prehistoria - Wizardy 1 i inne

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

prehistoria - Wizardy 1 i inne

Post autor: Murmandamus »

Postanowiłem zostać Hardcorem i zabrałem się za prehistoryczne rpg jakim jest wizardy.
Gra z grafiką powiedzmy prawie nieistniejącą i umowną i do tego truuuudna a na jak wciąga.
Mapować sobie samemu np trzeba bo wtedy automaperó nie było, no chyba ze ktoś chce z netu
korzystac z map ale to psuje sporą czesc zabawy. Polecam. Kogo nie odrzuci od razu wciągnie.
Trzeba tylko zaopatrzyc sie w Dosboxa i uruchomimy. Taaaak kiedyś to gry potrafili robić ;).
Ktoś ma jeszcze doswiadczenia z wizardy 1 lub podobnymi?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

tylko po co się tak męczyć...ani ciekawej fabuły, ani grafiki, muzyki - chyba tylko przez sentyment (ale tego wystarcza na 5 minut)
jeśli chcesz tak bardzo zaslużyć na tytuł hardcora, to przejdź gre o nazwie ADOM.
gra nie tylko bez automapy, ale i bez muzyki. do tego brak grafiki w potocznym tego słowa znaczeniu (bowiem mapa składa się z kropek, przecinków, itp.). tylko 1 życie, bo w przypadku śmierci, save jest kasowany i z odpowiednim zapisem do rejestru.za to braki w zakresie grafiki gra rekompensuje ogromem możlwiości. tryb tworzenia postaci bardzo ciekawy, mnóstwo profesji, umiejętności, czarów. gra ultratrudna.
w porównaniu do nowych tytułów

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

w adoma grywałem chociarz nie udało mi się przejść. Chyba już nie pogram bo w laptopie nie mam numerycznej klawiatury... Ale Wizardy heh serio wciągnęło mnie. Co do mapowania adoma, przecierz widzisz całą plansze i samo ci mapuje. Z Wizardami nie ma tak lekko, tu musisz sobie kartką papieru kratkowaną najlepiej sobie sam rysować.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

:shock:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Obrazek


12 poziom drużyny , jak na razie eksploruje piętro 6 do bossa jeszcze trochę. Ale powiem robienie samemu mapek
w zeszycie to ma jednak urok. Polecam. Kto przetrwa pierwszy okres "przyzwyczajania się do grafiki" ten będzie grał i grał. Postanowiłem sobie że całą serię przejdę. Heh podobno część 4 jest uważana za chyba najtrudniejszą gre w historii crpg.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie lepsze, to?
http://www.pcengine.co.uk/HTML_Games/Wizardry_I_II.htm

a ze staroci (moze nie az tak starych jak wizardry 1 z 81 roku :P ) to polecam:
- serie might and magic - 6, 7, 8 imho najlepsze,
- serie final fantasy
- betrayal at krondor.

z samego wizardry to sadze, ze nie trzeba sie katowac tak wczesnymi wersjami (no chyba, ze odnowionymi) gdyz 7 jest fantastyczna.
8 czesc tez jest dobra, rowniez fajna fabula jednak wydaje mi sie, ze w porownaniu do wczesniejszych wersji jest troche za latwa.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

eye of the beholder oraz wszelkiego rodzaju MUD'y.. Lac polski lub Dicu Mud ;] to się nazywa klasyka rpg
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Heh, Murmi, wiedzialem, ze mamy troche wspolnego bo ja tez co jakis czas mam napady na oldschoole.

Sprawdz sobie serie Ishar, niby mapa jest... ale nie widac gdzie jestes ;) Wiec, musisz sie orientowac w terenie.

Jesli chodzi o roguelike to twierdze, ze Adom i tylko Adom.

Jesli chodzi o MUDy to Arkadia i Killer, tylko Arkadia i Killer :).

Cholera, narobiles mi smaku.

ooooOoooOOoooOOOoooOOOOooooo, ladna grafika, super mechanika czarow, swietna fabula -> Sprawdz Anvil of Dawn (gier PIERWSZA klasa).

Oczywiscie nie zapominaj o serii Ultima, podobno to ojciec, wiekszosci, tego typu gier.

@up
Diku (not dicu ;)) mud to typ mudów, nie nazwa własna :) Lac jest nazwą własną.
Woot?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

był kiedyś Diku mud daawno daaawno. I to była jego nazwa własna ;] Tak jak Lac
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Denn też twierdzę że Adom i tylko Adom z rouglików, no może trochę Nethack ale co do wymienionych tytułów to wszystko jest u mnie w kolejce. Najpierw seria Wizardy(wciąż męczę jedynkę) potem ultima potem anwil i dalej inne. Z mudów nigdy nie zapomne Barsawii ale każda sieciówka jest oparta na podobnym schemacie więc mnie już raczej nie wciągnie patrząc po Wowie czy WH online.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

ja ze staroci mogę dodatkowo polecić:

dungeon master - nie wiem, czy nie jest to pierwsza z gier rpg, w której widzimi swiat okiem drużyny...,
ishar 2-3 - część pierwszą sugerują odpuścić
eye of beholder 2 (i tylko część 2)
ultima 8 pagan
wspomniany betrayal at krondor- przez niektórych uważane za najlepsze rpg (w swoich latach nie miał konkurencji)
cała seria Realms of Arkania
might and magic VI i VII - na resztę ,imo, szkoda czasu

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

A ja jeszcze mam w zwyczaju odpalać czasem stare gry ( niekoniecznie RPG ). Coś w sobie mają :D.

BARDZO POLECAM:
- star control 2 ( odpływałem przy tej grze )
- master of orion
- kilka wspomnianych powyżej tytułów
Jesli chodzi o roguelike to twierdze, ze Adom i tylko Adom.
Zależy na jakim trybie odpalisz, ale dwarf fortress góruje nad Adomem w każdym względzie.

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Hurtmaker pisze:ja ze staroci mogę dodatkowo polecić:

dungeon master - nie wiem, czy nie jest to pierwsza z gier rpg, w której widzimi swiat okiem drużyny...,
ishar 2-3 - część pierwszą sugerują odpuścić
eye of beholder 2 (i tylko część 2)
ultima 8 pagan
wspomniany betrayal at krondor- przez niektórych uważane za najlepsze rpg (w swoich latach nie miał konkurencji)
cała seria Realms of Arkania
might and magic VI i VII - na resztę ,imo, szkoda czasu
A dlaczego byś sobie odpuścił Ishar I? :(

@up
Ummmm... Dwarf Fortress, na czym to polega? :)
Woot?

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Są dwa tryby- albo klasyczny roguelike gdzie chodzisz sobie po wygenerowanym świecie, albo budujesz tytułową krasnoludzką twierdzę- coś a'la settlersi tylko o wiele bardziej rozbudowane.
A ja od siebie mogę polecic- chociaż nie jest to żaden staroc- Desktop Dungeons- sympatyczny roguelike gdzie rozgrywka trwa kilka- kilkanacie minut. W sam raz żeby zrobic sobie małą przerwę :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

albo Deathtrap Dungeon, coś niecoś innego ale wyjechanego w kosmos.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Odbiegajac troche od tematu rpg - pykam znowu w master of magic i goraco polecam. Ta gra jest niesmiertelna po prostu.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja polecam
-Lands of Lore
-Eye of Beholder 1- 2(!)-3
- witchheaven 1 -2 dla odprężenia się
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Morsereg pisze: - serie might and magic - 6, 7, 8 imho najlepsze,
Doobree czasy - stare ale jare - szkoda że 9 była do bani, ale 7 biła na głowę 8.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie wiem, próbowałem podejść do M&M kilka razy, ale choć herosy uwielbiam, to do RPG-a nie mogłem się nigdy przekonać.

Ech starocie. Ja z kolei gram obecnie w fallouta 2, i muszę przyznać, że gra nie zestarzała się ani trochę jak dla mnie. Może za trochę poszukam jeszcze innych staroci z czasów mojego dzieciństwa ( tridonis ?, Final Liberation może ? ) 8) ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Fallout 2 czy 1 to nie staroć. To esencja zajebist*ści! Nektar bogów! Król gier! Manna z Nieba Hardkoru!

To nie gra. To legenda :twisted:

ODPOWIEDZ