Nowa Magia i Miecz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Nowa Magia i Miecz

Post autor: MUKER »

Filmik swf


No no zapowiada się ciekawie jak cena będzie przystępna chyba się skuszę. Poprzednia wersję jeszcze mam (główne + lochy mi się ostały)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

na pierwszy rzut oka niczym się nie rożni od starej poczciwej "Magi i Miecz".
po obejrzeniu filmiku naszła mnie ochota na odszukanie mojego egzamplarza z końca lat 80-tych :)
Obrazek

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Ja chyba też sobie kupie tylko cena musi być przystępna, bo filmik fajny i gra zapowiada się ciekawie. Ja pierwszej wersji nie mam, bo się póki co takimi rzeczami nie interesuję, ale chyba zacznę zbierać i grać :wink:
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Bardzo ciekawe. Mam jeszcze główną plansze i karty z miasta, podziemi. Oby cena była dobra

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

w temacie o WD wkradł sie mały offtopik o Talismanie/Magii i Mieczu:

http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=3661&start=20
Obrazek


Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

JA też mam starą wersję, ale zagram chętnie i w nową jeśli wyjdzie i u nas, bo wersja angielska pewnie będzie droga:(

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

150zł

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Hmmm... pozostanę jednak przy starym, poczciwym "Magicznym Mieczu"... Zaraz ktoś pewnie napisze, że to nie to samo, co "Magia i Miecz" tudzież Talisman, ale w sytuacji, gdy mam główną grę wraz z wszystkimi dodatkami, przy którym to zestawie spędziłem dziesiątki godzin w miłym towarzystwie, nie widzę potrzeby kupowania czegoś nowego.

P.S. IMHO mogli się bardziej postarać z tą główną planszą - estetycznie, ale nie powala na kolana.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Artein pisze:150zł
skąd wiesz, że nowy Talisman będzie u nas kosztował 150zł?
Obrazek


Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

150 to trochę drogo zważywszy, że mam poprzednią 3 (a myślałem że 1) edycję tym bardziej, że z tego co widzę po wyżej zaprezentowanej planszy niczym się nie różni od starej planszy, która gdzieś się kurzy w szafie.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

prawda też jest taka, że wersja podstawowa Talismanu nie równa sie wersji podstawowej Magii i Miecza. u nas wydano tą druga wraz z dodatkiem. natomiast 150zł to jest tak średnio porównując do cen pojawiających się na allegro...
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja mam z 1szej edycji czyli magii i miecza podstawke miasto i jaskinie, z magicznego miecza tylko jakies dodatki (bo ogolnie ta 2ga wersja byla beznadziejna), dzis jako przedwczesny prezent na urodziny dostalem talisman i jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze wydana, ladna plansza na grubym kartonie nie taka co sie moze przerwac po pijaku ;) ogolnie jestem bardzo zadowolony, IMO lepsza od podstawki z magii i miecza, ale to tylko przez sposob wydania, ciekaw jestem czy wyjda dodatki... pewnie zalezy jak dobrze im sie podstawka sprzeda ;)

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

ja się nastawiam żeby kupić
ze screenów wygląda fajnie. magie i miecz miałem ale pużniej jakoś się zniszczyła na tyle że nie dało się grać. ach te wspomnienia nocnego grania z kumplami :lol2:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ehhh od dziecka w to gram, co jakiś czas ścieram z niej warstwę kurzu:) A robiliście własne dodatki ??:)

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Ja w to 2 razy grałem z kumplem (chodzi mi o tą starą wersję). Co do nowej, to wdaje Mi się, że to jest to samo.
Ps. Nijlor, niestety nie miałem ku temu okazji, ale kiedy wpisałem w google "Magia i Miecz", to znalzło mi fanowski dodatek, oraz postacie 9w tym i Chuck Norris, który był przegięty).

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Ech... Cudowna to wiadomość, ze gra doczkeała się powtórnego wydania, ale trąci mi to już z lekka komercyjnością. :(

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

sojowy pisze:Ech... Cudowna to wiadomość, ze gra doczkeała się powtórnego wydania, ale trąci mi to już z lekka komercyjnością. :(
tak mozna powiedziec o wiekszosci gier ktore maja wiecej niz 1 edycje ;-)
Obrazek

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Asassello pisze:
sojowy pisze:Ech... Cudowna to wiadomość, ze gra doczkeała się powtórnego wydania, ale trąci mi to już z lekka komercyjnością. :(
tak mozna powiedziec o wiekszosci gier ktore maja wiecej niz 1 edycje ;-)
Tak można powiedzieć o wszystkim, tylko nie wiem czemu Ci z tego powodu smutno :roll:

ODPOWIEDZ