Maszyneria - z podstawką czy bez?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Maszyneria - z podstawką czy bez?

Post autor: smiejagreg »

Przekopałem cały dział i nie znalazłem tematu dotyczącego podstawek pod krasnoludzkie maszynki. Jako że w sprawach turniejowych jestem noobem, a mój park maszynowy czeka na malowanie, proszę o odpowiedź na następujące pytania (proszę się nie śmiać [-X :wink: ):

1.Czy na turniejach maszynki powinny być na podstawkach, jakie są zasady w tym temacie?
2.Czy są określone jakieś wielkości podstawek pod poszczególne maszynki? Jeśli tak, to jakie mają wymiary?
3. Jak jest ustawiana załoga? Na podstawkach czy obok nich?

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi [-o< oraz wszelkie luźne uwagi na powyższy temat.
Jeśli by ktoś chciał, to może byłoby tu dobre miejsce na zamieszczanie fotek własnych maszynek krasnoludzkich (z podstawkami lub bez :wink:).

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

1. to zależy od turnieju ale w tej edycji i tak z góry walczy z maszyną określona liczba figurek a dystans strzału mierzy się np. od końca lufy.
2. nie ma, patrz wyżej.
3. załoga w tej edycji jest tylko "wirtualna" nawet na masterach ludzie widzę ich często nie wystawiają.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czyli jak sobie chcę posadowić maszynkę na podstawce 40x40 czy 50x50, czy dowolnej innej, to nic na przeszkodzie nie stoi? To w sumie można zrobić taką podstawkę, na której mieszczą się maszynka i cała załoga, bez konieczności stwarzania możliwości zdejmowania załogi?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tak właśnie ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A jakie wymiary winna mieć podstawka do żyrka? 40x40? Nie mam oryginalnej podstawki, stąd pytanie...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Tak, 40x40
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Do żyrka dołączona jest podstawka 50x50 i zawsze taką ma ...

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Coo :shock: ? Miałem 2 metalowe Żyrosy (jednego wciąż mam) i oba miały w boxie 40x40. Co do pytań ja wystawiam maszyny na podstawkach 40x40 przy mierzeniu jak do mnie strzelają, jak ja strzelam, kiedy mierzymy czy jest cover itp. to nie ma problemów. Załogi nie używam bo nie chcę mi się jej malować poza tym ciężko z miejscem w torbie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

u mnie to wyglada mniej wiecej tak:
Obrazek
Obrazek

niestety nie ma miejsca na malego inzyniera wiec bardzo czesto go nie dostawiam. jest w rozpisce i informuje przeciwnikow o inzynierach. jeslibardzo chca to w tym momencie stawiam ich obok kola ;)

wiecej zdjec nie mam :P
ale tak wlasnie beda wygladaly moje wszystkie maszyny.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Gyro - podstawka 40mm

Dawniej opłacało się dawać podstawki pod maszyny bo ich brak oznaczał, że wszystkie niejasności były rozstrzygane na korzyść przeciwnika.
Teraz już nie są koniecznością i można je dawać lub nie, w zależności od uznania. Ja daję podstawki ale nie duże (np. 40x40 pod cannona, 40x60 pod klope) bo wtedy jest mniejszy problem z wystawieniem się, szczególnie przy zachowywaniu 1 cala odstępu od wszystkiego. Duże podstawki wyglądają fajnie ale moim zdaniem są mało praktyczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Rakso_The_Slayer pisze:Dawniej opłacało się dawać podstawki pod maszyny bo ich brak oznaczał, że wszystkie niejasności były rozstrzygane na korzyść przeciwnika.

Cytat z US:
Line of Sight w wypadku strzałów z maszyn
Maszyny mogą strzelad do celów (punktów) znajdujących się w ich zasięgu wzroku. Wirtualny LOS maszyny mierzymy według podstawki - jeśli takowej nie ma, wszelkie wątpliwości rozstrzygane są na niekorzyść właściciela maszyny.
Co się zmieniło?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ale tu nie chodzi tylko o LoS tylko np. walkę, magie czy też strzelanie.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wedle zasad podstawka nie jest wymagana, ale nie może ona dawać korzyści względem oryginalnego modelu. W przypadku krasnoludów podstawka 40x40 nie styka na żadną z maszyn, na 50x50 od biedy mieści się działo skull passowe, reszta wystaje. Ja osobiście polecam 60 okrągłe, nie ma wtedy problemu z pivotowaniem maszyn.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kudłaty pisze:W przypadku krasnoludów podstawka 40x40 nie styka na żadną z maszyn, na 50x50 od biedy mieści się działo skull passowe, reszta wystaje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Działo i organki na podstawkach 40x40, katapa na podstawce 40x60. Wszystko się mieści.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Raczej wszystko wystaje :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Duderson pisze:Raczej wszystko wystaje :)
A jaki to problem? Widziałeś kiedyś Mortisa na stole? To że wystaje poza podstawkę - to nic. Po prostu mówisz - mierzymy od i do podstawki - koniec tematu.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Widzisz problemem jest to że idea podstawki jest taka by uprościć grę i nie zastanawiać się czy coś weszło czy nie. Zrobienie krótszych podstawek, np. 40x40 daje Ci handicap w bitach z imperium gdzie nagle twoja maszyna nie ma 2 cali długości, mimo że model je ma. Równie dobrze można smoka wkleić na 20x20 na tyczce po drobrym wyważeniu i cieszyć się z kminu że biją go tylko dwa modele z podstawek 25x25 zamiast 4.

Mortis jest przykładem z dupy, ponieważ zasady gry mówią że jak coś bazowo ma podstawkę to mierzymy do niej, natomiast w przypadku maszyn mierzymy do maszyny.

ODPOWIEDZ