Mali & duzi bohaterowie na pegazach

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Mali & duzi bohaterowie na pegazach

Post autor: Jagal »

Na razie nie chce poruszać kwesti lorda tylko samych paladynów. Mam ochote pograć na paladynie z pegazem ;)

połączenia jakie wymyśliłem :
ofc heavy armour, shield lanca i morning star ma każdy:

opcja 1:
pan goły i wesoły czyli latające eco-> koszt 118

opcja 2:
golas z Grail Vow -> koszt 139

opcja 3:
Grail Vow, Grail shield, Virtue of discipline

opcja 4:
Gromril Great Helm, Wyrmlance/Sword of might,
Grail Vow wg uznania -> koszt pomiedzy 168 a 184

opcja 5:
Virtue of Joust
enchated shield&Grail Vow wg uznania -> koszt:143-172

A może macie inne pomysly,już sprawdzone?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Niedbal
Mudżahedin
Posty: 242
Lokalizacja: Bazyliszek - Warszawa

Post autor: Niedbal »

Jagal pisze: ....lanca i morning star ma każdy....


Z tego co wiem to teraz nie mozna miec dwoch broni na herosach.

Ja preferuje VoDiscypline i enchanted shielda. Tanio a duzo moze

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

opcja 1:
pan goły i wesoły czyli latające eco-> koszt 118
Slabo :) Ale ekonomicznie.
opcja 2:
golas z Grail Vow -> koszt 139
Drozej a niekoniecznie lepiej...
opcja 3:
Grail Vow, Grail shield, Virtue of discipline
Szkoda Grail Shielda :) No i calosc jest i tak miekka, wiec nie warto inwestowac w defensywe (pegazista ma szarzowac i zabijac, a nie przyjmowac ciosy - trzeba zwiekszac prawdopodobienstwo wybicia kontaktu)
opcja 4:
Gromril Great Helm, Wyrmlance/Sword of might,
Grail Vow wg uznania -> koszt pomiedzy 168 a 184
Ponownie to samo - GGH jest zbyt fajny zeby dawac go kolesiowi ktory siedzi na 3 darmowych woundach... Za to wyrmlanca jest fajna - uzylem pare razy i muszxe powiedzic ze daje rade vs. liniom strzelcow, a przy fuksie mozna zdjac baliste (wystarcy rzucic 2x 4 zeby zabic tych 2 gobosow/wlfow)
opcja 5:
Virtue of Joust
enchated shield&Grail Vow wg uznania -> koszt:143-172
VoJ jest si, na pegazie sie oplaca niezle (bo na koniku wole Armor of Agilulf).

Co do twojej tendencji wrzucania Grail Vow na pegazistow - nie wiemm czy to dobre - daje co prawda magiczne ataki (tu nalezy zadac sobie pytanie czy potrzebujesz) i immune (tu podobnie), ale jest drogie. Ah... gdzie te czasy, kiedy na kazdym pegazie siedzial questor... :cry:
Niedbal pisze: Z tego co wiem to teraz nie mozna miec dwoch broni na herosach
?? Tom sie teraz dowiedzial... poprzyj czyms to stwierdzenie.
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Pierwsza moja wypowiedz na tym forum ;].

Mi sie wydaje, ze pegaz to generalnie strata punktow i tylko oslabienie dla herosa (slabszy save). Osobiscie preferuje herosow na koniach loozem.

Magicznej broni chyba nie oplaca sie dawac jezeli heros nie jest BSB. Lanca + morning star wcale nie sa duzo gorsze od sword of might czy wyrmlance a kosztuja tylko 3p (z tego co wiem, mozna takie kombo tworzyc :P).

W ogole itemy bretonni sa raczej dupne albo juz wykorzystane przez lorda/bsb (jak ggh) i w zwiazku z tym moja ulubiona kombinacja jest enchanted shield :). Albo ewe. tak jak Niedbal.

Nad gralem bym sie zastanowil, teraz zamierzam wrocic (a przynajmniej sprobowac) do grania 2 czarodziejkami i musze wyprowac herosa bez grala. Niestety tak jak Kooba napisal, to nie to samo co danie questa kiedyś.

pzdr

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

Ostatnio kombinuje grac z Tarzanem czyli paladynie który ma Virtue of the Ideal , biting blade, gralowiec. Na razie doszedłem do wniosku ze za szybko ginie( sV 5+) ale koles dobry, potrawi niezle nabruździć. Mieczyk dąłem po to by mógł atakować eteryki. jak narazie jego przeżywalność było maksymalnie do 2-3 tury ^^ ale będę próbował dalej, idealna przeszkadzajka.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Taki gosc jest o tyle fajny ze bije jak lord. Z tym ze nie jest rozowo - zostaje marne 15p na inne zabawki (a za tyle to mozna dokupic mu fige). Musi latac na uboczu i zdala od reszty armii - przez to nie moze sie skryc za przyjacielska jednostka (tzn. moze ale to sie nie oplaca bo stwarza zagrozenie dla calej formacji poprzez kare do Ld). Podsumowujac smiga gdzies na slabszej flance z dla od oddzialow z mizerna ochrona, czesto bedac pierwszym celem (no bo jednak jest dla przeciwnika grozny) maszyn i strzelcow, oraz czarow. Trzeba umiejetnie wykorzystac teren a i to nie daje gwarancji sukcesu - dodatkowo przecwiko niektorym armia ma na prawde niewielkie zastosowanie. Ja goscia takiego onegdaj 100 lat temu uzywalem, uwazam VoIdeal za mega klimatyczna, ale mysle ze w armii ktora ma byc uniwersalna taki koles sie nie sprawdzi.
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

PoNuRy pisze:Ostatnio kombinuje grac z Tarzanem czyli paladynie który ma Virtue of the Ideal , biting blade, gralowiec. Na razie doszedłem do wniosku ze za szybko ginie( sV 5+) ale koles dobry, potrawi niezle nabruździć. Mieczyk dąłem po to by mógł atakować eteryki. jak narazie jego przeżywalność było maksymalnie do 2-3 tury ^^ ale będę próbował dalej, idealna przeszkadzajka.
Jak jest gralem, to ma magiczne ataki -> mieczyk nie potrzebny, i tak bije eteryki?

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Tylko ze nie zawsze warto zeby taki koles byl gralem - niemniej: branie tego plewnego mieczyka tylko poto zeby miec magiczne ataki jest slaba opcja. Tym bardziej ze jesli masz lance na tym gosciu to MUSISZ jej uzyc w szarzy (a jak nie jests gralem to ataki z lancy i tak sa niemagiczne)
bo tak. :lol:

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Niedbal pisze: Z tego co wiem to teraz nie mozna miec dwoch broni na herosach.
Można mieć tylko nie można mieć dwóch magicznych broni/zbroi/talizmanów/arcanów i ogólnie dwóch lub więcej magicznych przedmiotów z tego samego rodzaju. Zresztą każdy paladyn jak dokupisz lancę ma dwie bronie, bo jest jeszcze przecież hand weapon, bo chyba nie walczą potem lancami? A co do herosów na pegazach moim zdaniem nie opłaca się ich brać z powodu sejwa obniżonego o 2. Ale jak już bym brał to chyba z virtue of knightly temper.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Obnizony save to jedno, zwiekszona mobilnosc to drugie...

Ale ogolnie paladyni to sa zbyt cienkie bolki zeby smigac na pegazach. :lol:
bo tak. :lol:

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

KOOBA.84 pisze:Obnizony save to jedno, zwiekszona mobilnosc to drugie...

Ale ogolnie paladyni to sa zbyt cienkie bolki zeby smigac na pegazach. :lol:
Popieram tacy latający samopas paladyni to prawie darmowe punkty dla przeciwnika(chyba, że koleś nie ma łuczników ani maszyn, ale wtedy i tak szybko ginie)
Luks - swiatło

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Paladynom na pegazach stanowczo NIE !!!!!!!!!!!!!!!
Po co marnowac te piekne zwierzęta na paladynów?? Jak mówił mój przedmówca paladyni niestety ale za słabi na pegaza(nawet nie ma co mu na dobrą sprawe dac).Jeśli już bardzo chcesz go wypróbowac to najlepsza opcja 2 - przynajmniej sie nikogo nie przestraszy i bedzie dosc tani.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Widzę że większość jest niezbyt "za" palkami na pedziach :P No a w takim razie czas na dyskusję co dać lordowi na pegazie ;) Mój faworyt używany to zabijania grubasów to:
Morning star, lanca, heavy armour, Grail Shield, Grail Vow, Virtue of Heroism, Tress of Isoulde.

IMO sprawdza się nieźle, nie udało mi się "znaleźć" innego zabójce grubasów (ofc jednosczenie pegazistę bo co do konnego to są inne comba)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

A ja mam dla lorda zgola inna taktyke - nie pcham go do walki z "grubasami" ale raczej jako nabijacza woundow do combatow razem z innymi oddzialami, lub niekiedy nawet atakuje lzejsze oddzialy samodzielnie. Patent jest taki:

- Grail Vow, lanca, star
- Virtue of Knightly Temper
- Grail Shield
- Tress of Isoulde

Gosc kasuje po 6 piechotnych zwyklasow w szarzy (takich np. GraveG., Tomb G.), kawalerie nieco gorzej - wiadomo, save im jeszcze zostaje. Mozna wolac pojedynek i rzucac tress, mozna tez porwac sie na na latacze slabsze niz smok chaosu (jest tresska!). Szczytowe osiagniecie tego pana to overrun na zdrowych minoskach (8 ran od lorda i jedna od pegaza)
bo tak. :lol:

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ja tam używam kombinacji : SotLC,G.G.H,VoA na pegazie z shieldem ,lancą i grail vowem .Bardzo dobrze sie sprawdza(mój ma już kilka smoków,drzewek,jeden dzwonek i jeden altar).

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Takie combo to tylko na konika IMO(i jest to chyba najlepsze na grubasy). Ma save 3+ co i tak mimo re-rolla po sile grubasa (czyli głównie 6) jest 6+ a to juz niezbyt urządza. Wole warda 4+ na nim.

I co jest jeszcze ważne - on potrzebuje przynajmniej (w najlepszym wypadku) 2 tur do rozkręcenia smoka a w tej drugiej turze to już koleś może leżeć i kwiczeć chyba wole tego KB.

A i jeszcze jedno- ten lord nie ma krzty uniwersalności- nie ma lancy bo by musial uzywac jej w pierwszej turze(widze ze napisałes ze masz ale czy to warto rezygnować z siły 7 [głowna siłą przeciw bydlakom]?)a co za tym idzie z siłą 4 nie pokroi jakiś zwyklaków a to dosc czesto, wbrew pozorom się przydaje ;).
Ostatnio zmieniony 4 cze 2007, o 15:43 przez Jagal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

No Jagal ma IMO racje - Kombo Bretonnian'a jest typowo konne, pgaz to w tym wypadku pomylka.
bo tak. :lol:

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Wiec wolisz wierzyc ,że wyrzucisz tą szóstkę na zranienie i kolo obleje warda.Powiem też ,że wole 3 rzuty na sava niż jeden,bo mam wiekszą szanse na przeżycie.Na koniu kolo byc nie może bo wtedy pegazy nie wchodzą. :wink:

Pozdro

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

To może tak jak bretonnian napisał tylko, że za miast virtue of audacity dać virtue of confidence i wtedy za oszczędzone punkty wymienić gromril great helm na grail shielda i po tych małych zmianach jest chyba trochę lepszy :wink:
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

od kiedy jakis bydlak ma warda;p(najwyzej 3+ na ostrzał VC) a z drzewców to ward nie dziala bo jest grail Vow ;) no wlascieiw to troche ponad 50% mam ze rzucę tego KB a wole bo w drugiej turze jestem sieczką ;]

@ Luks- nie ponieważ wtedy jesteś do pojedynków a gigantowi albo drzewcowi challenga nie rzucisz. takie zestaiwienie o jakim mówi bretonnian to IMO najlepsza opcja na drwala na koniu ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ