Multiple wounds a piechota potworów

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Terk
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Multiple wounds a piechota potworów

Post autor: Terk »

Mam pytanie. Czy jeśli zawounduję działem oddział 3 Bulli, który już wcześniej otrzymał 2 woundy, to przyjmuje się, że trafienie dostał ten już wcześniej ranny model i mogę zadać jedynie 1 ranę, czy rzucam normalnie k6 za multiple woundy i oddział dostaje max 3 rany. W podręczniku jest napisane, że model nie może otrzymać więcej ran, niż wynosi jego statystyka wounds. Mam przez to rozumieć statystykę aktualną (czyli 1, ponieważ oddział już ma 2 rany), czy statystykę wydrukowaną w podręczniku, w tym wypadku 3.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Oddział może dostać max 3 rany, schodzi wtedy świeży ogr. Mogłeś napisać to w temacie o zasadach, nie maco tak mnożyć tematów ;)

Terk
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Terk »

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Kolega z którym grałem, kiedy mieliśmy wątpliwości odnośnie tej zasady napisał do GW. Oto treść jego wiadomości i odpowiedź:

Q: Lets say a unit of 6 Bulls with one Bull already wounded twice, gets hit and wounded once by a weapon with multiple wounds special rule. The roll for multiple wounds is 3. After removing the casualties there should be a unit of 5 Bulls with none of them wounded, or a unit of 5 Bulls with one Bulls with two wounds on him?

A: There would be a unit of 5 Bulls all with their full 3 wounds.

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

To Q&A raczej wszystko wyjaśnia. Po co pytać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Terk
zależnie od tego kto dzisiaj siedzi przy biureczku i odpisuje na maile zależne są odpowiedzi
nie ma sensu pytać o takie rzeczy helpdesk z GW.
3 osoby wyślą podobne zapytanie dostaną 3 różne odpowiedzi #-o
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Thain pisze:To Q&A raczej wszystko wyjaśnia. Po co pytać.
to Q&A wprowadza tylko mnóstwo zamieszania.

Oddział dostał 3W, wiec 2 W dostaje ten ranny, a 1W przechodzi na kolejnego.
Ograniczenie jest chyba jedynie do tego, że model nie może dostać więcej W jak ma w profilu, czyli jakby ranił jednego bulla i rzucił 6 na liczbę ran to by się to liczyło jako 3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jakie przechodzi? multiple nie przechodzą z modelu na model... Dlatego też np. kulka może się zatrzymać na ogrze...

ranę dostaje ten ranny, nie możesz wbić więcej ran...

jeśli kula szła przez kilka modeli ogrów w oddziale, to ten ranny schodzi, przy następnym znów rzucasz ilość ran. 3 i więcej, to schodzi, 1-2 to zostaje ranny i kulka się zatrzymuje.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

to nie jest tak, ze ranny jest jeden model, rany są na unicie i wpada tyle ran ile jest max do zdjęcia 1 modelu.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

ale to prowadzi do absurdu... nabiłeś dwie rany z multiple wounds... czyli nie zabijasz w teorii modelu, czyli nie możesz hitować następnych modeli... a na koniec strzału sumujesz zranionego i te dwa woundy i spada ogr?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Dokładnie tak.
Jedyny model w oddziale na którym powinieneś zaznaczać ewentualne rany to champion.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Po co nabijacie posty bez sensu skoro wcześniej podano wam fragmenty buków, faków, czy czego tam. Nie przechodzą i tyle.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

niestety kubencjuszu, nie masz racji.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8&start=20
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w końcu ktoś kto umie używać opcji search :)
dzięki Morsereg
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Nie wiem, czy jest takie zapytane już: w rzypadku, gdy ogr oberwie 4 ż, ale ma regenerację. To jeśli 1 wybroni, to żyje [1W] [jeśl można mu tylko 3 rany zadać], czy pada?
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie wiem, czy o to tu chodzi, ale Multiplikacja jest po zranieniu. Czyli najpierw Ogr zostaje raniony. Następnie jest Regeneracja tej jednej rany. Jeśli ta Regeneracja się uda, to Ogr nie dostaje żadnych ran. Jeśli się nie uda, to dopiero wtedy rzuca się, ile ran dostał.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ