wszystkich save, wardach i regenkach?
Konkretnie ten termin, nie zadne "suffers wound", "unsaved wound".

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tu macie pełnie naszych rozkmin, o których pisze Vallar :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=846809#p846809
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

goblin bohater jest w oddziale orków, jako model o innym foot princie ląduje na boku oddziału. rokowie pakują się w combat, przeciwnik rzuca chellenge, orkowie odmawiają. co się dzieje z goblinem, zakładając że to jego wskaże przeciwnik?

zostaje w przednim szeregu i nadal uczestniczy w walce? czy może zostać przestawiony na drugi bok oddziału?
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Mi zasedziowali kiedyś ze nie może odmówić.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Imo idzie na drugi bok oddziału (oczywiscie jesli tam nie bedzie stykal sie z wrogiem).

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

Rzucając Dewellers Below na Mournfang Cavalary, test S robiony jest na ogrzym czy mournfangowym współczynniku?
Pozdro

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Obaj testują na swoim
.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Bullshit, chcesz mieć odział kawaleri i ogra biegającego na nimi. Zdają na najwyższej

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Kołata pisze:Imo idzie na drugi bok oddziału (oczywiscie jesli tam nie bedzie stykal sie z wrogiem).
Co jeśli tam jest drugi gobo? Normalnie mogą stać 2 niepasujace modele po jednej stronie?

No i ponawiam pytanie odnośnie doom divera: można go przenieść z d6 w kombat? Zakładam, ze nie mam innego celu bo znioslo od pierwotnego o 8-10 cali.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

paulinka17 pisze:Co jeśli tam jest drugi gobo? Normalnie mogą stać 2 niepasujace modele po jednej stronie?
W When Footprints Collide (RB. p. 98) masz określone jak stawiamy bohaterów nie pasujących do reszty oddziału. Z zapisu z ramki There's No Room!(RB p.98) jasno wynika że nie mogą stać 2 modele niepasujące podstawką do reszty oddziału po 1 stronie. Wracając do odmowy pojedynku Boo Hiss! (RB p. 102) bohater jest wycofywany do tylnych szeregów, jednak bohater nie pasujący podstawką może być przeniesiony tylko na 2 stronę oddziału, jeśli 2 strona jest zajęta przez innego niepasującego bohatera to stosujemy Nowhere to Run, Nowhere to Hide (RB. p. 102). Kruca Kołatam jedno Twoje "imo" a tyle pisania...
paulinka17 pisze:No i ponawiam pytanie odnośnie doom divera: można go przenieść z d6 w kombat? Zakładam, ze nie mam innego celu bo znioslo od pierwotnego o 8-10 cali.
W Firing a Stone Thrower (RB. p. 114) masz że nie możesz celować między innymi w oddział zaangażowany w walkę. W Scatter (RB. 114) może znieść w walkę. Po scatterowaniu wchodzi zapis z OnG AB p. 48 o dolocie o D6 w wybranym przez nas kierunku. Jednak w tym przypadku advanced rules z RB p. 114 jak i OnG AB p. 48 nie wyłączają basic rules - Shooting Into Combat (RB p. 39). Nie można celowo strzelać w walkę - przy scatterowaniu nie masz wpływu gdzie poleci placek (podstawka DD), przy dolocie już wybierasz. Więc nie możesz wpaść w walczące modele.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

LuciusII pisze:
paulinka17 pisze:Co jeśli tam jest drugi gobo? Normalnie mogą stać 2 niepasujace modele po jednej stronie?
W When Footprints Collide (RB. p. 98) masz określone jak stawiamy bohaterów nie pasujących do reszty oddziału. Z zapisu z ramki There's No Room!(RB p.98) jasno wynika że nie mogą stać 2 modele niepasujące podstawką do reszty oddziału po 1 stronie. Wracając do odmowy pojedynku Boo Hiss! (RB p. 102) bohater jest wycofywany do tylnych szeregów, jednak bohater nie pasujący podstawką może być przeniesiony tylko na 2 stronę oddziału, jeśli 2 strona jest zajęta przez innego niepasującego bohatera to stosujemy Nowhere to Run, Nowhere to Hide (RB. p. 102). Kruca Kołatam jedno Twoje "imo" a tyle pisania...
mam wrazenie, ze mylisz sie w obu przypadkach.
nie bardzo wiem gdzie z ramki theres no room tak jasno wynika, ze bohaterowie z roznym footprintem nie moga stac kolo siebie.
bo jak dla mnie to tam jest napisane, ze nie moga sie dolaczyc do oddzialu jesli nie ma miejsca by postawic ich z boku badz tez nie moga byc ustawieni w unicie. czyli kiedy obok pierwszego szeregu stoi jakis inny unit badz tez teren na ktory nie mozna wchodzic, wtedy nie moga sie dolaczyc. nie ma tam nigdzie informacji o tym, ze nie moze strac dwoch kolo siebie.
wracajac wiec do pierwszego pytania. nie mozna odmowic pojedynku jesli nie wyciagnie to gobosa z walki (no chyba, ze jest inny hero ktorego mozna wycofac).
paulinka17 pisze:No i ponawiam pytanie odnośnie doom divera: można go przenieść z d6 w kombat? Zakładam, ze nie mam innego celu bo znioslo od pierwotnego o 8-10 cali.
W Firing a Stone Thrower (RB. p. 114) masz że nie możesz celować między innymi w oddział zaangażowany w walkę. W Scatter (RB. 114) może znieść w walkę. Po scatterowaniu wchodzi zapis z OnG AB p. 48 o dolocie o D6 w wybranym przez nas kierunku. Jednak w tym przypadku advanced rules z RB p. 114 jak i OnG AB p. 48 nie wyłączają basic rules - Shooting Into Combat (RB p. 39). Nie można celowo strzelać w walkę - przy scatterowaniu nie masz wpływu gdzie poleci placek (podstawka DD), przy dolocie już wybierasz. Więc nie możesz wpaść w walczące modele.
wedlug mnie dorzucanie d6 na dolot gobosem jest raczej bardziej zaliczane do scatterowania wiec mozna by wchodzic w nim combat.
samo celowanie jest na poczatku i wtedy faktycznie nie mozna celowac w jednostke ktora jest w walce jednak jak sam napisales wzornik/gobos moze zescatterowac w taka jednostke.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

peszek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: peszek »

Witam. mam pytanie odnośnie ataków kawalerii atakowanej od flanki. Czy koniki mogą atakować " w bok"?
W 7 ed. było jasno napisane, że nie. W tej edycji nie mogę tego znaleźć. plizzz help

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Konie w bok mogą atakować jak najbardziej jeśli dobrze kojarzę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tylko w rydwanach nie mogą.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Zablokowany