Szarża taktyczna?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Szarża taktyczna?

Post autor: Heinrich »

Sytuacja jest oto taka:
Obrazek
Brązowy to Vampire Count na Winged Nightmarze, a czerwony to High Licz. Czy Tenże Vampir według tych dziwacznych szarż taktycznych może zaszarżować na tego licza?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jak ja Was nie kumam:

RB str 68:
" The charging flyer moves straight towards the target, over any intervening terrain or models, and is placed in base contact with either the front, flansks or rear of the target depending on its initial position..."

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Christos pisze:Jak ja Was nie kumam:

RB str 68:
" The charging flyer moves straight towards the target, over any intervening terrain or models, and is placed in base contact with either the front, flansks or rear of the target depending on its initial position..."
w Erracie jest za to tekst ze kazdy moze zrobic wheela podczas szarzy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Zauważyłem ze tylko polacy tak tą errate interpretują na forach zagranicznych wszyscy zgodni są co do tego że latacze szarżują w linii prostej i ze ten zapisek ma role zasady i ze jest to ich zasada specjalna która powoduje ze nie są z dupy przegięci. Ogólnie co do polskiej interpretacji zasad powiem tak weżcie koło i je%^&#cie się w czoło.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dwa pivoty? (zauważcie geometrię strzałki i pozycję vingeda)
Ktoś tu och...
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Tomash pisze:Dwa pivoty? (zauważcie geometrię strzałki i pozycję vingeda)
Ktoś tu och...
Zauwaz, ze latacz moze bez problemu dojsc robiac tylko jednego pivota. Co nie znaczy, ze takie szarze sa mozliwe. Ja prawde mowiac nie wiem - nie znam sie.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Oczywiscie, ze mozliwe. Przegiete, ale mozliwe.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Oczywiscie, ze mozliwe. Przegiete, ale mozliwe.
Oczywiście, że nie oczywiście... :roll:
W tej akurat sytuacji linia prosta jest i tak niemożliwa więc szarżować można tak jak na obrazku. W ogólnej kwesti kręcenia lataczami - ja się nie zgadzam z takimi manewrami. Część osób się zgadza. Jak na razie kwestia raczej do ustalenia z przeciwnikiem przed bitwą...

Maciek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ta. to byla przerysowana sytuacja ale wiadomo ze zdazaja sie takie... czyli w koncu jak jest? mozna lataczami czy nie mozna? nie kcialbym zeby mnie angole zaciachali jak im cos takiego zrobie u nich ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Z tym moze byc problem. Ci majacy latacza wola przeciez, zeby mozna bylo; ci ktorzy maja byc szarzowani duzymi lataczami - woleliby nie. Ciezko o kompromis. Lepsze rozwiazanie to rozwiazanie odgorne - lista sedziowska i uscislonko. Jakiekolwiek, byle bylo wiadomo, na czym sie stoi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

wg mnie nie można.

Argument: angole chyba lepiej potrafia czytac ze zrozuminiem w swoim wlasnym ojczystym jezyku niz my polacy po angielsku. ( a skoro oni twierdza ze nie mozna, to nasze, polskie twierdzenie ze mozna nic nie znaczy)

Tego argumentu chyba nikt nie podwazy (ale czytajac wypowiedz na tym forum mysle ze jednak ktos taki sie trafi :wink: )

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja kiedyś walczyłem, żeby grać z tzw "duchem fair". Ale przy tym co sie u nas dzieje, gdzie większość dyskusji jest rozstrzygana zgodnie z tym co jest dupnie napisane w zasadach, a nie podyktowane logiką, darowałem sobie te boje. Jak ktoś chce, to śmiało ze mną może sobie taktycznie szarżować. Ja będę robił to samo i nie mam pretensji do nikogo.

Bo w sumie do kogo? Do GW, że pisze nieprecyzyjne zasady czy do osób, które się ich ściśle trzymają?

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Ta pierwsza strzałka miała być po prostej ;) tak mnie się narysowało :P Dla mnie te całe szarże taktyczne to jest udziwnienie wielkie, przez co warhammer robi się coraz durniejszy. Ale co tam. Zadałem to pytanie bo po prostu byłem/jestem ciekawy czy takie coś jest możliwe.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

A mnie ciekawi (bo nie wiem już sam) jak to jest z szarżami taktycznymi w wykonaniu skirmisherów i jednostek latających takich jak pegazy czy fell baty? Mogą się dostawiać do maszyn i skirmishy jak chcą czy muszą po prostej?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Heh to jest 7ed a nie 6 :)

Redirect też tylko po prostej...

Co do danej sytuacji:

Obrazek

IMO ta szarża jest możliwa. Lecimy np smokiem lub Nightmarą po prostej obracamy się i wpadamy w liczkę tak jak jest to na rysunku przedstawione :)

Wiecie może się mylę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Aro...
gdyby smok zapierdzielał na własnych kończynach to bys miał racje. Problem w tym że on lata. A to już zupełnie inna para kaloszy.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

A czy jest możliwa szarża na Liczke tylko po prostej w przedstawionej wyżej sytuacji ?? Jeżeli tak to jak się dostawić ?? Bo chciałbym polecieć tak żeby moim kornerem złapać korner ten wyżej po lewej :) Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście hehe
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jesli było by miejsce na dostawienie smoka po locie prosto to mozna było by tak zaszarżowac. W tym przypadku miejsca nie ma (zakładam że corner-to-corner tez nie) wiec szarża jest niemożliwa.
To jest moje zdanie. Pewnie różni się ono od zdania ludzi interpretujących zasady "zawodowo".
I tak... gram smokiem.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

IMO brudne zagranie, podobnie ja bym mógł szarżować TG z Rakaphem wpiździet i kawałek dzięki dziwacznym reformom- można, co nie znaczy, że trzeba by wygrać.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

ODPOWIEDZ