Baldur's Gate powraca odnowiony.

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Baldur's Gate powraca odnowiony.

Post autor: Murmandamus »

Dziś została zapowiedziana rozszerzona wersja Baldurs Gate nad którą pracują
Mają poprawić grafikę odnowić infinity engine i dodać nową zawartość do Baldura.

zapowiada się nieźle chociarz mało informacji jest narazie.


http://www.baldursgate.com/news/2012/03 ... d-edition/
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

No jestem tego ciekaw. BG II jestem wielkim fanem, grę w sumie znam na pamięć, z 10 razy przeszedłem na pewno :D. Mogę zagrać po raz kolejny w to samo z poprawioną grafiką, czy co to ma tam być, czemu nie ;).

Jakby jeszcze ruszyli najlepszą grę wszech-czasów, czyli Tormenta, to już w ogóle cacy.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

YES YES YES. Coś w związku z BG ruszyło. Szkoda, iż nie mmo tudzież kontynuacja.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

MMO i BG? Nevah.
Lest we forget:
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Zatem chociaż rozbudowane multi;p
Single player kojarzy mi się z onanizmem;p

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Czytanie książek też Ci się kojarzy z onanizmem?
Lest we forget:
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie;)
Poza tym BgII miał świetne multi.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Jak zrobią MMO w świecie Forgotten Realms - ok, niech sobie będzie. Ale Baldur's Gate jako taki nie nadaje się do MMO. Z resztą multi też jest dość nieznaczącym elementem. Zawsze jak rozmawiam z ludźmi którzy grali/grają w BG to jakoś nie rozmawia się o multi tylko o tym jakich koksów się stworzyło, jakie comba wymyśliło, jak zarąbało smoki, kogo się miało w drużynie. Tyle ode mnie w kwestie MMO i BG, które na zawsze pozostanie dla mnie interaktywną książką :P
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

A grałeś może w Tormenta? Przy tej grze BG nie ma fabuły.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

:lol2:
Cytując Pumbę: czy Pan mówi do mnie? Równie dobrze mógłbyś się mnie spytać czy słyszałem Slayera.
Nie wiem ile razy od dnia premiery P:T go przeszedłem. Zatem tak: grałem, gram i będę grał. Bestialski Brokuł świadkiem (na jego nieszczęście), że jestem nieuleczalnym fanboy'em Tormenta.
Jednakże nie porównywałbym Baldursów z Tormentem - inny świat, inna koncepcja, inna Forma. Tak samo Fallout 1 i 2 to osobna bajka. Wszystkie te gry łączy jedno - niesamowite fabuły oraz światy, które wciągają i powodują, że chce się do nich wracać, a przy tym każda z nich jest inna i oferuje zupełnie różne doznania, przeżycia, przygody.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

I to się robi ciekawe. Twórcy gier chyba gonią w piętkę z pomysłami na porządne RPG i odgrzewają kotlety. Czyli robią liftingi tego co już raz było, np seria Neverwinter (bazująca na AD&D). Z jednej strony to fajnie bo przyjdą nowi gracze i kupią grę. Ale co ma zrobić gość, który BG przeszedł 10 razy? Czy grać w starą, jak się to mówi oldskulową wersję, czy kupić wersję full HD, obrotową kamerą i antyaliasingiem x 500?. Dowcip polega na tym, że to tylko kwestie techniczne, fabuła się nie zmieni. Może dojdzie kilka questów w ramach DLC. Czy to warto?
Ostrożnie z takim zakupem moim zdaniem.
Póki co wolę posłuchać Fronczewskiego w starej wersji narratora ("przed wyruszeniem należy zebrać drużynę" - kultowe po imprezie gdy część kolegów już śpi a część chce wracać do domu:) ).
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Mauler pisze:Póki co wolę posłuchać Fronczewskiego w starej wersji narratora ("przed wyruszeniem należy zebrać drużynę" - kultowe po imprezie gdy część kolegów już śpi a część chce wracać do domu:) ).
Wczoraj, zaglądając na tę stronkę reklamującą BG: EE, zastanawiałem się czy pan Piotr znów będzie niszczył psychę próbującym "odpocząć druzynę" albo opuścić lokalizację (http://www.youtube.com/watch?v=Ph0yhtZDWIQ). :) Bez niego to nie będzie prawdziwe BG!
Mauler pisze:np seria Neverwinter
:oops: Po 9 latach zagrałem znów... Kończę 2 rozdział. :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

i bedzie można znów usłyszeć

"Ah dziecię Bhala się przebudziło, czas na kolejne eksprymenty"
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Nowy BG? :D


Fap, fap, fap...
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Miło. Mam nadzieję, że będzie kompatybilne z różnorakimi modami jakich od groma fani do tej gry porobili. Sam mam znajomego który pracuje nad megamodem do baldursa II który ma kombinować kilka najwiekszych w jedną kompatybilną całość :mrgreen: . A w zasadzie to już to zrobił, tylko usuwa nader liczne bugi jakie się przy graniu pojawiają. Gra się ponoć rozrosła do 11 GB z oryginalnych 3 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nie licze godzin jakie spędziłem nad BG :)

Super sprawą jest BG tutu, które pozwala grać w pierwszą częsć na silniku BG2, gra ma nową jakość :) Zastanawiam się jak będzie wyglądała nowa wersja =P~
Wisła Kraków.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Mam nadzieję że będzie można szybko to to modować. Na dysku mam taki stos rónym modów z postaciami i nowymi zadaniami że głowa mała, fajnie gdyby umożliwiono twórcom łatwe przeniesienie swoich dzieł na nową wersję.

I pytanie nr. 2. Kto będzie podkładał głos pod polską wersję? Niestety, części świetnych aktorów już z nami nie ma :/.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Majestic pisze:Mam nadzieję że będzie można szybko to to modować. Na dysku mam taki stos rónym modów z postaciami i nowymi zadaniami że głowa mała, fajnie gdyby umożliwiono twórcom łatwe przeniesienie swoich dzieł na nową wersję.

I pytanie nr. 2. Kto będzie podkładał głos pod polską wersję? Niestety, części świetnych aktorów już z nami nie ma :/.
jarek boberek moze wg mnie zdubbingowac całośc - a z tych istotnych dla BG2 brakuje chyba tyko śp Kolbergera

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

i Perepeczki :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

A Kownacka?

ODPOWIEDZ