prehistoria - Wizardy 1 i inne

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: prehistoria - Wizardy 1 i inne

Post autor: Infernal Puppet »

Noo, nie mówię, że gra jest zła :wink: . Nawet grafikę da się jeszcze jako tako przeżyć, ale nadal mnie w podziw wprawia jak autorzy w niewielką w sumie grę ( angielski oryginał który miałem kiedyś z CDA, na minimalnej istalce zajmował 2.2 mb, tyle co dzisiaj sejw z jednej gry ) wpakowali masę smaczków, dobrze napisanych skryptów i naprawdę wielką swobodę w exploracji świata.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Infernal Puppet pisze:na minimalnej istalce zajmował 2.2 mb
Bo wszystko dogrywal z plyty, sprawdz ile na plycie :]
Dla mnie Fallout czy M&MVI+ to nie sa starocie, to moja mlodosc byla, a do prehistorii im daleeeeko.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tak, ale w dawnych czasach pacholęctwa, gdy kompa trzeba było dzielić z rodzicami, z 2.5 gb dysku ponad 2 zajmował windows i dodatki doń, to każdy MB się liczył :mrgreen: . Do dzisiaj pamiętam kombinowanie jak zmieścić pierwszego baldura ( na minimalnej zajmował 313 mb, bez dodatku oczywiście ). Żonglerka płytami była, ale jakoś szło wytrzymać :) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Vallarr pisze:
Infernal Puppet pisze:na minimalnej istalce zajmował 2.2 mb
Bo wszystko dogrywal z plyty, sprawdz ile na plycie :]
Dla mnie Fallout czy M&MVI+ to nie sa starocie, to moja mlodosc byla, a do prehistorii im daleeeeko.
+1
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Ja pamiętam jak miałem 486dx100 i Baldur zacinał się, że ho-ho! :) Ale jakoś się dało to przeżyć, oczywiście żonglerka z płytami wyrobiła u mnie niezłe mięśnie rąk ;)

"Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę"

Cholera, ostatnio przy wyjazdach służbowych w pociągu poginałem w BG1 z nakładką graficzną z BG2.

Gdyby tak dali jakiś refresh do Fallouta to bym był w 7mym niebie, znacie coś?
Woot?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Denn pisze:Cholera, ostatnio przy wyjazdach służbowych w pociągu poginałem w BG1 z nakładką graficzną z BG2.

jak ?
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dość proste ( podobno, bo sam osobiście się tym nie bawiłem ) :

Mod do BG1 ( widescreen bodajze to się zwie ) pozwalający grać w pierwszego baldura w większej rozdzielczosci ( czyt. 800x600 zamiast 640x480 )

Istnieją też przynajmniej 2 mega-mody, konwertujace BG 1 do standardów ( i mechaniki :mrgreen: ) BG2. Zwą się bodajże "Baldur's gate TuTu" i Baldur's gate trilogy" ( oba są zresztą dodane do wydania BG w extra klasyce ). Któryś z nich jest nawet tak fajny ( acz nie pamiętam który, i nie sprawdzę, bo mój extra klasykowy BG jest aktualnie wypożyczony ),że po ukończeniu "jedynki" automatycznie przenosi do "dwójki" bez potrzeby uruchamiania gry od nowa, + współpracuje z większością modów ( których jest od groma i trochę :D ).

Potem tylko cieszyć się taką grą :

Obrazek
8)
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Denn pisze:Ja pamiętam jak miałem 486dx100 i Baldur zacinał się, że ho-ho! :) Ale jakoś się dało to przeżyć, oczywiście żonglerka z płytami wyrobiła u mnie niezłe mięśnie rąk ;)

"Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę"

Cholera, ostatnio przy wyjazdach służbowych w pociągu poginałem w BG1 z nakładką graficzną z BG2.

Gdyby tak dali jakiś refresh do Fallouta to bym był w 7mym niebie, znacie coś?
Niestety jest (chyba!) tylko mod, który pozwala grać w Fallout 2 większych rozdzielczościach.

@Jasiuuu: chyba wszystkie możliwe mody do BG1 i BG2 - kompatybilne z polską wersją językową - są wydane w "Legendach RPG".
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Właśnie.

Miałem ver. z ekstra klasyki, wszystkie dodatki graficzne od razu sa na plytce! Razem z readme jak to zrobić, super sprawa.

Wydaje mi się, że tego już nie sprzedają dlatego poszukaj jakiegoś download w sieci.
Woot?

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Dla wszystkich entuzjastów - naprawdę świetnie napisany i bardzo obszerny artykuł odnośnie historii gier cRPG.aż łezka się w oku kręci na widok niektórych zapomnianych już tytułów...

http://www.purepc.pl/gry/historia_gier_ ... ygodozercy

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

postawilem sobie za cel przejscia tych gier z zestawienia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

A ja czekam na Legend of Grimrock.
http://www.grimrock.net/

Oldskul na nowo. Oj będzie się działo (grało)!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

http://www.grimrock.net/
nie jest to nic starego, a nowa produkcja jednak nawiazujaca do starego "eye of the beholder" (jednak stwierdzilem, ze ten temat najlepiej sie nadaje na ta informacje).
jest to typowy dungeon crawler zrobiony przez mala firme almost human :)

tutaj takie male info o nich i ich kontaktach producent/fan :) http://www.gram.pl/news_8ArkGO66_Legend ... _fana.html

a tutaj videorecenzja zrobiona przez total halibut'a:
http://www.youtube.com/watch?v=dzIiXx-8BHc

musze powiedziec, ze dawno juz nie widzialem takiej gierki a ta wyglada naprawde miodnie :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ