Border Patrol w 8edycji

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Cyel
Oszukista
Posty: 821

Border Patrol w 8edycji

Post autor: Cyel »

Hej :)

Z czasów gdy grałem w WFB (6-7ed) pamiętam całkiem przyjazne zasady do rozgrywania bitew na małe punkty (500) zwane Border Patrol. Odpowiednik 40k, czyli Combat Patrol/40k in 40min nadal sprawuje się w porządku, bo 40k bardzo dobrze skaluje się w górę i w dół.

Natomiast ciekaw jestem jak wyglądałby Waszym (tj osób znających 8mą na wylot) zdaniem zestaw zasad Border Patrol na aktualne zasady. Prowadzę klub figurkowy w swojej szkole i dotąd miałem tylko graczy 40k, w tym roku pojawili sie także battlowi newbies i chciałem im zaproponowac takie startowe zasady ale w 8ed nie gram i nie orientuję się co jest potrzebne by małe bitwy miały sens.

W starym BP wystepowały ograniczenia:
-500pts na armię
-dokładnie 1 hero nie BSB
-min 1 Core
-max 1 Special LUB Rare
-min 1 oddział piechoty 10+modeli
-maksymalny rozmiar oddziału 25modeli
-żadnych magicznych sztandarów
-żaden model nie może kosztować ponad 125pkt
-max 1 maszyna LUB rydwan

Fajnie się grało takie małe bitewki dla urozmaicenia i były bardzo dobrym wprowadzeniem dla nowych graczy. Pamiętam nawet udane turnieje mecz-rewanż na BP :)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Są już takie zasady.
Nazywają się warband rules i chyba mają nawet update pod 8 ed.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

A czy Warband nie byl takim krokiem w jeszcze niższe punkty ? Takim z oddziałami mogącymi mieć po 5 czy nawet 3 modele ?

BPatrol był w zasadzie normalnym WFB, tylko z obciętymi opcjami nie pasującymi do tak małych rozgrywek.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

imo spróbuj zagrać 1K, gra trwa 1,5-2h maks, zazwyczaj są 2-4 oddziały na stole z normalnymi ograniczeniami z RB co do kompozycji armii.

gra nie jest perfekcyjna, ale do nauki gry w zupełności wystarczy, a daje szansę zobaczyć chyba wszystkie elementy wfb zależnie od złożenia armii, nawet niektóre Rary wchodzą.

balansu i tak nie osiągniesz, ale to są szybkie przyjemne bitewki :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

1000pkt to dwa razy więcej :( Obawiam się, że dzieciaki mi się zniechęcą zanim tyle pomalują ( w tym swoim tempie) żeby mogły zagrać.

Naprawdę 500pkt jest całkowicie niegrywalne w tej edycji ? Tak jak pisałem, w 6 były nawet turnieje Border Patrolu i wychodziły 100% sensownie, to był normalny, alternatywny , pełnoprawny sposób grania w WFB.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

500 jak najbardziej grywalna i czasem wychodzą ciekawsze bitwy niż te na więcej pkt.

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Może takie ograniczenia będą ok ?
Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Bardzo fajne. Zwiększyłbym jednak ilość tur do 8.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Ushi pisze:Może takie ograniczenia będą ok ?
Bardzo spodobały mi się te ograniczenia i postanowiliśmy zrobić sobie we Włocławku taki mini-turniej na te zasady.
Tylko mamy jeden problem :
You must take at least one core choice of infantry (20-40 models), monstrous infantry (6-12
models), war beasts (10-20 models), cavalry (10-20 models), or monstrous cavalry (3-6
models).
W tym zapisku chodzi o (biorąc na przykład infantry) 20-40 modeli w oddziale, czy w rozpisce?
Osobiście uważam, że chodzi od rozpiskę, no ale wolę się upewnić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Mishu pisze:
Bardzo spodobały mi się te ograniczenia i postanowiliśmy zrobić sobie we Włocławku taki mini-turniej na te zasady.
Tylko mamy jeden problem :
You must take at least one core choice of infantry (20-40 models), monstrous infantry (6-12
models), war beasts (10-20 models), cavalry (10-20 models), or monstrous cavalry (3-6
models).
W tym zapisku chodzi o (biorąc na przykład infantry) 20-40 modeli w oddziale, czy w rozpisce?
Osobiście uważam, że chodzi od rozpiskę, no ale wolę się upewnić.

imo jeden core ma spełnić to minimum
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ