Chorągwie Ulthuanu

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Chorągwie Ulthuanu

Post autor: Temple Guard »

Mam pytanko: na jakiej zasadzie działa Battle Banner? Czy D6 rzuca się raz na bitwę, raz na walkę, czy raz na turę walki (czyli w jednej walce bonus do CR byłby zmienny)? Podejrzewam, że to ostatnie, ale chciałbym wiedzieć na pewno :)


wydzieliłem wybrane posty nie na temat, które stworzyły nowy, całkiem interesujacy topic, wiec piszmy tutaj o sztandarach naszej armii, co komu się opłąca dać, jaki sztandar ejst najlepszy etc.

Kosa

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

To jest bardzo proste: " Jednostka może dodać +K6 do wyniku każdej walki wręcz, w której brała udział."
Co do 5 helmów z sztandarem to uważam to za kiepski pomysł, ja nie umiem przebić się 5 z war bannerem przez 8 driad :wink: , a czempion w silverach jest dużo za drogi ja za tylko 1 atak i możliwość rzucania challengów.

p.s. Mam polskiego army booka :D
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Sito pisze:To jest bardzo proste: " Jednostka może dodać +K6 do wyniku każdej walki wręcz, w której brała udział."
No, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie :) Wytłumacz mi jak głupiemu :)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

w każdej walce raz na turę, tzn. raz w Twojej raz w przeciwnika

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nilgar pisze:w każdej walce raz na turę, tzn. raz w Twojej raz w przeciwnika
I o to chodziło, wielkie dzięki za odpowiedź!

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Ok postaram się, to tak: jest jakaś walka w której jest BSB z battle bannerem to pod koniec walki przy podliczaniu kombatu gościu kto ma tego BSB rzuca K6 i tyle ile wyrzuci dostaje dodatkowych pkt do CR, jest tak co każdą turę walki obojętnie czyjej ale oczywiście tylko w kombacie gdzie walczy BSB z tym sztandarem.
Wytłumaczyłem to jak głupiemu (twoje słowa :P ).

p.s. oczywiście jak BSB nie jest na przednim froncie oddziału to sztandar nic nie daje np. nie przyjmie challenga
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Sito pisze:Ok postaram się, to tak: jest jakaś walka w której jest BSB z battle bannerem to pod koniec walki przy podliczaniu kombatu gościu kto ma tego BSB rzuca K6 i tyle ile wyrzuci dostaje dodatkowych pkt do CR, jest tak co każdą turę walki obojętnie czyjej ale oczywiście tylko w kombacie gdzie walczy BSB z tym sztandarem.
Wytłumaczyłem to jak głupiemu (twoje słowa :P ).

p.s. oczywiście jak BSB nie jest na przednim froncie oddziału to sztandar nic nie daje np. nie przyjmie challenga
Dzięki. Super sztandar, choć dość losowy. Jakie macie z nim doświadczenia? Ja bym go dał do jakiegoś dużego oddziału Dragon Princes, z nim mają dużą szansę złamać właściwie wszystko, ale bez tego sztandaru brak im siły przebicia.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Też daję BSB w 9-11 Dragon Prince'ach. Silverów czasem wystawiam po 10 ale FAE wystarcza War Banner - to drugi mój ulubiony squadron i potrafi sprawiać cuda kasując dwa-trzy regimenty wroga pod rząd. Chyba co najmniej ze cztery razy 10 Silverów z War Bannerem wygrało dla mnie bitwę na 5-7 tysięcy w ten sposób
Ostatnio zmieniony 18 maja 2007, o 19:04 przez Nilgar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Masz racje że oddział ma ogromną siłę przebicia, ale sam bsb jest bardzo bardzo miękki (zabiły mi go 2 ataki 2 łukoli choć był czysty :P ). Ja daje go do 9 dragonów przez to nie jest go tak łatwo ustrzelić jak to jest przy wystawianiu go w 6, osobiście uważam że wielkim błędem jest wystawianie go w silverach ( a słyszałem kilka takich pomysłów :shock: ).
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nilgar pisze:Zawsze daję go BSB, który jeździ z moimi Dragonami (sztandar regimentu wtedy to z reguły Banner of Arcane Protection), poza tym, że sam sztandar dodaje D6 do CR, nie dopogardzenia są 3A z S4 chorążego w kolejnych turach, o ile DP ugrzęzną. Oczywiście tak dużo jak się da ataków przeciwnika idzie wtedy w BSB, dlatego powinien stać koło Drakemastera, który powinien wyzywać na pojedynki (u mnie ma chełm dający +1 do przerzucanego AS)
Dokładnie tak, słyszałem już o tym sposobie obrony tego siłą rzeczy miękkiego BSB. Chyba nic lepszego nie da się wymyślić.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Sito pisze:Masz racje że oddział ma ogromną siłę przebicia, ale sam bsb jest bardzo bardzo miękki (zabiły mi go 2 ataki 2 łukoli choć był czysty :P ). Ja daje go do 9 dragonów przez to nie jest go tak łatwo ustrzelić jak to jest przy wystawianiu go w 6, osobiście uważam że wielkim błędem jest wystawianie go w silverach ( a słyszałem kilka takich pomysłów :shock: ).
Zgadza się, ja myślałem o oddziale minimum 10 Dragon Princes, a nawet może bym zaszalał i miał ich w sumie 15 :) To dopiero potęga :) A do Silverów bym na pewno nie dał takiego sztandaru.

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

co do tego, że jak bsb nie jest w combacie to nie daje d6, spotkałem się z odpowiedzią (3 na 3 kompetentne osoby), że nawet jak nie jest w combacie (szarża z boku, itd.) do daje d6 - jak to jest?

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

"The unit may add +D6 to the combat resolution of any close combat in which it is involved"

Czyli jednostka zaangażowana w walkę dodaje, a jak dostaje szarżę z flanki to jest zaangażowana. Inna sprawa to +1 do CR za samo posiadanie Battle Standarda, tego dodatkowego przy szarży z flanki się nie liczy, bo do tego właśnie BSB musi być w pierwszej linii

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

ale jak bsb wchodzi do unitu to unit dalej jest chyba zaangażowany (bsb jest chyba liczony jako członek oddziału, czy zasady bohaterów mówią co innego? )

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Ale mi chodziło o coś takiego gdy przechodzi do tyłu regimentu jak nie przyjmuje chellenga, a tak przy szarży w bok chyba daje ale nie jestem pewien (przynajmniej ja grałem że dawał :wink: ).
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Jak jest w 1 lini to zawsze daje,nawet jak niejest związany walką

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

tylko która linia jest pierwsza przy szarży w bok? dla mnie to są dwie sprawy w tym wypadku:
1. +D6 do CR za Battle Banner - dodaje zawsze chyba, że odmawia challenga (takie są chyba zasady challenga)
2. +1 do CR za BSB tylko wtedy jak BSB jest w pierwszej linii mającej styczność z wrogiem, jak oddział dostanie w bok lub rufę, a chorąży jest z przodu to wtedy tego się nie liczy

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Nilgar, oddzial ma zawsze jedna pierwsza linie - jest to ta w strone której zwrocne sa wszystkie figurki i zadne szarze przecinika nie sa wstanie tego zmienic.

poza tym herosi moga stac tylko w pierwszej linii,
wyjatki to:
a) odmowienie challenga - wtedy tak jakby herosa w ogole nie bylo -> zero bonusów.
b) podczas combatu - dostawienie herosa do walki(np na flanke, tyl) - wtedy chyba nadal daje wszystkie swoje bonusy (ale to musialbym to sprawdzic juz w RB, a mi sie nie chce bo jest pozno) - np za bycie bsb.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Daje te swoje +D6 zawsze kiedy unit jest w kombacie. A +1 za BSB daje zawsze za wyjątkiem sytuacji, kiedy uciekł do tyłu w wyniku odrzucenia challenga. (IMO OFC)
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dzięki, chyba trochę nadinterpretowaliśmy tą regułę w ramach home rules :wink:

ODPOWIEDZ