czołg ponownie

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

czołg ponownie

Post autor: Nehan »

czy dostaje się połowę punktów za zadanie czołgowi co najmniej połowy ran?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

imo tak

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

przecież czołg ma określone punkty żywotności to dlaczegoby nie :?:
trzeba będzie dokładnie poczytać erratki :wink:

pzdr
"Cięzka noc, co? ... pół miliarda się wymknęło..."

Amor patriae nostra lex

Salamun Aleykum

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

pytanie się wzięło z zasad owego czołgu, niedokładnie brzmi to tak:
unless noted otherwise, treat steam tank as a warmachine in all aspects

...a przy maszynach nie ma połówek punktów
jeśli tak nie jest w tym wypadku, to JARDZIOCH ZAMIENIAMY SIĘ NA BONY!! :P

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Zdaje sie że póki co nie ma połowy punktów.

Chyba że już coś zmienili ;)

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Możę niech lista ligowa poki nei wyjdzie errata zadecyduje <zaglosuje> czy dostaje sie punkty za polowe ran ze steam tanka ?

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Na dzień dzisiejszy nie ma połowy punktów, bo czołg (jak już wspomniano) podlega zasadom war machin.

Jak dla mnie jednak połowa za tą puszkę z konserwą powinna być. :)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Krassus pisze:Na dzień dzisiejszy nie ma połowy punktów, bo czołg (jak już wspomniano) podlega zasadom war machin.

Jak dla mnie jednak połowa za tą puszkę z konserwą powinna być. :)
dokładnie tak :) debilna zasada no ale co poradzisz? :P

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

w nowych uścisleniach na 100% znajdzie się zapis o połowie punktów za pół czołgu.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Hhhhhhhhhuuuurrrrraaaaaaaaaaaa!!!!! \:D/
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

a tak swoja droga, nigdy nie spotkałem sie z innym traktowaniem tego na turnieju. A niechby ktos spróbował, sądze że sędzia kazałby mu spadać na drzewo prostować banany :D

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

szafa@poznan pisze:a tak swoja droga, nigdy nie spotkałem sie z innym traktowaniem tego na turnieju. A niechby ktos spróbował, sądze że sędzia kazałby mu spadać na drzewo prostować banany :D
No prosze, na tury jeżdze raz na ruski rok, a ja się z tym spotkałem... No ale nasza lista ligowa przeciez wie lepiej. Uwalcie Imperium na maxa, szarze taktyczne ma maszyny, połowa punktów za czołg, tam gdzie wam wygodnie trzymacie się rulebooka jak słowa objawionego, a gdzie się niepodoba wprowadzacie widzimisia. Aż żal dupe ściaska...

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Tak zal dupe sciska! Imperium uwalaja! Co Cie to obchodzi jak jezdzisz na turnieje raz na ruski rok?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

szafa@poznan pisze:a tak swoja droga, nigdy nie spotkałem sie z innym traktowaniem tego na turnieju. A niechby ktos spróbował, sądze że sędzia kazałby mu spadać na drzewo prostować banany :D
gorzej jak sam jest sędzią, prawda Jardzioszku? :twisted:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

raf pisze:
szafa@poznan pisze:a tak swoja droga, nigdy nie spotkałem sie z innym traktowaniem tego na turnieju. A niechby ktos spróbował, sądze że sędzia kazałby mu spadać na drzewo prostować banany :D
No prosze, na tury jeżdze raz na ruski rok, a ja się z tym spotkałem... No ale nasza lista ligowa przeciez wie lepiej. Uwalcie Imperium na maxa, szarze taktyczne ma maszyny, połowa punktów za czołg, tam gdzie wam wygodnie trzymacie się rulebooka jak słowa objawionego, a gdzie się niepodoba wprowadzacie widzimisia. Aż żal dupe ściaska...
Nie podoba sie? To nie graj

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Inferno pisze:Możę niech lista ligowa poki nei wyjdzie errata zadecyduje <zaglosuje> czy dostaje sie punkty za polowe ran ze steam tanka ?
juz zaglosowala ;) bezwzgledna wiekszosc jest :)
No prosze, na tury jeżdze raz na ruski rok, a ja się z tym spotkałem... No ale nasza lista ligowa przeciez wie lepiej. Uwalcie Imperium na maxa, szarze taktyczne ma maszyny, połowa punktów za czołg, tam gdzie wam wygodnie trzymacie się rulebooka jak słowa objawionego, a gdzie się niepodoba wprowadzacie widzimisia. Aż żal dupe ściaska...
primo z graczami nie-jezdzacymi-na-turniej-raz-na-ruski-rok-a-czesto spotkalem sie raczej z teza ze imperium jest znacznie blizej do przegietosci jak uwalenia na maxa.

secundo w domu mozesz nie uznawac uscislen a jak sam napisales na turniejach nie grasz. Jesli jednak chcesz grac dobrze by bylo uszanowac wole ogolu czasami ;)

@szafa - ja mowilem, ze nie ma punktow.... zasad sie trzbea trzymac. nawet debilnych ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Biedne, osłabione imperium. Bo zabiorą te kilka małych za wbicie 5 ran T6 :roll:

BTW, zdawało mi się, że liście ligowej nic do uściśleń?
Wybaczcie czepialstwo, ale wkrótce pewnie przeczytamy o liście sędziowskiej zatwierdzającej mastery ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Lista ligowa caly czas uscisla. Np uscisla na forum, ze nie zajmuje sie zasadami (;

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Za warmachine dostaje sie punkty, gdy nie ma przy nim załogi. Ja przy czołgu jeszcze nie widziałem załogi -> Wniosek, zawsze dostajesz punkty!:D

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze: @szafa - ja mowilem, ze nie ma punktow.... zasad sie trzbea trzymac. nawet debilnych ;)
Nie radzę się fascynować tym stwierdzeniem.
W stosunku do Kwestii Zasad by GW jest ono ewidentnie fałszywe.
Żeby to było takie proste, to ludzie na świecie Direwolfa nadal by się słuchali, po tym jak zaczął stosować RAW.
A przestali i zaczęli pytać się "jak będzie na Euro". Długo potrwa nim DW odzyska swój autorytet.
Jesli uścislicie, że nie ma punktów - czeka was taki sam los.
Tzn, na turniejach w Polsce i tak będzie się tak grać jak uściślicie i tak.
Mnie tam bez różnicy - trochę więcej roboty przy Euro, tylko tochę szkoda dobrej opinii i tyle.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ